Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Külső mennyit változtat a...

Külső mennyit változtat a dolgozó munkáján, a személyéhez kapcsolódó megítélésen?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 5. 14:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteget, ha most egy szakálas hajléktalan oda jönne hozzád, h ő egyébként a projektmanadzser az SAP-nál, akkor nem hinnéd el, de ha egy jól szituált ápolt, öltönyös ember oda jönne hozzád, akkor már lehet elhinnéd.

Illetve ha olyan munkakörben dolgozol, akkor az emberek is máshogy viszonyulnak hozzád.

Sajnos én is sokszor tapasztaltam, hogy elég egy inget felvenni és máris máshogy viselkednek velem az emberek, de a haj és szakáll elhagyása is pozitív dolog volt. - Kapucnis felső, póló, farmer, deszkás cipő + hosszabb haj és borostás voltam leggyakrabban. Nem sokat változtattam, csak pár ingpóló, lazább ing, farmer és ugyan úgy deszkás de szolidabb cipő és már is mághogy viselkedtek az emberek.


Mindenki jön azzal, h a külső nem számít, ami igaz is, de nem minden munkakörben. Ha emberekkel, ügyfelekkel kell találkoznod, akkor igen is sokat számít, hogy nézel ki.

2021. ápr. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!Jöhetnek még...
2021. ápr. 5. 14:15
 3/5 anonim ***** válasza:
Pl.: szociális területen tökmindegy, hogy borotválatlanul jelenek-e meg, vagy sem.
2021. ápr. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szar helyen sokat, meg ahol esetleg elvárás, hogy jól nézzen ki az ember. Pl. hostess, recepciós ilyenek
2021. ápr. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Paczalos István ***** válasza:

Középvezetőként minden reggel borotválkozok, tiszta ing, kényelmes formális ruha, de ne öltöny legyen. Mivel termelésbe is be kell mennem, a cipő tök mindegy, mert acélbetétes bakancs van a lábamon.

Ha tárgyalni kell menni, akkor ne sport cipőben, hanem egy kényelmes bőr cipőben, öltönyben, szükség esetén nyakkendőt kötve telefont elnémítva illik megjelenni. Evvel nem csak azt látják, hogy komolyan gondolod a tárgyalást, hanem megtiszteled a partnered is, hogy tisztességes ruhában jelensz meg.

2021. ápr. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!