Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért szúrja ki a szemem...

Miért szúrja ki a szemem minden munkáltató pofátlanul kevés pénzzel, de amint eljövök azonnal visszaszámlázást kérnek többszörös értékben?

Figyelt kérdés

Adott egy cég. Itt keveset kerestem, felmondtam, és kimentem egyéni vállalkozásba. A főnököm azonnal bekétszerezte a fizumat, csak hogy maradjak. Azt visszautasítottam. Azóta eltelt 3 év, és kiderült, hogy a csapat nélkülem kezd összeomlani. Azóta visszaszámlázok nekik havi 1 napot. Ezt annyi pénzért teszem, mint a korábbi havi fizetésem harmada! mindössze 1 napnyi munkáért!


De jött a COVID, és nem ment jól. Egy másik cég fűt-fát ígért, ha végre elmegyek hozzájuk dolgozni. Felvettek, és kiderült, hogy semmi nincs úgy ahogy kamuzták. Csak ígérgettek, hogy majd...majd ha a COVID alábbhagy jó lesz itt minden! De igazából a szakmám már talpra állt, a fizetésem meg stagnált. A legelső cégnél meg tárt karokkal várnak vissza. Most itt a 2-es cégnél is felmondtam és ugyanaz a szitu következett: összeomlás szélén a a csapat, most ugyanúgy könyörögnek, hogy legalább heti 1-2 napot számlázzak vissza nekik.


Miért ilyen szűklátókörű az átlag magyar félmaffiózó cégvezető?


Miért van az, ha munkavállaló vagyok egy cégnél, kiszúrják a szemem alacsony munkabérrel, de amint eljövök hirtelen a munkám 10x értékesebb lesz?


2021. máj. 7. 18:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igy, hogy nem irtad meg , milyen munka, milyen munkakör, elég nehez megvalaszolni.
2021. máj. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
digitális grafikával foglalkozok: reklám, marketing, webdesign.
2021. máj. 7. 19:03
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor az ötletem az lehet, hogy egyszerüen azért, mert más "zsebből" jön ki a pénz, ha külsősként alkalmaznak. Sok helyen meg van szabva, hogy mennyi a cég bérköltsége, és nehéz azon felül plusszt kialkudni.

Év végén tervezik a következő évet, akkor megállapitják, hogy mennyivel lehet a béreket fejleszteni, és kész.

Miután elmentél, valaki ráeszmélt, hogy szükség van a munkádra.

Egyik lehetőség, hogy ilyenkor másik "zsebből", mint szolgáltatásért fizetnek a munkádért, ez máshogy jelenik meg a költségvetésben, nem olyan fájó, a másik, hogy megprobálnak visszahivni kicsit többért, ami ugyan nem mutat jól a bérköltségeknél, de összességében kevesebbe kerül, mint külsősként alkalmazni.

2021. máj. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Görények...
2021. máj. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

3-as igazad lehet!

Megnyerik a több száz milliós megrendeléseket, aztán rájönnek, hogy ezt valakinek le is kéne gyártani. Ilyenkor már semmi nem számít, csak kész legyen a munka, szó szerint bármi áron.

2021. máj. 7. 19:48
 6/8 anonim ***** válasza:
28%
Nagyon király vagy, szopasd csak őket. :)
2021. máj. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert az az uralkodó szemlélet, hogy a dolgozót nem kell emberszámba venni, és mindaddig ki kell használni, ameddig abból haszon szerezhető. Nem minden munkáltató ilyen, de sajnos nagyon sokan igen, és ameddig a dolgozóknak akkor is szent a munka, ha beledöglenek, addig nagy változások nem lesznek.
2021. máj. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

2 dolog miatt.


1. mo n ugye nincsenek szakszervezetek, ezért a cégek azt csinálnak és úgy használják ki a dolgozót ahogyan csak akarják.

viszont e miatt hatalmas a fluktuáció is, amit általában a fidesz közeli cégek ukránokkal oldanak meg.


2. a fidesz közeli cégek minden covid alatt felvett dolgozó után havi nettó 500ft ot kapnak.

ezért fizetnek az ukránnak 150et, adóznak utána 150et és a cégnek van egy ingyen dolgozója akin keres még havi 2 kilót.

ezért vesznek fel 1 melóra 5 ukránt is akár.


amit meg írsz, hogy kellene is vki aki átlátja az egész munkafolyamatot, akkor ütközik ki amikor az elmegy.

de ez csak utólag esik le nekik.

2021. máj. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!