Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy leendő munkáltató interjún...

Egy leendő munkáltató interjún megkérdezheti,hogy melyik vakcinát kaptad?

Figyelt kérdés
A kérdés elméleti.

2021. ápr. 13. 08:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem kérdezheti meg. Amúgy azt sem, hogy be vagy-e oltva.
2021. ápr. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
H.p. vakcinát kapod folyamatosan. házipálinka
2021. ápr. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%

nem


talán még azt sem, hogy kaptál-e védettségi igazolványt

2021. ápr. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Elvben nem, gyakorlatban persze megkérdezheti attól függetlenül, hogy nem szabadna.
2021. ápr. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen,ez olyan lesz,mint a terhességre,vagy gyerekvállalásra való rákérdezés.

Ha nem válaszolsz,mehetsz egy sikertelen interjúval.

2021. ápr. 13. 11:38
 6/9 anonim ***** válasza:
Pontosan.
2021. ápr. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg és törvényileg nem, gyakorlatilag meg fogják tenni, mint más kritériumokkal is teszik. Jogilag azért sem érhet diszkrimináció, mert távol laksz, vagy mert nő/férfi vagy, van gyereked stb. Mégis megteszik és kiszórják az embereket ez alapján. Viszont annyi előnyöd van, hogy ha be vagy oltva, akkor csak az igazolványod van, és azt az oltást hazudod be, amelyiket jól esik (Pfizerrel, Modernával nem veszíthetsz szerintem). De mint mondtam, nem diszkriminálhatnak az alapján sem, hogy nem vagy beoltva. Csak simán elküldenek, hogy majd értesítenek, azt viszont lehetetlen bebizonyítani, hogy amiatt utasítottak el. Ez a probléma az egészben...
2021. máj. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Utolsó,igen,ez így lesz,bár én vállalom az oltást.
2021. máj. 3. 11:25
 9/9 anonim ***** válasza:

Az oltáskor kapsz egy papíralapú papírt, azon rajta lesz, hogy milyen oltást kaptál. Na azt tedd el!

Elvileg csak a kártyát kérheti, azt is szerintem akkor, ha olyan munkahelyről van szó, ahol folyamatosan rengeteg,és mindig más és más emberekkel találkozol (éttermek, plázák, butikok, áruházak, boltok, üzletek, stb. stb., minden olyan hely, ahol folyamatosan pörögnek, változnak, cserélődnek, jönnek-mennek, nyüzsögnek, az emberek...)

2021. máj. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!