Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szakács munka mennyire stressz...

Szakács munka mennyire stresszes? Kibirható? (fontos! )

Figyelt kérdés
A stresszest úgy értem hogy mennyire izgultok a munkahelyen? Hozzá lehet szokni? Vannak olyan szakácsok akik szivbetegek? 16 éves vagyok szakács iskolára járok és kb féléve elkezdett ritkán szúrni q szívem ravettem magam hogy elmennyek orvoshoz. Ha letelik a vírus elfogok menni. Általába akkor fáj ha magas a pulzusom. Minden álmom az hogy szakács legyek kis korom óta. És most nagyon félek hogy a szívem miatt kell lemondani erről a munkáról. Mit gondoltok? Kibirható a szakácsok munkája anélkül hogy ne lenne 100 as pulzusa?

2020. ápr. 13. 22:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Minden vendéglátói munka megterhelő fizikailag, 12-16 órás műszakok, leülni nem lehet, állandóan talpon kell lenni, és nehéz dolgokat kell cipelni. Ez hosszú távon vezethet szívbetegséghez és egyéb egészségügyi problémákhoz. Ha saját kisvállalkozásod van, úgy nyilván kevésbé stresszes, de ez minden munkával így van.
2020. ápr. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Fizikailag bírni kell és nem szabad magadra venni a konfliktusokat, mert a folyamatos nyomás miatti feszkót sajnos gyakran egymáson vezetik le a kollégák.

De mindenképp menj el orvoshoz, ott kiderül, van-e baj. Ne ijedj meg előre. Kitartást! :)

2020. ápr. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan mosogatóként dolgozok különféle helyeken, de van rálátásom a dologra. Elég stresszes lehet, ha épp nagy a forgalom. Onnan tudom, hogy ilyenkor a szakácsok elég beszólogatósak, ha valami hibát vétek, teszem azt, valamit nem törlök elég szárazra. Ha ilyen szívproblémád van, akkor a legjobban talán akkor jársz, ha vállalati étkezdébe mész dolgozni. Ott csak max. 8 óra a műszak, irodaidőben dolgozol, hétköznap esték, hétvégék és ünnepnapok szabadok. Az egyik ilyen helyen, ahol megfordultam, dolgozott is egy szívbeteg szakács.
2020. ápr. 14. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szóval akkor nincs minden remény veszve? :D
2020. ápr. 14. 08:24
 5/7 anonim ***** válasza:
62%

Stresszes munka, igen. Próbáld ki otthon, ha egyszer van nálatok egy összejövetel, hogy mindent te csinálsz.


Ha ez az álmod, akkor hajrá, törekedj rá hogy mesterszakács legyél, ne ilyen osztrákoknál síszezonba dolgozó kifőzdés.

2020. ápr. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
fiatalé vagy jó eséllel csak a pánik miatt fáj a gyomrod vcagy a szíved tájéka , a szíved biztos nem. HA a szíveddel lenne gond akkor végtagszibbadás lenne inkább ez a stressztől van , még nem akkora baj.
2020. ápr. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Közel 4 éves tapasztalattam a hátam mögött mondom: 19 éves vagyok, 4 év alatt megutáltatták velem a szakmát. STRESSZES, semmi időd nem lesz rá, max keresel pénzt. (Keresni fogsz vele, rengeteget.. Viszont cserébe marad kb 5 órád aludni és indulhat előről a tizen hány órás műszak.) Tanulóként főleg stresszes, új vagy, új környezet, minden új. A kollégák meg bunkók, mert ők ezért egy forintot nem kapnak, hogy téged segítenek, neked mutatnak meg mindent és ha elrontassz valamit csinálhatják újra. Szóval kérdésedre a válasz, stresszes.. nagyon. Ha olyan közösséget fogsz ki, aki átérezteti veled ezt mint velem (márpedig elég nagy az esély rá, mivel a konyhán akkora rohanás és stressz van, hogy nem álltok le dumcsizni), akkor hosszútávon bizony nagyon rá fogsz faragni.
2020. máj. 29. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!