Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mondjak fel 28 évesen a semmire?

Mondjak fel 28 évesen a semmire?

Figyelt kérdés
28 éves srác vagyok, a mamahotelben élek még. Nem indult jól a karrierem, sokat voltam munkanélküli is, hiába van elvileg jó diplomám. Két éve vagyok az utolsó helyemen, de rájöttem, hogy marhára nem fekszik nekem, inkompetens vagyok, néha egész nap csak facebookozok a munkahelyen, nem érdekel a munkám. Sajnos a lakhelyemen kis valószínűséggel kapnék jobb munkát, költözéssel se biztos, hogy jobbak az esélyeim. Nem tudom mi érdekel, mire váltanék. De néha azt érzem, hogy a felmondással legalább tennék valamit, és legalább lehetne esély pozitív változásra. Viszont, ha nincs állásom, azonnal kitesznek itthonról, csak másik állásba mehetnék át. A családi nyomás miatt járok csak be a munkahelyre, ami tönkreteszi az önbizalmam. Kényelmes ember vagyok, így kb. jól elvagyok a langyos helyzetben, lehet csak a semmittevésre vágyom. A helyet ahol dolgozok kedvelném, de a fejetlenséggel nem tudok azonosulni, és azzal se, hogy mindent is kellene csinálni, amihez nincs képesítésem.

2021. máj. 8. 22:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Kezdj el keresni másik helyet, aztán ha találtál mondj fel. Átérzem amúgy a problémát, de én nem mernék a semmire felmondani :\
2021. máj. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tesz boldoggá a munka, szerintem ne félj váltani, de dolgozni mindenhol kell, én is szívesen nem dolgoznék, de sajnos muszáj. Szerintem ne mondj fel úgy, hogy még nincs se másik munkád, se terveid. Akkor inkább maradj, és facebookozz tovább a munkahelyeden, legalább van fizud.
2021. máj. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom én azért megbecsülnék egy olyan munkahelyet ahol facebookozhatok,kényelemben vagyok,nem kell megszakadnom...szóval én nem hagynám ott.


De te tudod neked mi a jó.

2021. máj. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az sem jó, ha nem tud az ember csinálni egész nap semmit a munkahelyen, teljesen leépül egy idő után és sokkal lassabban telik az idő...
2021. máj. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%

Ilyen munkavállaló senkinek sem kell.

szóval maradj itt és mellette kezdj el dolgozni magadon. Hogy mit azt neked kellene kitalálni.

A lusta, link, nemtörődöm természeten nehéz változtatni, de lehet segít, ha elkezdenél tanulni valamit, ami érdekel. Aztán abban megpróbálni elhelyezkedni

2021. máj. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Jó sok dologgal foglalkozó rendszergazda vagyok, foglalkozom weblapokkal, Linuxszal, Windowszal, felhasználó kezeléssel, felhasználó támogatással, a helyi iktatórendszerrel, és még pár szigetrendszerrel, néha még adminisztratív jellegű teendőkkel is. Nagyon a pályám elején vagyok, üzemeltetési tapasztalat nélkül kerültem 20 év tapasztalattal rendelkező szakemberek helyére.

A munkahelyemen nincs mentorálás, egyedül kellene elboldogulni szigetrendszerekkel, az időnként nem is világos elvárásokban. Az egész helyre jellemző a munka tologatása, emiatt nem gond, hogy én is ezt csinálom. Az első évben lelkes voltam, még itthon is próbáltam előbbre vinni a dolgokat, mostanra azt érzem, hogy ennek, amit itt csinálok, csinálunk semmi értelme, nem leszek előbbre tőle. Ugyan nem üres az életrajzomban, de ezzel speciális szaktusást igénylő informatikai állásokba nem fogok tudni elhelyezkedni. Elvárnák tőlem, hogy a megfelelő speciális képesítések nélkül oldjak meg dolgokat, lásd például az iktatórendszerhez az elődömnek volt képesítése, nekem nincs, mégis elvárnák, hogy így magasabb szintű használat bevezetését informatikailag támogassam. Nyúljak bele egyedül éles szerverekbe, amiknek a működését nem értem teljesen stb. És mivel ezek legfeljebb tákolási szinten sikerülnek, vagy még úgy se, már a kedvem is elment a próbálkozástól, illetve izgulok, hogy na ma milyen megoldhatatlan f*szsággal fognak megkeresni.


A hely maga nagyon jó helyen van számomra, nagyon kötődöm a környékhez, ahol dolgozom, helyben nem nagyon találnék mást. Illetve a közvetlen kollégákkal is jól megvagyok. Mivel nem annyira hiszek a pozitív változásban, ezek miatt a tényezők miatt nehezen váltok.


Amire nagyon szükségem lenne a munkában, hogy egyértelmű munkaköröm legyen, illetve legyenek mellettem szakmai mentorok, vagy tanítsanak be teljesen a feladatköreim elvégzésére, ne dobjanak bele egyedül olyan dologba, amihez mindenki tudja, hogy nem értek. Ahol, akkor is meg lesz oldva a feladat, ami nekem nem megy, ha én elakadok vele. Illetve van kihez fordulnom segítségért.


Ezzel az a probléma, hogy helyben ilyet nem biztos, hogy találnék. Nem tudom, hogy az elköltözéssel jól járnék-e, szeretnék-e képes vagyok-e odább állni innen. Kötődöm a környékemhez is, illetve önállótlannak érzem magam egy önálló élet elkezdéséhez. Soknak érezném az elkötözést, és az új munkát egyszerre. A távmunkát sajnos itthon nem támogatják. Úgy érzem kezdem feladni az egész életem.

2021. máj. 9. 10:13
 7/12 anonim ***** válasza:
24%
Én se hagynám, hogy közel 30 évesen felmondj a semmire, mert jajj, olyan uncsi a meló meg nem megy, de arra már nem vagy hajlandó, hogy egy neked megfelelőért pl elköltözz, ahogy a normális korodbeliek teszik, tartsalak csak el én, amíg te várod a sült galambot. Mégis meddig akarod ezt csinálni?
2021. máj. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kèpzeld, èn gyárról gyárra jártam, volt olyan helyem ahol egyszer megmutatták mit kell csinálni majd ott hagytak, hogy csináljam egyedül...


Ahol most vagyok, nagyon kevès dolgot mutattak meg eddig, a korábbi tapasztalaim alapján dolgozom...


26 èves vagyok, sajnos azt tapasztaltam, hogy mindent elvárnak akár munkában akár a magán èletben... Sok embernek, sok esetben azt mondom, hogy takarodj, de nem tudnèk úgy èlni mint Te...

2021. máj. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én sem vágom, miért kéne a semmire felmondani. Fél nap facebookozás helyett mondjuk keresgélhetnél is ez idő alatt mást, ha valóban váltani akarnál.


A fenti problémára (legyen mentor, tudj kitől kérdezni), egy tanácsot tudok a saját tapasztalataimból levonni: menj multihoz, nagy céghez, ne ilyen xar kkv-khez. Tisztelet a kivételnek, nekem ott voltak hasonló élményeim, sz*rtak az emberre mentorálás vagy betanítás vagy nulla, vagy a legminimálisabb de legyen kész. :D Ez a 2. multi (most váltottam az előzőről), és itt is tudok kérdezni több kollégától, főnökömtől is.)


Egyébként meg azt is megteheted ( amit én is):

sok dologban autodidakta módon képeztem magam, de pl a kódolást is érintő feladatoknál odamentem a főnökömhöz, és jeleztem, hogy néztem ki képzést, és szeretném a a cég akkor ezt akkor támogatná, mivel eddig nem kértem semmit amúgy sem.


Elsőre húzták a szájukat, mert hogy van a neten ingyenes képzés is, erre mondtam nekik, hogy igen, de ott nem tudok kérdezi, ha elakadok és a programozásféle dolgok elég szárazak. A képzés 2x3 napos, így meg 1 év alatt ha meg is értem amit csinálok a szabad (!!) időmben..


Te is szerezhetnél képesítést is, fizessenek be.


De tudd, hogy minden új helyen nagyon nehéz lesz az elején, a saját rendszereiket mindenhol meg kell ismerni, s ez elég tipik probléma amit fent írtál..


Perpill én a helyedben örülnék, hogy nem ugrálnak a nyakadon és nem követelik meg határidőre a dolgokat, sőt.. Jó kollégák sem mindenhol vannak.


Nekem is kicsit olyan teszet-tosza ember képe van előtte a leírásból: nem a legjobbat akarod kihozni, hanem a kényelmedben nem tudod mit csinálj.


Pl állj a munkáltatód elé te is ( ahogy én), kinézett képzéssel. Vagy ha tényleg nagyon elég, keress másik helyet közben. (ahogy én). De brahiból mert túl kényelmes nem mondanék fel a semmire 30 évesen már.


Ráadásul mindig an rosszabb, ezt ne feledd.. Fogd kezedbe kicsit az életed irányítását szvsz..

2021. máj. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Ypszilon1980 ***** válasza:

Van abban valami, hogyha van tapasztalatod, annál kevesebbet foglalkoznak veled és nagy az elvárás is. Én most voltam olyan helyen, ahol szinte semmi betanítás nem volt, odaraktak és csináld, mondjuk nem volt gond, csak így az a baj, hogy sok olyan dologra idővel magad jössz rá, ami megelőzhető lett volna, ha elmondják, csak van ahol érdektelenek és lesz valahogy, ezt van aki nehezen viseli, én is, pedig a szakmában elismert is és gyakorlott is vagyok.

Azt javaslom, hogy most ne mondj fel, keress állást másikat és addig tartalékold a pénzed, tegyél félre amennyit tudsz és majd, ha lesz annyi, hogy nem okoz gondot, ha nincs melód x hónapig, akkor lépj, ha meg közben találsz másikat, akkor nyerhetsz csak.

2021. máj. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!