Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Magyarként külföldön milyen...

Magyarként külföldön milyen románokkal, szerbekkel együtt dolgozni?

Figyelt kérdés
Tapasztalat, vélemény, tippek? Befogadóak, vagy inkább kirekesztenek, ha pl. többen vannak a műszakba, mint magyar?

ápr. 27. 18:10
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Pont olyan mint magyarokkal lenni. Normálisokkal nem lesz gond, parasztok meg nemzetisegtol függetlenül parasztok.
ápr. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Duke81 ***** válasza:
83%
Biztos vannak normálisak ott is de suemély szerint nekem nincs jó tapasztalatom román kollegákkal. Ok, ők magyar románok nem román románok voltak.
ápr. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
2-es, azok erdélyi magyarok akikre gondolsz. Igen, velük nekem sincs jó tapasztalatom.
ápr. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Erdélyi magyarokkal dolgoztam, ők nem tartották magukat románnak. Csalódás volt. Nagyon kétszínűek, számítók és gyakran arra játszanak, hogy kihasználják a másikat. Ha nem ugrálsz, ahogy ő fügyül, akkor elhord minden szennynek... Tiszteket a kivételnek!!
ápr. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, bocsi, félreértettem a kérdést... Szerbekkel is dolgoztam együtr, ők elég kemények voltak, ridegek, de ha nem hátráltattuk egymást, akkor szépen együtt lehetett velük működni.
ápr. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Erdélyi magyarokkal nincs jó tapasztalatom, viszont érdekes hogy a felvidéki és vajdasági magyarok azok tök normálisak. Románokkal és szerbekkel akikkel dolgoztam azok kedvesek voltak - és nem utolsó sorban értettek ám minden magyar káromkodást - például nekem szerb volt az egyik főnököm és abszolút segítőkész volt. És nagyon sok mindenben hasonló a mentalitásuk a miénkhez.
ápr. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Durva hogy pont az erdélyi magyarok, és nem a román románok a rosszabbak ilyen téren
ápr. 28. 12:23
 8/10 A kérdező kommentje:
Én is dolgoztam egy keveset románokkal, és nem volt jó a tapasztalat, lehet azért se, mert nem beszélem a románt, ők viszont nagyrészt úgy beszéltek, így nem sok kommunikáció nem volt, de ahogy észrevettem, be se nagyon fogadtak
ápr. 28. 12:25
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Ne olyan munkahelyre menj dolgozni ami tele van kulfoldiekkel. Egyreszt nem fogod erteni hogy mit mondanak mert egymas kozt biztos nem angolul meg nemetul fognak beszelni. Masreszt nem fognak befogadni es egyedul maradsz ha nincs mas magyar rajtad kivul.

Tanuld meg a helyi nyelvet es a helyiekkel dolgozz.

ápr. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Érdekes, en Erdélyiként mindenhonnan pozitiv visszajelzest kapok, most akkor én kivetel vagyok, vagy csak a magyarok utálják ennyire egymast?

#9 kicsit megcáfolom, én egyedul vagyok magyar rengeteg helyi és külföldi között. Nyilvan lengyel, brazil vagy indiai egymás kozt anyanyelven beszél, de mikor a helyzet kéri mindenki angolul beszél, es nem vagyok kirekesztve.

ápr. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!