Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha szabadnapomon, kiöltözve...

Ha szabadnapomon, kiöltözve megyek be a céghez, akkor miért néznek furán az emberek?

Figyelt kérdés
Roma származású vagyok. A múltam során rengeteg tapasztalatot és információt szereztem ahhoz, hogy a saját területemen irányítsam az embereket. Az élet folyamatos fejlődés, mindig tanul az ember új dolgokat. Viszont, ami a legnagyobb probléma a cégnél, hogy “versenyeztetjük” az embereket a cégnél, de az alapvető megbecsülés hiányzik. Lehet, hogy később megkapják, de addig rengeteg víz lefolyik, emellett addigra sokan más vizekre eveznek. Nagyon kellemetlen, mikor évekig vársz, akár egy köszönömre. Nyilván, egyedül nem tudom megoldani ezt a feladatot, de mivel gyakran az öltözékem is tükrözi, értek az emberekhez, ahogy elvileg, a társaim is. Ha én igényes vagyok, adok mindenre, mindenkire, akkor miért néznek furán engem, mikor a szabadnapomon időzni szeretnék, szépen felöltözve?
2021. máj. 30. 08:14
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

#9

És téged őrizet nélkül kiengedtek a vigyorgóból, holott egyértelműen nem vagy normális?

2021. máj. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

"Aki, szabadnapon is azt akarja közvetíteni a világ felé, hogy magasabban helyezkedik el a ranglétrán a többiekhez viszonyítva, annak van kellő tudása, a társainak is, hogy értsen az emberekhez, dolgokhoz."


Magyaran beképzelt vagy mint az állat és azt szeretnéd, hogy a beosztottaid hasra essenek előtted, mert okos vagy, gyönyörű és elegánsan öltözködsz.

Hát, ha az én főnököm lennél, ritka jót röhögnék a kollégáimmal rajtad.

2021. máj. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy mikor jön a tulaj, akkor a cég színeit tudjuk viselni a ruhánkon. Amúgy meg, a két réteg taposással kerekedik a másikon felül.
2021. máj. 30. 09:12
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Ma kapros rántottát reggeliztem. Épp kávézok, jó kis mandulatejes macchiato gesztenye sziruppal. Sütök ma egy kis baklavat, vacsorára pedig TomKhaKai lesz.


Kb ennyi köze van a kommentjeidnek a kérdésedhez, mint az enyémnek.

2021. máj. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Én is furán néznék, ahogy erre a halandzsára is amit összehordtál.
2021. máj. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan mondom, összezavartál.🤣🤣🤣

Szóval, kiveszel egy szabadnapot csak azért, hogy kinyald magad, mint Sz@.s Pista Jézus nevenapján, bemész a munkahelyre, aztán úgy gondolod, hogy ezzel megvillantod az igényességedet,meg azt, hogy mennyire értesz az emberekhez.

Vagy mi van???

Utána meg csodálkozol, hogy furán néznek rád. Ne tévesszen meg, hogy megbámulnak! Nem azért teszik, mert azt gondolják: " Aztaaaa, ez Ferike milyen követendő példa!" Tehát nem felnéznek ezért rád, hanem viccesnek találnak.

2021. máj. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan, hol vannak ilyen főnökök?
2021. máj. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
K.rvára nem értem, hogy miről van szó.
2021. máj. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
92%
Túl sok volt a "varázsdohány" Kérdező? :D
2021. máj. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj kérdező, hogy roppant felszínes vagy. Nem leszel okos, művelt vagy fontos, csak mert a szabadidődet is kiöltözve a munkahelyeden töltöd. Ez felszínesség és a magyarázatod rá ostobaság.


Tudod mik számítanak? A tettek. Ahogy az emberekhez viszonyulsz. Amiket mondasz. Nem egy öltöny számít vagy hogy a munkahelyeden lebzselsz, ezek miatt csak nevetségesen festesz, mert nincs mögöttük semmi. A valóban fontos dolgok számítanak és amíg nem ezekkel törődsz, sose leszel addig sose leszel megbecsült, a szakmádban értékes ember. Csak egy öltönybe bújtatott senki maradsz, akiben nincs tett vagy akarat.


Mondok egy példát. A barátommal mindketten művészeti pályákon dolgozunk és már több országban voltak nagy és sikeres alkotásaink, munkáink, így többször volt, hogy akik ezeket kapták, ajánlottak minket másoknak. Ezek a mások úgy vették fel velünk a kapcsolatot, hogy még csak nem is láttak minket, egyszerűen a korábbi munkánk meggyőző volt számukra és nekik ennyi elég volt (mert ez a fontos). Egyszer akkor keresték munkaajánlattal a páromat, amikor nagyon pocsékul volt és ezt el is mondta a telefonban. Megoldották annyival, hogy egy héttel később találkoznak. Nem az érdekelte az embert, hogy hogyan fest a párom (mert elég rémesen nézett ki szegénykém), hanem hogy mire képes.


Azzal, hogy öltönyben a munkahelyen töltöd a szabadidődet két dolgot közvetítesz: felszínes vagy és nincs életed (család, barátok, hobbik) a munkádon kívül.

2021. máj. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!