Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha teljes állásban dolgozom...

Ha teljes állásban dolgozom késő délutánig, akkor hogy lehet mégis állás megkeresésekre reagálni meg interjúkra elmenni?

Figyelt kérdés

Eléggé nem szeretem a munkahelyem, de nincs más választásom, mert nem jó a nyelvtudásom, ami sajnos a szakmámban elengedhetetlen lenne (IT) így nem sok mozgásterem van. Gondolkoztam már valami kétkezi alibi munkán is, de oda meg a diploma hátrány és nagy a konkurencia.


Viszont tegnap frissítettem a profession-ön a CV-met a jelenlegi munkahelyemmel és egyből fel is hívtak egy pesti számról (vidéki vagyok), hogy aktuális-e még az álláskeresés. Hirtelen nem tudtam mit motyogni és mondtam, hogy már van munkahelyem. (főleg, hogy annyira hadart a csaj azt se hallottam honnan hív talán Continental?)


Ami végigfutott hirtelen az agyamon:


* Hogy beszéljek munkaidőben telefonon egy állásról, ha már letelt a próbaidő, számolnak is velem és a folyosón bárki simán hallja a beszélgetésemet? Főleg, ha gyorsan angolra váltana és akkor hatványozottan égnék.

* Hogy kommunikáljam le, hogy munkaidő után szeretnék inkább beszélni erről? (5 után végzek majd onnan vezetés hazáig 40 perc) Nincs munkáltató akinek erre türelme lenne.


De eleve az is kérdés: ha 5-ig tart a munkaidőm (irodai diplomás ha eddig nem találtátok ki), akkor nem lenne gyanús 2-3 körös interjúkra állandóan szabadságot kérni úgy, hogy interjúidőpontot eleve 1 héten belül szoktak adni, a szabadságot pedig min. 2 héttel korábban kell jelezni? Mikor lenne nekem időm interjúkra szaladgálni amire el is engednek?



2021. máj. 31. 20:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Beírod az önéletrajzban hogy mikor keressenek, vagy keressenek emailben. A legtöbb helyen meg van munka időn kivül is interjú, vagy szabadság. IT területen meg lepő lenne ha ezt nem tudnák megoldani. Mondjuk én Németországba dolgozok, itt nem jelent ez problémát.
2021. máj. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Simán ki tudsz menni sétálni az irodából amikor hívnak...
2021. máj. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én irodában dolgoztam régen és elég sok kollégám munkaidőben pàlyázott meg más állásokat online.Aztán szabadnapot vettek ki az interjú idejére.De ott elég rugalmasak voltak a szabadnapokkal kapcsolatban
2021. máj. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Elnézést most dolgozom, nem alkalmas. Szünetben meg kimész az udvarra, utcára, és visszahívod.
2021. máj. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#2 Addigra leteszi mire kiérek. És nyugisan, "biztonságosan" beszélgetni amúgy max az utcán lehetne a cég épülete előtt, de azt is ebéd időben.
2021. máj. 31. 22:25
 6/11 A kérdező kommentje:
Mivel elég nagy mozgás van mindenhol, a kijelölt dohányzó placcon pedig mindig vannak. Kis épületről van szó, tehát nem egy multi, hogy el tudok egy emeleti sarokban bújni.
2021. máj. 31. 22:27
 7/11 anonim ***** válasza:
5: megmondod neki, hogy várjon 2 percet várjon vagy hívjon vissza 5 perc múlva...
2021. máj. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Simán vannak fel 6kor is interjúk akár, ha dolgozol. Vagy szabadságot is lehet kérni, nem mindenhol egy héten belül van az interjú.

Ennyire nem kell parázni a telefontól,velem eddig telefonon max idopontot egyeztettek, rsetleg nehany percig ők beszeltek. Szóval telón nagy monológot nem kell előadnod, ne izgulj. Majd élőben. Főleg ha elmondod hogy dolgozol.

2021. jún. 1. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én ezzel sosem foglalkoztam. Az előző gyakornoki helyemen, mikor már minden mindegy volt, volt olyan, hogy az irodában beszéltem telefonáltam a hr-essel.


F

2021. jún. 1. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Általában úgy kezdik, ha normális helyre keresnek embert, hogy "alkalmas most"? Főleg ha munkaidőben telefonálnak. Tisztában vannak azzal, hogy IT területen, vélhetően nem otthon ücsörögsz olyankor.

Nyugodtan elmondhatod, hogy nem igazán, esetleg az esti órákban tudtok-e beszélgetni. Legyél konstruktív, ha azt mondja neki az nem jó és neked 5-ig tart a munkaidő, akkor mondd azt, hogy 17:10-kor már jó. Ülj be egy közeli kávézóba és beszélgessetek ott. Vagy ajánld fel, hogy ebédidőben visszahívod és menjél ki ebédelni valahova.

Az interjú ugyanígy működik.

2021. jún. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!