Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire stresszes az eladói...

Mennyire stresszes az eladói munka? (élelmiszerbolt)

Figyelt kérdés

Évekkel ezelőtt voltam árufeltöltő, amit az elején nagyon nem szerettem de a végére megszerettem és már a főnökeim is megdícsértek sokszor,mert annyira belejöttem a munkába.

Igaz az még sima árufeltöltés volt ami nem volt annyira nehéz, bár ott is sok dolgot kellett megtanulni, megjegyezni de sikerült.

Viszont most nagyon kevés sima árufeltöltői munkát találtam, azokra jelentkeztem és pluszba sok eladói állásra ahol ugyanazokat várják el amiket én csináltam plusz pénztárkodás mint tesco, aldi, penny meg ilyen élelmiszer boltok.

Mivel akkor nem erőlették rám a pénztárkodást így most az is lehet stresszes lesz de csak megtanulható nem? Akkor igaz próbáltam kicsit pénztárkodni de sokszor úgy beállt a sor nekem és párszor féltem, hogy ne hogy rosszul adjak vissza, valamit 2x ütök be a gépbe, megint beáll a sor.

De mivel most nehéz állást találni és már úgy vagyok vele, hogy tényleg bármit elvállalok ezért még ezt is csinálnám csak legyen állásom.

Szerettem amúgy ezt a munkát, sok érdekes feladat volt benne, meg volt egy napi ritmus is meg este is így alakultak a napjaim.

Viszont amióta nem dolgozok félek, hogy nem lesz ugyanilyen ritmus beállás, hogy ezt és ezt csináljuk még zárás előtt mindennap.

Meg ott nagyon jó kis csapat alakult ki, tök jól összebarátkoztam mindenkivel, becenevet is kaptam, kialakult egy csapat mindig.

Félek ezek nem lesznek az új munkahelyen mint itt de félek is magától a munkától.

Akkor nem volt bajom vele, hamar belerázódtam de most régóta nem szocializálódtam és emiatt félek.

Igazából csak 5 hónapja vagyok állástalan de ez is sok idő nekem.

Ha felvesznek ilyen munkára, hogy legyek benne profi mint régen és a maximumot hozzam ki minden nap? Pénztárkodásba is bele lehet jönni mint a pakolásba? Mennyi mindent kell ott megjegyezni? Ugye első nap minden új, meg kell tanulnom, hol vannak a dolgok és mi van ha már első nap kérdeznek tőlem a vásárlók, hogy mi hol van ha nem tudom épp? Régen úgy volt, hogy próbáltam megtalálni vele. Mit tanácsoltok, hogy szokjak ismét a munkába? Egy ideje próbálok azért visszaállni a rendes bioritmusba de ez ugye mégse ugyanaz hisz nem dolgozok.



2021. márc. 31. 21:54
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Ne aggódj miatta, mert csak rosszabb lesz. Igen van felelőséged, de ha folyton ezen aggódsz, akkor hibázni is fogsz. Volt barátnőm pénztáros volt, egyedül a péktermékek kódját jegyezte meg, mindent lecsipogott és a gép kiírta, h 10.000 ből 5644 ft a termék és 4356 ft jár vissza. szóval még számolni se kellett :)
2021. márc. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát úgy számolni hogy mikor visszadod akkor ne legyen több vagy kevesebb így gondoltam :D. Nálunk is ilyen volt, hogy mindent lecsipogott meg kiírt. Meg szoktam látni néha adnak ilyen kuponokat, kártyákat azokkal mi a helyzet? azokat is csak így le kell húzni gondolom megmutatják persze csak felkészülnék előtte :)
2021. márc. 31. 22:08
 3/6 anonim ***** válasza:
63%
En imadtam😁
2021. márc. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
3.Kicsit bővebben ha lehet :D.
2021. márc. 31. 22:15
 5/6 anonim ***** válasza:
5 hónapja, aha... megint össze-vissza beszélsz, 756. rész 😂😂
2021. ápr. 1. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Pénztárkodni én is szerettem. Nekünk számolni is kellett, ha adtál vissza, mert nem írta ki a gép. De pár óra és belelehet abba is jönni, szóval nem volt azzal se probléma.

A zsákolás, kassza átadás, leszámolás, eurós dolgok is jó volt. Ami nem tetszett, hogy promotálátál agyba főbe, meg tuszkolni kellett a lejárós dolgokat a vásárlókra :/

22f

2021. ápr. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!