Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy mondjam meg főnöknek...

Hogy mondjam meg főnöknek hogy tegyen át a férfi részleghez?

Figyelt kérdés

Már nem igazán birom a saját részlegemet. Állandóan kibeszélik, sértegetik, bántják egymást, míg a férfi részlegnél meg azon gondolkodnak mikor hívják meg egymást inni.

Gyakorlatilag nálam az verte ki a biztosítékot,mikor mindkét teremben elromlott a kávéfőző, és még nálunk azon vitáztak hogy ki szóljon a gondnoknak, addig náluk már összedobták a pénzt egy vadiújra.

Azóta hozzájuk járok át, és tudom mi folyik ott.

Mindenki tiszteli egymást, jót beszélgetnek, (+ott van a párom is) és bárkit szivesen várnak magukhoz. Picit olyan mintha máshol lennék. (Ezt azóta biztosíthatom amióta páromat és engem meghívtak, és élveztem a társaságukat.) Tehát, lennének indokaim, de nem hinném hogy csak a mérgező légkör miatt átengedne hozzájuk ... Ilyenkor mi legyen?


N/24



2021. máj. 2. 13:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Mivel ott a párod, tuti nem enged át
2021. máj. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
41%

Hát igen, ez a különbség nagy általánosságban a kollektívák között, ha túlnyomóan férfiakból, vagy nőkből áll.


Csak a lényeges dolgokról nem írtál, milyen munkakör, milyen munka, mit kell csinálni, van-e legalább precedens az ilyen áthelyezésekre...


Csak azért, mert rossz a kávéfőző és néhány p/tsa inkább egymásra új, mint hogy vegyen egy másikat, nem fognak átrakni. Legyenek normális érveid

2021. máj. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Mondd azt, hogy a másik részlegen hatékonyabban tudnál dolgozni, mert csendesebb, összetartóbb a csapat vagy valami hasonló.

Azt ne fejtegesd, hogy jól elbeszélgettek egymással, mert abból azt is leszűrheti, hogy eldumálnátok az időt a munka helyett.

2021. máj. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
#2 igazad van, de mindenestre nem lenne elég neki a mérgező környezet?
2021. máj. 2. 13:45
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

1:Nagyon nem mindegy, hogy miféle munkahelyröl van szo?

2:Nem biztos, hogy a fönököd jo szemmel nézné ha a pároddal együtt dolgozol (Lehet, hogy a kapcsolatodnak is ártana.)

3: Ha valamiért ilyen megosztás van a dolgozok között, hogy n részleg meg f részleg, valoszinüleg van valami oka is.

2021. máj. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
#3 köszönöm
2021. máj. 2. 13:46
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
Őszinte részvétem, én is 4 nővel dolgozok együtt 😭 közülük csak az egyiket bírom... 26n
2021. máj. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#5 1:Picit félek, hogy valaki magára ismerne, tehát ezt még nem árulnám el.

2: mivel "kedves" kollégák miatt nem tudok végezni teljesen, ilyenkor hozzájuk megyek be, és a párom szokott segíteni, hogy ne sokáig maradjunk

3: alapvetően nem tudok semmiről. Biztos van oka, pedig egy ideje itt vagyok már, és senki nem mondta miért van így.

2021. máj. 2. 13:53
 9/14 A kérdező kommentje:
#7 kitartást.
2021. máj. 2. 13:53
 10/14 anonim ***** válasza:
75%

A mérgező környezet szerintem **nagyon komoly ok** lehet, ha tényleg valamiféle rendszeres lelki bántalmazás megy, vagy ha ilyen komolyabb munkahelyi ,,mobbing'' meg zaklatás is van.


Ahhoz hasonlíthatnám, hogy ahogy egyes afrikai országok nemzeti jövedelmének nagy részét az AIDS viszi el, mert ott a felnőttek majdnem fele AID-ses, ennek hasonlóságára nálunk is rengeteg értéket tesz tönkre mindeféle népbetegség, csak nálunk nem az AIDS az, hanem az erőszak mindenféle rejtett formája. Körülbelül ugyanúgy visz el Magyarországon is rengeteg értéket (munkaórában, egészségben, közérzetben mérve) a munkahelyi, iskolai és családon belüli erőszak. Csak sajnos nálunk még ezt túl megfoghatatlannak tartják, de attól még létezik a valóságban.


Fogalmazd meg jól a kérvényt, legyen tárgyilagos, pontos, nem kell lágyítgatni sem, az a fő, hogy olyan legyen ami tényleg a helyzet, mindenkinek csak egy egészsége van. Ha meg nehéz jól megfogalmazni, kérj segítséget ügyvédtől, vagy akár pszichológust tanácsadótól, akár élőben, akár online, írjátok meg jó tárgyilagosra és objektívre, pontosra. Persze ezzel már pénzbe kerül, de simán lehet hogy ezzel együtt is megéri a dolog, közérzetben, egészségben mérve.

2021. máj. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!