Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen egy jó főnök?

Milyen egy jó főnök?

Figyelt kérdés
A kérdés megválaszolása kapcsán, ne azt írjátok, hogy milyennek akar látszani, hanem a valóságban. Elsősorban a természetesség az szóba jöhet.
2021. ápr. 7. 07:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igazságos, nem elfogult, szakmailag a helyén van.
2021. ápr. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
+ van benne emberség is.
2021. ápr. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

- Legyen rugalmas, ne egy karót nyelt szürke aktatologató

- Mutasson példát, amit elvár, megkövetel, maga is aszerint járjon el (pl. ha megköveteli a pontos munkakezdést, akkor ő se késsen fél órákat)

- Ne csak okoskodjon, hanem tudja megmutatni is a megoldást. Magyarán szakmailag legyen képben.

- Ne legyen fröcsögő ordibál idegbolond, mert annak sok értelmét nem látom. Szerintem normális hangnemben is megérti a kolléga a dolgokat.

- Ne osztogasson minden xarért büntetéseket, csak ha nyomós indoka van rá.

- Ha gondod van, lehessen rá számítani. Ne hajtson el egyből a pecsába, próbáljon segíteni a megoldásban, persze amennyire ez egy munkahelyen elvárható.

- Ne magas lóról dirigáljon, ne éreztesse veled folyton, hogy te csak egy alantas beosztott vagy és érezd magad megtisztelve, hogy hajlandó vagyok rád nézni.


Sajnos a legtöbb főnök vagy dilettáns, szakmailag 0, vagy emberileg egy söpredék. De van kivétel is, a mostani főnököm egy fiatal férfi és kb. olyan mint amiket leírtam. Viszont az ő felettese a ridegszívű embertelen rosszindulatú idióta.

2021. ápr. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2021. ápr. 7. 07:44
 5/10 anonim ***** válasza:
56%
Most nem szexizmusból mondom, hanem tapasztalatból, hogy a női főnökeim eddig kivétel nélkül szörnyűek voltak. Férfiak között voltak jó vezetők.
2021. ápr. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
22%

- Nem gonoszkodik


- Nem kötözködik.


- Nem veszekszik.


- Nem létezik.


:)

2021. ápr. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

-Mielőtt lecseszné az embert,kérdez és értelmez,nem ítélkezik rögtön.

-Igyekszik valóban csapatban dolgozni,nem csak úgy tesz.Nem csak akkor nézi a dolgozók érdekeit,ha neki pénz van benne.Megtesz érdemleges lépéseket akkor is,ha ez kizökkentheti a komfort zónájából(pld.nálunk nem egy ember volt,aki komolyan hátráltatott több dolgozót,tudta jól a főnök is,hogy el kellene küldeni és másikat keresni,de évekig elodázta a problémát,az elején még olyannal is próbálkozott,hogy rákenje a többi alkalmazottra a felelősséget "szerezzen jobbat,aki tud")közben mindenki tudta,hogy tojik az egészre,fel sincs adva hirdetés.

-Ha hibázik ki mer mondani egy "elnézést,tévedtem/félre lettem tájékoztatva" (Pld.egyszer kiadta a munkát,hogy rakodni kell,mikor kész lettünk vele a felettese mondta,hogy nem is a mai nap lett megbeszélve.Péntek délután,a főnök meg már bent sem volt az épületben.Pakolhattunk vissza,majd egy másik nap újra kellett csinálni)és néha egy köszönöm-öt kimondani sem fog levonni a presztízséből.

2021. ápr. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Most nem szexizmusból mondom, hanem tapasztalatból, hogy a női főnökeim eddig kivétel nélkül szörnyűek voltak. Férfiak között voltak jó vezetők."


Ha nő vagy,lehet,hogy valami miatt riválist látnak benned a női vezetők.

2021. ápr. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8-as: férfi vagyok és azokról a főnökökről minden kollégám így nyilatkozott, szóval nem személyes ellentét volt.
2021. ápr. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Lehet jól meg kellett volna húzni 9es
2021. ápr. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!