Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek ki fognak rúgni...

Szerintetek ki fognak rúgni emiatt?

Figyelt kérdés

Hosszú sztori, de igyekszem röviden összefoglalni.

Kárpátaljai magyar vagyok (minden felmenőm magyar, egyik ágon a 17. század elejéig visszavezetve).

Online dolgozom egy magyar cégnek. Kollégákkal munka után szoktunk chatelni, tegnap viszont azt kérdezték minden ukrán Fidesz szavazó? Amire azt válaszoltam, hogy az ukránok nem szavazhatnak, csak a magyarok és nem, nem mindenki Fideszes.

Emiatt nekem álltak, hogy nem vagyunk magyarok. Ilyen buta kérdésekkel támadtak az anyaországi kollégák, hogy "hol születtem?" Válaszoltam:Nyíregyházán. Ez nem jött be, jöttek a születéssel szerzett állampolgárságommal, hogy bizonyítsák, hogy ukrán származású vagyok.

Aztán az egyik fő szószóló (egyébként roma) kolléga a következőt mondta: attól, hogy ő elmegy Németo.-ba dolgozni és megtanul németül, szerintem német lesz?

Amire a következőt írtam - és emiatt akarnak kirugatni:

" A két helyzet különbözik. Én nem megtanultam, hanem az anyanyelvem. A hasonlat így lenne helyes: Ha te Sopronban élsz és elfoglalja Ausztria, akkor te osztrák/német származású leszel varázsütésre?

Szóval a kérdésedre a válasz, nem, attól, hogy megtanulsz németül, még cigány maradsz, ahogy mi is magyarok maradtunk, mert a származás nem változik a határok változtatásával".

Szóval most nem csak a roma, hanem a magyar kollégák is rasszistának tartanak és bepanaszoltak a főnöknél, akivel holnap lesz beszédem.

Elég igazságtalannal érzem, el is fogom mondani, hogy ők engem magyar léttemre leukránoztak, én pedig egy egyébként valóban cigány kollégára mondtam azt, hogy cigány - egyébként semmi bajom a cigányokkal, a sógorom is az.

Szerintetek kifognak rúgni, amiatt, hogy kijátszották ellenem a rasszista kártyát?



2021. máj. 13. 08:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Munkautan mindenki azt csinal amit akar. Nem fognak kirugni.
2021. máj. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem jól válaszoltál. Nem értem miért rasszista valaki, ha nevén nevezi a gyereket.
2021. máj. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%

Nem rughatna ki, de ki tudja..

Nálunk a főnök még facebookon is követi a dolgozókat, ki mit oszt meg. Ha olyat lát ami nem tetszik neki behívja az illetőt elbeszélgetésre, volt már akit pár nyaralós bikinis kép miatt ki is rugtak.

Tehát elméletileg nem rughat ki, de a gyakorlat más..


Mondd el így a főnöknek ahogy itt leírtad. Ha normális akkor igazat ad neked.

2021. máj. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy meg cigány. Ez a megnevezésük. Cigány nyelv is van amiből lehet nyelvvizsgázni. Nem roma, hanem cigány.

Egymást is cigánynak nevezik a cigányok. Cigány kisebbségi önkormányzatok is vannak. Ez nem egy rasszista jelző, ha hivatalos helyeken is így vannak megnevezve.

2021. máj. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
A román meg a cigány arról vitatkoznak, hogy melyikük magyarabb? Ez valami vicc?
2021. máj. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
92%
Milyen román? Hol van Kárpátalja?
2021. máj. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Jó a munkahelyed kérdező, szerintem mondj fel és jeletsd fel a helyet, aztán mosolyogj.
2021. máj. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Elkepesztoen primitiv kollegaid vannak. Mas orszagban mar irott tabukat leptek at, es oket lehetne megbuntetni. Viszont ez Magyarorszag. Igy sajnos azt hiszem, barmi lehet.
2021. máj. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
1%

#6


Ukrajnát akartam írni, csak románia járt a fejemben, mert amúgy nekem nagyapám román volt :DD

2021. máj. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
29%
Romány vagy erdélyi magyar, esetleg székely?
2021. máj. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!