Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy állásinterjún mit szólnáto...

Egy állásinterjún mit szólnátok egy ilyen emberhez?

Figyelt kérdés

23 éves srác, akinek eddig még nem volt munkaviszonya.

Érettségije van, két okj-s szakmája van,de ezek nagyon különböző szakmák.

Az elsőt nem szereti, nem is próbálkozott vele, a másodikat most végezte el és az iskolai teljesítménye példás volt. Iskolai munkái igényesek, jók.


Nagy hátránnyal indul neki az életnek, ha még csak diákmunkán sem volt az iskolái mellett?



2021. máj. 24. 13:46
 1/4 anonim ***** válasza:
10%
A pályakezdők nem kellenek senkinek, akkor se ha fel tud mutatni akár 3 év munkatapasztalatot. Ez általánosan így van szinte minden szakmában. Ahol én vagyok ott főleg. Inkább hirdetik egy évig a pozíciót 5-10 év tapasztalat elvárással, mint felvennének valakit 3 évvel. Ha be mered küldeni az önéletrajzod ennek ellenére, azonnalna kukában végzi. Amíg így gondolkoznak a cégvezetők, nem lesz itt jó világ.
2021. máj. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát, az hogy hogyan végezte el a sulit teljesen lényegtelen, megvan a papír? Megvan. Van, ahol csak az kell, hogy rá tudjanak húzni valamit a bizonyítványod miatt... Attól is függ milyen területen akarsz dolgozni, nyílván egy tapasztalattal rendelkezőnek mindig nagyobb előnye lesz, de vannak kivételek, sok helyen alkalmaznak pályakezdőket is, mivel a bér szempontjából nem lehet olyan nagy elvárásuk.
2021. máj. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
94%

HR-es vagyok és elég mások a tapasztalataim mint amit az első megfogalmaz... 2-3 év munkatapasztalat már gyakran elég hogy esélyt kapj sok helyen.


Viszont az senkit sem érdekel, hogy az iskolai munkáid mennyire igényesek és jók. Max akkor hogyha ezen keresztül ráveszed az egyik tanárod hogy ajánljon be valahova. Az számít hogy eddig hol dolgoztál, mit csináltál, mihez értesz. Az hogy van papírod és megfelelő végzettséged alapvető elvárás és gyakran csak egy formaiság.


Nagy hátránnyal indul neki az életnek, ha még csak diákmunkán sem volt az iskolái mellett?


Igen.

2021. máj. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért nehéz, mert még te magad sem tudod, hogy hogy megy neked a munka. Milyen minden nap bemenni és dolgozni, mert nem próbáltad, ezért lutri téged választania egy munkáltatónak. Ezen keresztülmegy mindenki. Nekem nem volt ismerősöm, aki segít, ezért közfoglalkoztatott voltam, fél évig 54 ezret kerestem, de legalább kaptam lehetőséget így bizonyítani, és felvettek teljes állásba. Sajnos nem lesz könnyű dolgod, de valahogy mindenki elkezdi.
2021. máj. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!