Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A jelenlegi járványhelyzet...

A jelenlegi járványhelyzet nem csak a Felnőttek (NEM DIÁKMUNKÁS) munkalehetőségeit korlátozta le, hanem a diákmunka terén is kevesebb lett a munkalehetőség, vagy a diákmunkából pont, hogy több lett?

Figyelt kérdés
Jobb diáknak lenni, mert könnyebb munkalehetőséghez jutni, vagy a járvány mindegy ki volt mi volt, érintette ezt a fajta "munkás réteget" is?

2021. ápr. 6. 23:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szinte minden szektort érint és minden korosztályt is
2021. ápr. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ahol diákok voltak: mozi, állatkert, fürdő, ezek mind kilőve. Kereskedelemben se kell most annyi, gyárakban és a gyorséttermekben is csökkent az igény.

Ha most bemész érdeklődni a legtöbb helyen 18 felettieknek tudnak valamit mondani jobbára kassza vagy gyár és az is hétköznap.

2021. ápr. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A diákmunkákat szerintem kifejezetten rosszul érinti. Én olyan helyen élek, ahol eddig se volt soha semmi :D de most még kevesebb lehetőséget találok. Ha belegondolsz, a diákmunkák nagy része turizmus, szórakoztatóipar és kereskedelem, magyarul a vendéglátóhelyek, szórakozóhelyek, mozik, kajáldák, üzletek stb. foglalkoztattak leginkább diákokat. Most ezeknek a helyeknek a nagy része konkrétan nem üzemel, zárva van. Valamint most tényleg sok helyen tulajdonképpen a túlélésért küzdenek, sok helyen voltak létszámleépítések is, a diákmunkásokat is elküldték rengeteg helyről. Úgyhogy igen, szerintem most még a korábbi viszonyokhoz képest is sokkal nehezebb diákmunkát találni.
2021. ápr. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Rokonom az egyik diákszövetkezetnél dolgozik, azt mondta 16-17 évesnek nem tud munkát adni, de a többieknek is csak kevés lehetőség és hely van. Van egy ismerősöm, aki meg pincérnek tanul, neki úgy lenne, hogy 1 hét suli 1 hét gyakorlat, csak hogy nem tud menni sehova, mert minden zárva. most a suli úgy áll a dologhoz, hogy nyáron ha nyitnak, akkor be kell pótolni a gyakorlatokat.
2021. ápr. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Villamosmérnök hallgató vagyok.


A mostani gyakornoki állásomat tavaly töltöttem be, majdnem 4 hónapig kerestem állást, mire ide felvettek.


Most nagyon úgy tűnik, hogy ki fognak innen tenni. Nem a munkám minősége miatt, hanem az aggresszívebb harmadik hullám miatt változtatásokat vezettek be a cégnél.


Releváns szakmai tapasztalat birtokában gyorsabban behívnak (egyáltalán behívnak...) interjúzni, de valami iszonyú elrugaszkodott igények vannak. Legyen az adott szakterületen sok rutinom, de közben kérjek kezdő fizetést...


Az egyik interjún olyan tesztre kaptam fél órát, ahol csak az egyik feladat megoldása simán elvihetne 20-30 percet, és közben 15 példa volt...


Ilyenkor azért elgondolkodik az ember, hogy oké (majdnem) mindent tökéletesen megoldok a teszten, de ha a teszt ilyen, mennyire fognak majd a szaros 1000-1200 nettó/óráért megdolgoztatni?


A mostani helyemen legalább nem kezeltek biorobotként, nagyon sajnálom, hogy val.szeg nem fogok tudni náluk dolgozni... :/


F

2021. ápr. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5


Ezt köszönd a virusrettegoknek.Amugy én egy csúcstechnológiaju nyomdában dolgozok ahol lazan vesznek bármikor 500 millióért nyomdagepet és kinjukban szabadságra küldik a gepmestereket meg az irodistakat.Nekem csak azért van még munkám mert segedgepmester vagyok


Ezzel arra akartam kilyukadni hogy még ilyen nagy cégekre is kemény hatással van ez a kamujarvany, egyszerűen nincs annyi megrendelés

2021. ápr. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!