Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Olyan nagy dolog hogy nem...

Olyan nagy dolog hogy nem beszélek?

Figyelt kérdés
Rehabos munkán vagyok mivel csökkent munkaképességű vagyok és sok munkás vagy sokkal idősebb mint én, vagy szellemi problémái vannak vagy nem illünk egymás társaságába. Munkahelyi mentor (vagy mi kicsoda, így mutatkozott be) kérdezte hogy nem e akarok nyitni mások felé, meg nagyon csendes vagyok. Meg egyik munkás kérdezte hogy miért nem mondok valamit annak akivel egy asztalnál dolgozom. Igazából nincs mondanom, nem akarok megszólalni. Általában egyedül szeretek dolgozni abban a rövid 4 órában. 20/f
2021. máj. 29. 16:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én se beszélgetek szívesen a kollegáimmal, egyrészt nem vagyunk egy korosztály, másrészt az érdeklődési köreink sem fedik egymást, a pletykálkodás meg nem az én asztalom. Ha van érdekes téma, szívesen beszélgetek velük, ha másokról van téma, az nem érdekel. A főnökeimmel nem is vagyok jóba, mert valami mentális betegséget látnak a csöndességem mögé, és megjegyzéseket is tettek rám a hátam mögött, meg a szemembe is, én meg az ilyet nem szoktam szó nélkül hagyni egy idő után, csak ha én megszólalok, akkor ott kő-kövön nem marad, és abból hosszú sértődés lesz. Az is lett.


A felé nyitsz, aki felé te akarsz és úgy érzed, hogy érdemes.

2021. máj. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én úgy vagyok vele hogy lexarok mindenkit és akkor nincs konfliktus meg semmi, mindenki eldolgozgat magának. Nemigen mozgatnak az emberi kapcsolatok.
2021. máj. 29. 17:05
 3/8 anonim ***** válasza:
Én sem értem, hogy miért elvárás a mi kultúránkban, hogy ha két ember egymás mellett ül-áll-megy, muszáj beszélgetni, pedig nekem csak nagyon ritkán esik nehezemre. De olyankor nagyon, tehát pontosan tudom, hogy miről beszélsz. Rám is megsértődtek már emiatt. Valahol olvastam, hogy a Távol-Keleten meg pont ezt nem értik, hogy a mi társadalmunkban miért kell folyton beszélni.
2021. máj. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jah, nem vagyok a tartalmatlan beszélgetések híve.
2021. máj. 29. 22:16
 5/8 anonim ***** válasza:
Azt sajnos nem tudom, hogy hogyan lehet ezt megértetni a többi emberrel. Sajnos tényleg van, aki sértésnek veszi, és/vagy hülyének néz. Nyilván ez az együtt töltött idő függvénye, hogy tudod-e ezt úgy kezelni, hogy lepereg rólad, vagy piszkál. Minél több az az idő, amit az adott közegben el kell töltened, valószínűleg annál nehezebb. Zenehallgatás fülhallgatóval? Vagy, nem tudom, milyen munkát végzel, lehet, hogy tilos? Mert, elismerem, tűnhet éppen modortalan viselkedésnek is :)
2021. máj. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Általában betétet törünk meg dobozokat szélezünk le stb. Telefont nem lehet munkaidőben használni. Általában lepereg, igazából csak azt nem értem miért fontos minden áron beszélni. Eléggé primitív némelyik szóval nem akarok velük szóba állni. Amelyiknek meg van némi sütnivalója annak meg nem tetszik a stílusa, beszéltem vele szóval nem vagyunk egy hullámhosszon.
2021. máj. 29. 22:59
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát, akkor nem igazán tudok mit mondani, csak azt, hogy ha néha mégis erőt veszel magadon, azokon a napokon, amikor esetleg jó a kedved, és kibírod, próbálj arra gondolni, hogy sosem tudhatja az ember, hogy honnan jöhet meglepő vagy izgalmas dolog. Sokszor olyan helyzetekben, emberektől kap az ember váratlan, még az is elképzelhető, hogy inspiráló dolgokat, ahonnan eszébe se jutna várni. A negatív példa is lehet példa, sok hülyeségből lehet akár tanulni is, szóval, lehet, hogy végső soron egy-egy mondat belefér :)
2021. máj. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én sem beszélgetek akárkivel melóban. Főleg nem egy számomra primitív és/vagy bunkó példánnyal.
2021. máj. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!