Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A megmaradt szabadság átvihető...

A megmaradt szabadság átvihető a következő munkahelyre?

Figyelt kérdés
Van évi 20 nap szabadságom. Ha felmondok és az évben még nem voltam szabin, az arányos részt ki kell adnia (vagy pénzben megváltani) a munkáltatónak? Nem lehet átvinni?

2021. ápr. 28. 08:24
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Nem lehet átvinni, kiadja, vagy kifizeti.
2021. ápr. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem viheted át.
2021. ápr. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem vihető át. Sőt, ha mondjuk innen most elmész és csak októberben lenne újra melód, akkor csak a 3 hónapra arányosan járó szabid lenne.
2021. ápr. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
NEM
2021. ápr. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Andizsuzsi ***** válasza:
86%

Minden munkáltatónak az az álma, hogy jön egy új dolgozó novemberben, aki azzal kezdi, hogy kiveszi az előző munkahelyről áthozott szabadságait. Átgondoltad ezt?

Amúgy egészen biztosan van az a munkahely és állás, ahol ezt is megengedik, ha olyan dolgot tudsz, amire mindenképpen szükségük van.

2021. ápr. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Én pont novemberben kezdtem és a megmaradt napjaimat kivehettem. És azt is mondták az előző helyemen, hogy x napot még ki tudok venni és a többi atmegy a következő helyre.


Gondolom azért az se mindegy, hogy egyből kezd az ember vagy fél év múlva

2021. ápr. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"a többi atmegy a következő helyre"


A következő helyre az időarányos szabadságod megy át. Minden munkáltató annyi nap szabadságra köteles neked munkabért fizetni, amennyi a nála eltöltött idő alapján neked arányosan jár. Ha előre kivetted és úgy mész másik helyre, akkor bukta a munkáltató a dolgot, de az új hely nem köteles neked kiadni az előző helyen fel nem használtat, sőt nem is lehetne nem felhasznált, hiszen a munkaviszony megszűnésekor a feleknek el kell számolniuk egymással, többek között a szabadság tekintetében is. Vagyis kérdező esetében ki kell adni vagy pénzben megváltani.

2021. ápr. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!