Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek tiszteletlen...

Szerintetek tiszteletlen "lebázni" az idősebb férfiakat?

Figyelt kérdés

Fiatal vagyok, 24 éves.

A munkahelyen ahol dolgozok, rengetege idősebb ötven feletti dolgozik, viszont én általában mindig úgy szólok hozzájuk, hogy pl Pista bá, Józsi bá.

Sose mondtam azt, hogy István vagy hogy "József tessék már jönni!". Bácsizni se bácsiztam soha életeben senkit, inkább azt szoktam mondani, hogy "Józsi bá tessék már jönni!".

Tegezni megint nem tegezem őket, sőt még a fiatalabb (35-40 éves) felettesemet sem, pedig sokan tegezik őket.

Azokat szoktam, akik az elején leszögezték, hogy inkább tegeződjünk, úgy könnyebb (majd a pertut megisszuk..).


Szerintetek ez mennyire tiszteletlen, vagy elfogadott.


2019. jan. 8. 23:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Suttyóság és tiszteletlenség.
2019. jan. 9. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%

Én papának és mamának hívtam őket :D akivel meg nem voltam annyira jóban, azokat meg csak simán a nevén szólítottam és tegeztem őket. De általban egyből ugy kezdték, hogy "tegezz nyugodtan"

A feletteseket is tegeztem (kivéve ha idős) sőt, szivattam is őket gond nélkül... :D


Szóval kettőnk közül én vagyok a tiszteletlen inkább. :D

2019. jan. 9. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én is báztam egy 62 évest 25 évesen és később már gúnyolódott rajtam miatta, pedig nekem annyira természetes volt, hogy nem tegezem.
2019. jan. 9. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
36%

A suttyóság az, amit a #2 csinál, de az nagyon.

Lehetőleg olyanokat ne "bázzál" le, akin látszik, hogy sokat ad a külsejére, örökifjú akar maradni.

2019. jan. 9. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Építőiparban dolgozom, itt mindenki tegeződik, aki az igát húzza.


Sok 50 évnél idősebb beosztottam van. Mindenki bázza őket: Pistabá, Lajosbá, Gyulabácsi. Ők ezt a tisztelet jelének veszik. Egyszerűen el sen tudom képzelni, hogy simán legyulázzam.

2019. jan. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ahogy első írta.

Nálunk egyébként tegezés + Laci bácsi pl. A tegezés miatt könnyű a kommunikáció, a megszólítással megadod a tiszteletet is. Na meg úgy általában tiszteletteljesen beszélsz vele.

2019. jan. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
28%

Most mindenki engem bánt?! (2#) mikor nem csak én hívtam mamának meg papnak őket, hanem mások is?! Több éve együtt dolgoztunk, nehogy már... :D

Egy 30 éves felettesemet meg ne kelljen már magáznom, attól mert magasabb beosztású még ugyan olyan ember mint akármelyikünk. 5év korkülömbség nem hiszem, hogy magázódást érdemel. De ezentúl majd a vörös szőnyeget is legurítom elé, kedves seggnyaló társaim, ahogy ti csináljátok.. :D

Ja és amúgy lány vagyok, gyorsan ragadjátok meg az alkalmat, hogy megint beoltsatok, milyen egy hülye pitsa vagyok...hadd nevessek egyet, emberek. :D

2019. jan. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó, vagy olyan primitív, hogy a saját tiszteletlenségedből fakadó zavarodottságodat csak nevetéssel tudod leplezni, szóval hajrá, kacagásra fel. (a tisztelet alapja nem csak életkor, hanem beosztás, pozíció, élethelyzet, stb stb. lehet)

Nem részletezném mert egyértelműen felesleges, de a fentiek alapján, ha a magasabb pozíciójú, idősebb, nő nemű stb stb. fél felajánlja akkor természetesen lehet tegezni, addig nem illik.

2019. jan. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 TappancsMancs ***** válasza:

Ez nem tiszteletlenség mint nyelvi forma, csak ha olyannak mondod akivel nem vagy annyira bizalmas viszonyban. Ez bizalmas dolog, olyan mint a Sanyikám.


Másik, hogy ahol és akiknél ennek szokása van azoknál szólítsd így, aki nem ehhez szokott a kapcsolataiban annak bizony neveletlenül hangozhat. Nézd meg és ha mindenki így szólítja akkor rendben lehet, ha meg csak egy-két közelebbi ismeretsége akkor jobb elfelejteni.


Egy 50-es karbantartó lehet barátságosnak venné, különösen ha így szólítja mindenki. De egy igazgatónak nem lenne megfelelő még jó kapcsolat esetén sem, mert neki ez szokatlan és másképp barátkozik.


Neked sem biztos, hogy jólesne ha bárki aki nálad ennyivel idősebb Fiamnak szólítana. Mert az meg neked nem megszokott.


Azt nézd milyen környezetben mondanád és vagy e eléggé bizalmasa az illetőnek.


Neked se mondja bárki, hogy Na fiam gyere már, vidd ez oda a ....-nak. Akkor sem ha idősebb nálad.

2019. jan. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 TappancsMancs ***** válasza:
Az is beszédes, hogy nem alapvető a tegezés azon a munkahelyen, ugyanis a legalapvetőbb mindenhol a tegezés.
2019. jan. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!