Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az egészségügyi dolgozók...

Az egészségügyi dolgozók lenézik egymást néha?

Figyelt kérdés

Mennyire gyakori, hogy az egészségügyben egyik dolgozó lenézi a másikat a pozíciója miatt? Az orvosok mennyire nézik le az ápolókat, vagy asszisztenseket?

És az mennyire gyakori, hogy például az ápolók között kialakuljon valami hierarchia, olyan értelemben, hogy az egyik lenézi a másikat?



2021. máj. 7. 19:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
28%
Nem tapasztaltam még ilyet.
2021. máj. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%
Nem jellemző,meg az Eü. nem is olyan munkahely,hogy legyenek ilyenek.
2021. máj. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Tepfal ***** válasza:
48%
Nagyon durva történeteket hallottam nővérektől. Az orvosok szexista megjegyzéseket tesznek, megalázzák őket.
2021. máj. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%

A hierarchia és a lenézés nem ugyanaz.

A hierarchia teljesen jó dolog, sőt, nélküle összeomlana a rendszer. Minél képzettebb vagy annál fejjebb vagy, és ez így van jól. Persze hogy az mondja ki a végső szót aki 14 évet tanult, és nem az aki kettőt okj-n. Gondolom ha egy idős családtagod stroke utáni rehabját nem az orvos, hanem a gyógymasszőr koordinálná, nem annyira lennél nyugodt... Szóval ne keverjük a jogos alá-fölé rendeltséget, ahol bizony tudnod kell hol a helyed (nem véletlenül vannak orvosi, ápolói, ... kompetenciák) egy jellembeli kérdéssel.

A lenézés már inkább embei dolog, mint szakmai. Lenézni bárkit le lehet, bármiért, aki egy megkeseredett és nem tud lenézni a szakmád miatt, az majd azért fog mert 2 szállal több szőr van rajtad mint a 0.

2021. máj. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%
Én ahova járok betegként, ott még a betegek előtt is kibeszélik egymást az ápolónők.
2021. máj. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%
Nagyon gyakori. "Hülye p.csáknál" ez a napirend egymás között...
2021. máj. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Tepfal ***** válasza:
83%
Én nem hierarchiáról beszélek, hanem olyan esetekről, amikor az orvos a nővér kinézetére, testére tesz megjegyzéseket, addig a pontig, amíg az el nem sírja magát. Kritizálja olyan hangnemben, ami nem megfelelő (pl. ki volt az az idióta barom, aki ezt meg ezt tette, stb.) Nem mondom, hogy ez általános, de több kezdő nővér ismerőstől hallottam ehhez hasonló történetet. Szerintem ijesztő. Ha van esetleg itt nővér, örülnék, ha megerősítene, hogy ez kiugró kivétel és nem az általános.
2021. máj. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
86%
#4. Megírta a lényeget.
2021. máj. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tapasztalok lenézést.

Éppen ellenkezőleg: mindenki (a főigazgató főorvosig bezárólag) tisztában van azzal, hogy ahhoz, hogy működjön a rendszer, a 8 osztályt végzett takarítónőre, beteghordóra is ugyanolyan szükség van mint bármelyik orvosra.

2021. máj. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Lenézést én se tapasztaltam, inkább a kollegalitas csökken.

Pl volt, hogy nagymamám rosszul lett(kiszáradás és elektrolit háztartás borult fel). Az ügyelet egyébként is egy kalap 💩, de a mentősök is húzták a szájukat és épp csak nem bsztak kijonni hiába mondtam, hogy eü dolgozó vagyok. Mikor még letagadtam akkor meg készségesek voltak.

2021. máj. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!