Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy ilyen betanítás mennyire...

Egy ilyen betanítás mennyire normális vagy jó?

Figyelt kérdés
Elkezdtem dolgozni egy gyárban, és az adott gépet amire én és a kollégám van beosztva, a kollégám tanít be. Úgy hittem, mindenre betanított, amíg ügye vele együtt voltam beosztva, már egyedül vagyok a géppel. Ám kiderült nem: volt jó pár nyomtatvány, írat, amit ki kell tölteni és meg kell csinálni, és x alkalmanként le kell adni ezt-azt amazt. Az érdekes, hogy a munkautasításomban valóban benne van, amit alá is írtam, ám valóságban senki sem mutatta meg nekem, vagy szólt nekem hogy "helló szia ezt és ezt kell csinálni x alkalmanként, ilyen olyan nyomtatvány kell kitölteni, ha ez meg ez van". Kb már egy pár hete én vagyok egyedül a géphez beosztva, mert tudom vinni egyedül is, és mai nap a feletessem kioktatott, mert én mekkora egy gyökér vagyok, hogy nem tudok munkautasítást olvasni, hisz ha valamit nem tudok, akkor nyugodtan belelapozhatok abba, ami itt van. Szóval neki totálisan igaza van abban, hogy ez tényleg le van írva, csak senki sem mutatta, szólt betanítás alatt hogy bizonyos dolgokat is meg kell csinálni, ami a munkautasításban is benne van. Tehát, akkor konkrétan én vagyok teljes egészében a hibás, amiatt, hogy kihagytam pár olyan dolgot, amit a munkautasításban leírtak, ám nem tanítottak be rá, vagy ebben a kollégám és a feletessem is ugyan olyan ludas, mint én?

2021. ápr. 6. 21:31
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
Rendes lett volna valakitől, hogy erről szóljon, de nem teljesen légből kapott az elvárás, hogy végigolvass valamit amit megkapsz és azt ami ott van úgy veszik, hogy már tudod. Kapásból leszólni, hogy gyökér vagy viszont megint nem jogos, lehet indulatok nélkül is megkérni erre valakit, szerintem indulatoknak akkor van csak helye, ha már többszöri kérésre sem sikerül megcsinálni valamit. Szóval szerintem mindenki ludas más-más szempontokból:D
2021. ápr. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%
"a munkautasításomban valóban benne van, amit alá is írtam" Aláirtál valamit amit el sem olvastál rendesen. Ezt a kakit ne akard másra kenni! Ha elolvasod és nem érted akkor megkérdezed azt aki betanitott, vagy a fönöködet. Ez jogos, de az aláirásoddal hitelesitetted, hogy megértetted és elfogadod. Akkor meg?????
2021. ápr. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem meg az vesse rá az első követ aki minden papírt végigolvasott amit valaha aláírt. Az összes munkaszerződést, ÁSZF-et, adatvédelmi tájékoztatót és miegyebet. Aki valaha dolgozott az tudja, hogy nem az a betanítás hogy kapsz egy papírt és ott le van írva hogy ezt meg azt csináld. Az egy formaság, jobb helyeken elmondanak mindent ha van papír, ha nincs.

Kérdező, most így jártál, aki betanított igazán elmondhatta volna de nem tette, a főnök meg jogosan tud hivatkozni mindenféle papírokra. Bólogatni kell meg elnézést kérni mostantól csináld úgy, legbelül meg ne vedd magadra annál jobban mint amennyire tényleg a te felelősséged. Elolvashattad volna persze, elvileg el is kell minden papírt, gyakorlatban tudjuk mennyire életszerű ez az egész. Szerintem sem csak te vagy a hibás, de ha több ember hibás akkor mindig igyekszenek arra hárítana aki a legrosszabb pozícióban van, most ez te vagy mint új dolgozó. Még csomó ilyen lesz, de ne vegyél minden a szívedre ha nem akarsz kikészülni.

2021. ápr. 7. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem normális. Minden létfontosságú részletet kerekperec el kell magyarázni. Ami csak le van írva, az csak kiegészítés.
2021. ápr. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy gyár, a kommunikáció alpári stílusban történik.

Ezek után Te érzed magad hibásnak? Miért lennél hibás? A cégnek van rendes betanítási programja? Ezek szerint nincs.

A munkautasításnak olvashatónak és értelmezhetőnek kell lenni. Ha ennyire értelmezhetetlen az nem téged minősít, hanem a céget. Nem azért mentél oda dolgozni, hogy Da Vinci féle kódokat fejtegessél... Ó, igen! A másik mappa tartalmazza a kódfejtést!

Az ilyen helyeket egyből ott szoktam hagyni, nekem a gyári dedóhoz nincs türelmem, idegem.

2021. ápr. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Dolgoztam gyárban, ott is ez ment. Kb. te vagy a h*lye, ha valamit nem tudsz új dolgozóként... Nevetséges, hogy olyabok kerülnek ilyen helyeken vezetői pozícióba, akik nyalnak, és nem oda valóak.
2021. ápr. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!