Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi átlag emberek rabszolgák...

Mi átlag emberek rabszolgák vagyunk e társadalomban ?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Azon gondolkodtam hogy mennyi igazságtalanság van ebben az életben. például sokan tanultunk tanulunk dolgozunk és fogunk is valószínűleg életünk végéig ameddig csak az egészségünkre nem megy konkrétan megdöglésig amíg fel nem fordul az ember stb. lényeg hogy sokat teszünk azért hogy egy kis morzsa nekünk is jusson az életben. dolgozunk hogy meg tudjuk élni de inkább úgy fogalmaznék hogy életben maradjunk mert ennél az államnak nem szükséges többet adnia hiszen haszonállatként tekintenek ránk de dolgozunk hogy egy nap (valamikorra) mindenünk meglegyen. Bár Igaz ezt sokan nem tudják de sohasem lesz meg mindenük de majd erre idővel mindenki rájön magától érdekes mindig annyi van hogy pont elég legyen szerintem egy átlagos fizetés az pont arra elég hogy egyél igyál és be tudjál járni dolgozni de véletlenül se jusson több szerintem mindenki megérdemli az életben hogy évente több kiruccanás is bele férjen és ne keljen napi 10-12 órát dolgozni Vélenyem szerint ez nagyon sok ha jobban belegondolunk igazából ennek az időnek csak a töredékét tölthetjük a családunkat barátainkkal ami a legfontosabb nem de bár? de sokunknak ez már luxus kategóriás sztori párszor nyaralni !!! de ha meg is történik akkor sok elmegy a pénz tárcából szóval egy átlagos fizetésből megérezzük rendesen majd.viszont itt vannak nekünk a drága politikusaink akik igazából bármit meg tehetnek az életbe X milliárd adó csalás bele fér mi az nekik semmi ! mi soha az életünkben nem fogunk még 100 millió se egybe látni egybe de még a töredékét sem. sőt még a gyerekeink gyerekei se fognak ezek meg itt milliárdokkal dobálóznak mi meg dolgozunk azért hogy nekik legyen ha találnak egy perui magyar nagykövetnek 19.000- pedofil fotókat megússza egy felfüggesztettel úgy hogy kis gyermekek lelkét meg sanyaritota és valószínűleg kereskedet is vele és nekem ne mondja senki hogy egy nagy követ aki ki*rV gazdag alvilági emberekkel üzletelget és hogy még nem volt szexuális kapcsolata kis gyere kel mert nyilván való hogy igen aki ilyen mélyen benne van az már nem csak fotókat nézeget természetesen ezek a fotókat az állami pénzekből vásárolta a Dark weben persze ez nagyon sok 10 milliós tétel volt egyébként csak jelzem egyik család tagom egész életében gyűjtötte a családi fotókat ebbe bele tartozik 2 generációs élet fotói emlékei amiket egész életében gyűjtögetet hogy egy napon vissza nézhesse a család unokák stb és fele ennyi nem jött neki ősze . Természetesen ha Pistike holnap lopni fog egy tyúkot Marika nénitől őt majd rögtön bilincsbe vágják. Most akkor hogy is van ez ? Ha sztrájkolnak az emberek és valamivel kapcsolatban a nem tetszésüket fejezik ki Akkor általában azt üzenete kapják hogy az állam komoly erőkel fel fog lépni igaz hogy az államot mi tartjuk el és mi adunk erőt és hatalmat de ők be fenyíthetnek minket bármi fajta következmények nélkül szóval aki fel mer szólalni annak kuss van még pár évvel ezelőtt dolgoztam egy vállalkozónak akivel azt beszéltük meg hogy napi bejelentéssel ki kapok fixen 6 ezer Ft nettóban hmm mondom ez jó nekem megfelelő lesz. na mire a hét vége eljött már csak napi 4 ezer forint be számolt el mert ő lenyúlta a lóvét természetesen ott is hagytam egy életre erre még egy évvel ezelőtt egyik barátom említi hogy hu de jó most ennek a vállalkozónak!! na mondom miért lenyúlta valakinek már megint a pénzét ? azt mondja nem, most le számlázót le magának ilyen olyan trükkökkel hivatalosan 9 milliót !! mondom mi van ? És mondja hogy hát ennyi ő jól keresett és akkor elgondolkodtam hogy ez milyen mocskos biznisz ez 1 nap alatt kereset 9 milliót amíg én évekig gyűjtögethetem majd a kis fizumból magamnak a pénzt egyébként érdekes még most sincs börtönbe és valószínűleg amelyen szerencsés nem is lesz soha emiatt számon kérve komolyan mondom azon gondolkodtam hogy ha ez ilyen egyszerű hát akkor fel dobok pár nem létező KAMU hirdetést a Dark webre kis kokott eladnák pár milliót keresek lehúzok néhány rossz fiút aztán egy alapítványnak oda adnám a fele pénzt amiből lélegeztető gébeket lehetne vásárolni és ezzel együtt életeket menteni is a másik fele pénz meg a zsebemben landolna igaz bár jobban bele gondolva amilyen pancser vagyok valószínű hogy a TEK taposna a hátamon amint megmozdítani a Kiss ujjamat is :) aztán annyi évet kapnák hogy sose szabadulnak nem is mernék ilyen üzletekre vetemedni csak néha fel húzom magam hogy azon az oldalon is milliárdok mennek ősze vissza és abból 1 forintot sem használnak fel egy jó célra csak a kokó pedosagok stb hányadék az egész .. természetesen a börtönt azt meg hagyom másnak meg csak 20 éves vagyok ezért szóval inkább úgy vagyok vele hogy jobban érzem magam idekint :) és maradni is szeretnék. Csak néha már úgy érzem sokat teszek az élteben mindenért ehhez képest aki átver és lehúz mindenkit annak meg tele a zsebe én meg itt nyomorgok régen suliba is megálaztak meg vertek természetesen nekem emiatt életem végéig szociális fóbiám és egyéb mentális betegségem vannak emiatt most is rájön a sírás mert nyomott hagyott bennem de ők természetesen megúszták bármi fajta következmények nélkül ezt is néha fel teszem magamban a kérdést megéri e egyáltalán a jó oldalon állni hát de azért még reménykedem benne hogy vannak jó emberek is az életben csak még keresgetnem kell l őket :) írjatok le ti mit gondoltok elnézést kérek egy kicsit felzaklatott lelki állapotban írtam ki ezt a kérdést ez oldalra egy kis megértés kérek mindenkitől tehát mi a véleményetek erről az egész rendszerről globálisan nézve vagy akár nem globálisan bár annyi patkány van a világon hogy sokszor elmegy a kedvem az élettől is de hát ez van talán egyszer majd jobb lesz a meglátásom az életre köszönöm hogy elolvastad kicsit jól esett ki írni magamból ezeket a gondolatokat és úgy érzem megszabadultam egy kis tehertől ami a vállamat nyomta és bántott. legyen szép napod szia és


ne felejtsd el kommentálni mindenki véleménye számít akkor is ha már régen írtam ki a kérdést el fogom majd olvasni amit írsz :)



2021. ápr. 21. 02:18
A kérdező szavazást indított:
Van Igazság abban amit mondasz!
az egész úgy hülyeség ahogy le van írva!
29 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%

Végigolvastam.


Van igazság abban, amit mondasz, de a kombinácó, amit részigazságokból állítottál össze, az egész eszmefuttatásodat hülyeséggé teszi.

---

Érdemes lenne megtanulnod a feszültséget máshogyan ventilálni. Már csak az egészséged érdekében is.

Érdemes lenne a közgazdaságtanban, a pszichológiában és más tudományokban elmélyedned, hogy a véleményed megalapozott legyen. Jó tanulást!

2021. ápr. 21. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
27%

Koltozz el nagyvárosba

Tanulj olyan szakmát ami jól fizet

Legyél vállalkozo stb

Ha csak nyavajogsz sose jutsz elorebb

2021. ápr. 21. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%
M.o. az egyetlen ország ahol a munkavállalo tartozik a munkáltatonak. Idökeretes rabszolga.s.ivatás Tolják fel a minusz orákat.
2021. ápr. 21. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
23%

Azt teszik rabszolgává egy fejlett társadalomban, aki hagyja. Én például most ingyen tanulok egy olyan szakmát, amit imádni fogok csinálni, és tudok olyan helyre menni vele, ahol megbecsülnek, ráadásul magánban is tudom csinálni. Bátyám szintén ilyet tanult. És bárki másnak is ott a lehetőség, van aki nálunk munka után sulizik, én is komoly sport mellett csinálom.

Akkor leszel rabszolga, ha nem tudsz kilépni abból a helyzetből, ahol nem becsülnek meg. Márpedig ha továbbképzed magad, vagy odateszed magad a munkában, a rabszolgaság csak átmeneti állapot. De ha életed végéig keseregsz, valóban csak annyi fog jutni neked hogy kidolgozod a beled minden hála nélkül és csendben elpusztulsz.

De aki nem ilyen életet akar, az tud tenni érte.

2021. ápr. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%

Tanulj többet -> legyél vállalkozó -> szabadon alakíthatod az életedet -> ha jól csinálod, meg is gazdagodhatsz.


Problem solved. Arra viszont készülj fel, hogy gyakran ez a nehezebb és bizonytalanabb út, de szerintem megéri megpróbálni.

2021. ápr. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
40%
A rabszolgás dologban igazad van. Ez a tanulj, képezd magad meg azért hülyeség mert nem lehet mindenkinek orvosi, mérnöki stb. diplomája. Egy átlag dolgozó embernek is kijárna a normális munkabér, mert ugyanolyan ember. Nyugaton egy segédmunkás is gond nélkül él, elviszi a családját egy évben kétszer nyaralni, nem kell meggondolnia, hogy elmehet-e étterembe, moziba, a strandon vehet-e még egy üdítőt is esetleg stb. A magyar átlag élete nem szól másról mint a kuporgatásról, forintoskodásról. Ez gyűlöletet szül és széthúzó nemzetet.
2021. ápr. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
33%

"Ez a tanulj, képezd magad meg azért hülyeség mert nem lehet mindenkinek orvosi, mérnöki stb. diplomája."


Nem diploma kell, hanem tudás, amit használni tudsz. Vállalkozóként pedig pláne.


Mindenki szabadon eldöntheti, hogy képezi magát vagy sem. Csak aki nem teszi, az mi alapján várja el, hogy jobb legyen az élete?

2021. ápr. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%
7-es ebben így ilyen formában persze igazad van. De látod éppen ez a baj, hogy Magyarországon csak akkor van esélyed egy picit is jobb életre ha vállalkozol, tanulsz, ügyeskedsz. DE az emberek legnagyobb része erre képtelen, ezért átlag emberek, mert nekik kell egy főnök aki irányítja a munkájukat, munkaidejük van. Erre képesek és nem többre. De akkor szerinted ezek az emberek nem érdemlik meg, hogy legyen egy normális autójuk és elmenjenek nyaralni például? Ezek az emberek nyomorogjanak és ez így van rendjén?
2021. ápr. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
77%

#8

És ha megérdemlik, az min változtat?


Azzal nem értek egyet, hogy az emberek legnagyobb része képtelen volna rá. Hogy nem vállalja az ezzel járó hacacárét, azt megértem. Az ő döntésük.

2021. ápr. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, hogy képtelenek lennének rá. A legtöbb ilyen átlagember nem tud komplexen gondolkozni, be se tudnának indítani egy vállalkozást, azonnal csődbe mennének. Láttam több ilyet is. A legtöbb ember nagyon sötét sajnos és minden apró munkamenethez felügyeletet igényelnek mert képtelenek hosszabb időn keresztül önállóan munkavégzésre. Épp annyi pénzt kapnak hogy abban a hónapban ne haljanak éhen. És amit írt a kérdező, hogy ez a rabszolgaság. Pontosan ez az. Nincs belőle kiút.Csak nagyon keveseknek sikerül, egy bizonyos értelmi szint alatt lehetetlen.
2021. ápr. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!