Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért mondják az öngyilkosságr...

Miért mondják az öngyilkosságra, hogy nem megoldás semmire?

Figyelt kérdés

Ha egy ember véget vet a szenvedéseinek, akkor az igenis jó neki.

Ha például egy számsoron a jó életet pozitívnak vesszük, a rossz életet negatívnak, a nulla pedig a nemlét, akkor a mínusznál még így is több a nulla.


2016. febr. 16. 20:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
43%
Az igaz, hogy az ő élete 0 lesz, de a szerettei, akiket itt hagy, azoknak meg -1000 lesz.
2016. febr. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%

Tetszik a példa. Már amennyire ilyen témában tetszhet !

Honnan tudod hogy utána jó? Mi van ha még rosszabb??? Senki nem tudhatja mi van utána. Hozzáteszem nekem nincs képzeletbeli barátom mint oly sok embernek. Tehát nem egy felhős kapun való kopogtatásra értettem hogy, "kitudja mi van utána".

2016. febr. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
65%
Lehet, hogy neked nem lesz több gondod, mert elfutsz előle. Ez pedig gyávaság. Valamint önzés is, mert azokat, akik szeretnek téged egyedül hagyod. Ők szenvedik ezt meg csak. Tehát előbb gondolkodj. Szeretnéd, hogy a szeretteid szenvedjenek? A leggyávább dolog, amit egy ember tehet, az az öngyilkosság. Meghalni bárki tud. Az a kérdés, hogy élni tudsz-e? És ahogyan azt előttem is írták, korántsem biztos, hogy ennyivel le van tudva. Nem tudhatod, mi vár rád.
2016. febr. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
51%
Ez a szenvedés, ez nagyon szubjektív kategória, nem csak mennyiségi, de minőségi tekintetben is. Márpedig ha az, akkor egyedi jelenség marad és nem kell objektív tényként beszélni róla. Még ez a számszakilag felhozott illusztráció is hamis, olyan nincs, hogy jó meg rossz. Ez lehet ugyanannak a dolognak, történésnek vagy nevezzük bárminek, két szélsőségesen ellentétes oldala, szempontja, nézőpontja, és innen kezdve megint csak szubjektív. Nincs jó élet és nincs rossz élet, csak élet van, aminek során lehet tevékeny módon megoldani és kezelni a (zavaró) problémákat és lehet elmenekülni, passzívan szemlélni a történéseket, sajnálni és sajnáltatni magunkat, miközben kényelmesen ülünk a számítógép előtt és nem a szibériai ólombányában bányászunk.
2016. febr. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

ma 20:42


Nem tudhatjuk a kérdezőnek milyen életkörülményei vannak,de pl nagyon sok embert ismerek akiknek anyagi problémáik vannak,és a szülöknél laknak még mindig,akik a halálba kergettik az állandó veszekedésel,ha nincs munkája akkor ki is dobják az utcára..

2016. febr. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

#1

Akkor talán törődniük kellett volna vele életében, nem utólag sajnálkozni.

2016. febr. 16. 21:26
 7/15 anonim ***** válasza:
50%
Távol keleti filozófiák nyomán aki megöli magát, az nem térhet egy hamar vissza új testbe a reinkarnáció során, mivel maga akart eltávozni a Földről. Nem csak a testnek, a léleknek is van szüksége táplálékra, energiára, így, ha test nélkül fogsz bolyongani, sanszos, hogy maximum egy meggyengült lelkületű, életenergiájú egyénbe szállhat bele a lelked és ettől válik majd ő skizofrénné, mert a te lelkedet, szellemedet is megkapja a sajátja mellé. Komolyan, buddhisták is ezt vallják. Hinduizmus stb. Ne öld meg magad!
2016. febr. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
69%
Mert attól még, hogy szenvedsz, ez nem mindig lesz így. És ezzel elvennéd magadtól a lehetőséget, hogy jobb legyen. 20 évesen én is gondolkodtam ilyeneken, hihetetlen magányos voltam, el se tudtam képzelni, hogy valaha valaki szerethet engem. Aztán 24 évesen lett az első párkapcsolatom. Erről is lemaradtam volna, ha 20 évesen megteszem, és még sok másról.
2016. febr. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#7


Nem hiszek ilyenekben.

A reinkarnáció már magában baromság, mert mi volt akkor, amikor még nem is volt ember?

Több milliárd éven keresztül az állatok lelkei repkedtek egymásba?

Vagy például, amíg állatok sem voltak, addig hol volt az a sok lélek, ami most száll egyik lényből a másikba?

2016. febr. 16. 22:03
 10/15 anonim ***** válasza:
Hagyjuk, miben hiszel. A tényeken nem változtat. Olvasgass még kicsit a témában :D
2016. febr. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!