Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek ebben a helyzetben?...

Mit tegyek ebben a helyzetben? Van megoldás, vagy csak rosszul járhatok?

Figyelt kérdés

Egy kis irodában dolgozok. Négyen vagyunk egy pici helyiségben, ketten-ketten egymással szemben.


A velem szemben ülő kolléga covidos lett, pénteken már úgy jött dolgozni, hogy szarul volt. Vasárnap írt egy e-mail, hogy nem tud jönni hétfőn, tegnap délután pedig írt még egyet, hogy pozitív lett a tesztje.


Az a helyzet, hogy a teszt a gyógyszertárból volt, nem lett sehol bejelentve, hogy beteg, ezért hivatalosan nem vagyunk karanténban. Erről a főnök is tud, ezért közölte, hogy aki nem jön dolgozni, annak később se kell jönnie.


Én két lehetőséget látok, egyik se tetszik. Bemegyek dolgozni, és kockáztatom, hogy odafelé menet esetleg végigfertőzök mindenkit, vagy táppénzre vetetem magam, és vállalom, hogy kirúgnak...


Ti mit tennétek? Van harmadik megoldás is, amit nem látok?



2021. ápr. 13. 05:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, van harmadik is.

Szólj, hogy rosszul érzed magad, úgy néz ki, hogy te is elkaptad, pozitív lett az otthoni teszted.

A háziorvost meg hívd fel ugyanezzel a szöveggel, kiír arra az X napra táppénzre.

2021. ápr. 13. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%

Sok olyan eset van, hogy csaladon belül az egyik Covidos volt a többi csaladtag viszont nem kapta el.


Mi van akkor ha a kollega csak kamuzik?

Kiiratod magad, mert allitolag töle kaptad el?

2021. ápr. 13. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Vagy bemész dolgozni vagy nem.


Tertium non datur

2021. ápr. 13. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk én ilyen körülmények között, ahol így bánnak a dolgozóval nem biztos, hogy maradnék. Jó tudom, hogy nem könnyű ebben a helyzetben váltani vagy munkát keresni... De a helyedben elgondolkodnék a váltson. És én nem mennék be dolgozni, annyit nem ér. Az életerős fiatal párom elkapta, most kórházban fekszik.☹️ Ne kockáztas!
2021. ápr. 13. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Végül nem mentem be, szóltam a háziorvosnak, és kiírt táppénzre. Amúgy is gondolkodtam egy ideje azon, hogy más munkát kellene keresnem, nem ez volt az első szemét húzása a munkáltatónak..

2021. ápr. 13. 18:05
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Helyesen cselekedtél!
2021. ápr. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%
Mellesleg lehet, hogy tényleg elkaptad.
2021. ápr. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7 Igen, azért is maradok itthon, mert nem akarok másokat véletlenül megfertőzni. Sajnos ez a munkáltatómnak nem olyan fontos, úgyhogy azt hiszem, lassan kezdhetek új állást keresni. :/
2021. ápr. 14. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!