Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tényleg nem lehet Magyarország...

Tényleg nem lehet Magyarországon normális munkára felvételt nyerni csak úgy utcáról beesve?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy ha van is végzettséged, tapasztalatod akkor is az esetleg inkompetens haverokat, családtagokat fogják helyetted felvenni. Mikor és hogyan alakult ez ki és miért pont Magyarországon? Mi az oka?
2021. jún. 3. 20:11
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Ez marhaság, én sok normális munkát szereztem "az utcáról beesve". Egy helyen sem találkoztam inkompetens családtaggal. Igaz, komolyabb cégeknél dogoztam, nem a sarki zöldségesnél.
2021. jún. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%
Mi az a normális? Nekem egy értelmes munkám nem volt még... utálom ezt az országot.
2021. jún. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Én úgy vettem észre, ez az alkalmatlanok kifogása, akiket elutasítottak.

Mert ha megkérdezzük hol történt, akkor mindenhol, meg nézz körbe, alomvilágban élsz?, akkor ti kivételek vagytok, te vagy a protekciós ha ezt nem veszed észre stb. de érdekes módon az életben ezt nem vettem észre. Oké, alacsonyabb beosztást ad a haver fiának, esetleg ideig óráig alkalmazza, de felelős pozíciókban a tudás, a tapasztalat többet ér. Kivétel persze mindig van, de azért általánosnak nem mondanám.

2021. jún. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
Nekem egyáltalán nem ez a tapasztalom. Minden munkahelyre egyből felvettek, a legutolsóra pályakezdőként kerültem be vezető pozícióba
2021. jún. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%
Ez max csak ilyen családi, kisebb vállalkozásoknál lehet így, vagy azoknál a magyar vezetésű cégeknél ahol a vezetőség a múlt századból való. A nagy multiknál tisztán a kompetencia számít
2021. jún. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
Vidéki kisvárosokban, ahol én is élek, ez teljesen így van.
2021. jún. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Max. gyárba.
2021. jún. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hogy kiket vesznek fel végül, azt nem tudhatom, szóval erről nem tudok véleményt mondani. Nekem most sikerült elhelyezkedni 1,5 év után, nem protekciósan. Eddig a legtöbb helyről vissza sem jeleztek semmit, ide behívtak interjúra és látszott, hogy értékelik a több mint 30 éves munkatapasztalatot, a végzettségeimet és az eddigi "életutamat" (nem vagyok egy ugrálós típus, összesen 4 munkahelyem volt életemben, 54 évesen; viszont manapság ez nem számít előnynek, sajnos).
2021. jún. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egy kisvárosban igen! Próbálj csak jelentkezni, ha nem vagy a városvezetők keresztgyereke...
2021. jún. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!