Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Elviselnétek, ha tiszteletlenü...

Elviselnétek, ha tiszteletlenül beszélnek veletek a munkahelyen?

Figyelt kérdés

50éves vagyok, és két hete dolgozom ezen a munkahelyen. Az egyik mérnök (nem főnök, de azt kell csinálnom amire ő utasít) első perctől hidegvérrel tegez, és gyakran gorombán beszél velem, ha valami apróságot hibázok. Mindezt úgy, hogy alig 30éves lehet, tehát legalább 20 évvel fiatalabb. Ahogy észrevettem a többi kollégával általában kedves, meg ugratják egymást, csak velem ilyen. Legutóbbi alkalommal mikor kiabált velem, már nem bírtam és mondtam neki, hogy az apjával beszéljen így. Erre csak annyit válaszolt, hogy ha hiba nélkül végezném a dolgom akkor nem kiabálna, és ha nem tetszik akkor húzzak el.

Egyébként egy apró hiba volt, amit 30perc alatt megoldottam. A többi kolléga szerint ezt le kell nyelnem, mert egyébként rendes fickó, csak ilyen a stílusa.



2021. ápr. 11. 10:38
 1/6 anonim válasza:
42%
Az ilyen kis s*ggfejeket el kell kuldeni melegebb éghajlatra mert nem fognak leállni . Sajnos nekem is volt már több ilyen és tapasztalat. Nem szabad hagyni magad.
2021. ápr. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindenki tegeződik egymással a munkahelyen, akkor természetes, hogy téged is tegeznek. Akkor lenne gáz, ha csak téged tegezne, a többiekkel magázódna, tehát ezt a részét ne vedd zokon!

Természetesen akárhány évesen sem tűröm, hogy kapcarongyként kezeljenek, de toppant rosszul reagáltad le "az apjával beszéljen így!"-el a stílust. Ezzel adtál neki lehetőséget, hogy durvasággal vágjon vissza.

Szerintem legyél hangsúlyosan udvarias (mindenkivel), aztán belejössz a munkába, nem fogsz már hibázni, addig meg a böszmeséget engedd el a füled mellett, hogy ne találjon rajtad fogást!

Jönnek majd újabbak és nem te leszel a figyelem központjában.

Tudom, hogy nehéz egy új munkahely - de nyilván szükséged van rá - és minden csoda három napig tart!

2021. ápr. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sajnos igen, szükségem van erre a munkára, különben már nem lennék itt. Ahogy észrevettem a főnökkel is így beszél, és jóban vannak, szóval hozzá aligha mehetnék passzal.
2021. ápr. 11. 11:11
 4/6 anonim ***** válasza:
17%
50 évesen hogy nem vagy még gazdag? Nem vágom.
2021. ápr. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4

Mert szerinted minden 50 éves gazdag?

A komoly és megfontolt, de főleg segítőkész "tanácsod" alapján mindenki hagyja abba a munkát 49 évesen és éljen a bankbetétje kamatából?...ahogy ezt te 12 éves agyaddal elképzeled.

Biztos nem unalmában és szórakozásból jár a Kérdező dolgozni.

2021. ápr. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
69%
Engem ha valaki letegez, azonnal ugyanolyan stílusban visszategezem. Kivéve azokat, aki ilyen random emberke, tehát pl utcán megkérdezi mennyi az idő, stb. De pl ügyintézőm, főnök, kolléga, ezeket azonnal visszategezem. Ha mem tetszik neki, így járt. Mellesleg azonnal tudatom vele, ha a stílusa nem elfogadható, hogy a kutyájával, vagy az anyjával beszéljen ilyen hangnemben.
2021. ápr. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!