Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek családi vállalkozá...

Szerintetek családi vállalkozásban dolgozó fiatalnak jár a fix fizetés?

Figyelt kérdés
Huszonéves fiatalról van szó, aki otthon lakik és családi vállalkozásban dolgozik otthon, szerintetek jár ezért egy fix fizetés? Esetleg ha van valaki aki hasonlóan családi vállalkozásban dolgozik leírhatná, hogy náluk hogy van.

2021. máj. 30. 21:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi volt a családdal a megállapodás?
2021. máj. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Ha csak alkalmanként kisegít, akkor persze nem. De ha ez a napi munkája, és ebből él, akkor jóhogy!

Ha nem adnak, keress egy állást, és húzz el szüleidtől.

2021. máj. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az 1-es írja.

Lehet megegyezni jutalékban, fix havibérben, órabérben (ledolgozott órák!).

Csak a megegyezés, illetve a munkaszerződésben foglaltak a mérvadóak.

Mert munkaszerződés a családi vállalkozásban is kell/ene.

2021. máj. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen. Lehet, hogy most otthon él de idővel akarhat saját családot, házat. Szemétség lenne a szülők részéről ha nem adnák meg a lehetőséget erre. Akkor inkább lépjen ki a vállalkozásból és keressen olyan helyet ahol kap fizetést.
2021. máj. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
Otthon lakok fizetnek mindent, én jóformán csak besegítek a családi vállalkozásban plusz én csinálom a házimunkát, nem kérek fizetést érte, megvan mindenem.
2021. máj. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

#5

Legalább be vagy jelentve?

2021. máj. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
6 igen, fizetik a tbt is stb. De a nagyját ők csinálják a munkának ezért én nem kérek fizut mert bármire kéne pénz úgyis adnának. Nem használnak ki meg semmi olyan.
2021. máj. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
12%
Attól függ, nálunk nem jár nekem semmi. Nekem kötelező besegítenem szabad akarat nélkül apám póló webshopjába, de egy fillért nem kapok érte, konkrétan a rabszolgája vagyok. Nem mondhatok nemet, mert a fia vagyok és kötelességem a tulajdona lenni. 21/f
2021. máj. 31. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#8

De valamiből csak élsz, nem? Eltartanak ezért a munkádért cserében? Mert akkor ilyen formában fizetnek. Nálad is felmerül a kérdés, hogy jogilag hogy van rendezve? Be vagy jelentve?

2021. máj. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Eltartanak, igen. Nem vagyok bejelntve, jogilag egyetemista diák vagyok.
2021. máj. 31. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!