Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van olyan akinek csak érettség...

Van olyan akinek csak érettségije van, tehát nem tanult tovább? Mire vittétek az életben?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 13. 17:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

Nekem csak érettségim van, mert mint kiderült, az egyetemhez túl hülye, a szakmához túl ügyetlen vagyok.

Nem is vittem semmire. Itt vagyok harminc-egypár évesen egyedül egy albérletben és busszal járok dolgozni. Az elkövetkező húsz évben jelentős változás nem várható. Annyit már elértem mostanra, hogy nem kell több műszakban megrohadnom, hanem nappalos, rugalmas munkarendben dolgozom - ehhez az kellett, hogy tudjak angolul. De azt látom, hogy a középiskolai osztálytársaim közül azok, akik diplomát szereztek, messze előrébb járnak (saját ház, saját autó, házasság, gyerek) és soha nem kellett gyártósoron, több műszakban szenvedniük, hanem akármilyen hülyék is, világéletükben egyik irodából a másikba átülve építették a karrierüket.

2021. ápr. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem érettségin kívűl van pár szakmám, viszont nem azokban dolgozom. Egy állami irodában dolgozom nettó 150ért, továbbá egy külföldi cégnek csinálok digitális médiaanyagokat megbízás alapján.
2021. ápr. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%

Igen, egy érettségivel - szakma nélkül - olyan 150 ezer Ft a maximum kereseti lehetőség.

Persze, lehet az embernek szerencséje, ha ettől függetlenül ügyes valamiben.

Van olyan haverom, aki a 10. - et sem fejezte be, mert a családja szegény volt és dolgoznia kellett, mégis 24 évesen már művezető volt egy nagy multinál!

2021. ápr. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%

nekem van a családban akinek még érettségije SINCS mert egy vállalkozás miatt kimaradt anno a középsuliból pont végzősként és sose fejezte be.

Mára 12 cége van (futáros kajás szekus stb), dolgozni már sok éve semmit, utazgat kocsikat vesz és veszi ki a jutalékokat a cégeiből.

Még érettségije sincs.

2021. ápr. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy érettségim van nekem is. Külföldön, németben dolgozok hatodik éve. Itt is gyári melós vagyok mint otthon, csak itt félretettem ez idő alatt 20+millát forintban. Otthon meg egy nincstelen nyomorultként vegetálnék, hónapról hónapra élve. Ez van, százszor jobb lenne otthon élni, létezni, de normális végzettség nélkül esélyem sincs megélni,tanulni már nincs kedvem, szóval marad ez. Magát a melót szeretem amúgy,nem egy csicska szalagmunka, összetett, frankó. Csak nem otthon vagyok, ez benne a szar.
2021. ápr. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"Igen, egy érettségivel - szakma nélkül - olyan 150 ezer Ft a maximum kereseti lehetőség."


Én meg 2 szakirányú diplomával 20 pályán eltöltött évvel a hátam mögött kapok 155 nettót.

2021. ápr. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
Épp ezt akartam írni, hogy diplomával se több a fizetés, szóval. :)
2021. ápr. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%
Villanyszerelő szakmám van. Karbantartóként dolgozok egy helyen ahol elég sokat kummantok és így keresek olyan 330 körül amiből vígan megvagyok.
2021. ápr. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Kamionsofőr lettem.


Szereztem egy Páv2 papírt,amit külföldön nem is kérnek.


C+E kategóriás jogsit.


Gki kártyát.


1.évembe telt mert mellette dolgoztam és nyelvet tanultam,legalább angolul jó ha tudsz beszélni,igaz ha németül is tudsz akkor akár tudsz menni nyugatabbra is kis cégkez ami lehet hogy családbarát.


Most jelenleg,2 hét munka 1 hét pihenőben dolgozom,így havi 600000 Ft megvan.

Jövőre 2/2 fogok már csak dolgozni,igaz így már 400000ft fogok keresni de nekem ez is bőven elég lesz,ez már család barátabb.

2021. ápr. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
91%

#3 hát öööh, nem 150ezer a maximális, inkább a "jellemző".


A legtöbb barátom is csak egy érettségivel kezdte, de megcsinálták a maguk szerencséjét. Igazából úgy jellemezném a helyzetet, hogy 'ügyeskedni kell'. Nekem is azért jönnek külföldi megbízások, mert ügyeskedtem és kitüntem a média anyagaimmal legalább annyira, hogy felfigyeljenek a munkásságomra.


-#1

2021. ápr. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!