Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egyetértetek, hogy Magyarorszá...

Egyetértetek, hogy Magyarországon komoly probléma, hogy kevés a normális munkahely?

Figyelt kérdés

A normálisnak azt tartom, ahol én is dolgozok és általában ehhez mérek mindent.


Alapjában véve, projekt alapú a munka, a munkaidő nagyon rugalmas.Nem liheg semmiféle vezető a nyakunkba, sőt akár munkaidőben is leugorhatunk a postára, fagyizni vagy a közeli kávézóba inni egy jó kávét.A főnököt csak az érdekli,hogy legyen meg minden határidőre, minden más mellékes.

Nem hivatalosan, sört is szoktunk inni munka közben.



Ez alapjába véve egy multicég,csak 5-6 éve van Magyarországon.

Az állomány közel 100 százaléka diplomás, aki nem annak a cég fizeti a diplomáját,ha kell, persze szerződésért cserébe.


A vállalati kultúra, környezet éppen olyan, mint a nyugat-európai anyacégnél.Pár apróság, ami különbözik, pl:cafeteria, fizetés.



Sokak szerint ritkaság az ilyen munkahely, Magyarországon ez valami extrának számít.

Kiküldetésen is voltam Németországban, arra fele az ilyen munkahely teljesen átlagos, nem számít extrának.



Én ezt tartom normális munkahelynek.

Az ilyenből sajnos tényleg nincs sok Magyarországon.



Nekem felsőoktatási pályaválasztásnál is első volt, hogy olyan diploma legyen, amivel normális pozíciókat tölthessek be.

Sőt, úgy gondolom, a diploma arra való,hogy jó állása legyen az embernek és ne kelljen a gyártósor mellett a tedd-ide tedd-oda robotmunkát végezni.


2018. jan. 26. 18:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
62%
Vagy inkább kevés a normális munkaerő
2018. jan. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

1#

Abból nincs hiány, szerintem.

EZ a cég is kicsiben kezdte, ma már 300-an vagyunk.Komoly multi, ha nekik jó a magyar munkaerő, akkor a többinek is.


A probléma,hogy nincs meg a bizalom, emiatt nem jön több hasonló cég.

2018. jan. 26. 18:55
 3/17 anonim ***** válasza:
64%

Nincs diplomám de folyamatban van.

Egy mindenki által lenézett munkahelyen dolgozom, nem mehetek kötetlenül ide-oda mert szigorú beosztás szerint dolgozunk, de ez senkit nem zavar mert ezt vállaltuk. Jól keresünk és szeretem a munkám, nem hiányzik egy olyan hely ahol sörözhetek munkaidőben.

A kollégáim nagy részének nincs diplomája, egy részének viszont van. Ez nem jelent semmit. Sok diplomás bunkót ismerek. Akinek nincs diplomája az nem azt jelenti, hogy futószalag mellett dolgozik és üresfejű proli. Kicsit el vagy tájolva.

2018. jan. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
63%

Pont azért nem jön a többi, mert nincs annyi jó munkaerő. De már sajnos a magyar vállalkozások is szenvednek emiatt, már ahhoz is kevés a jó munkaerő, hogy betöltsék a momentán üres állásokat, nem még ha jönne pluszba egy csomó multi.

Sőt! Lassan már "mindegy milyen" munkaerőből sincs elég!

2018. jan. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
79%

Pár dologban azért nincs igazad.


Elöször is gyártósor nélkül igen bajban lenne minden ország - és itt Németországban is VAN gyártósor, ahol nem mászkálhat el senki fagyizni, vagy postára, stb, hanem a munkaidöt szigorúan ott kell tölteni.


Másodszor ha egy államban mindenki diplomás lenne (hasznos diplomával), akkor rövidesen mindenki éhenhalna, mert sok mindent meg kell termelni.


Harmadszor még diplomás helyen sem mindenütt reális az, amit írsz, mert nem mindent lehet csak úgy félbehagyni.


Negyedszer még itt Németországban is rengeteg diplomás munkahely van, ahol nemhogy nem lehet elmászkálni ide-oda munkaidö alatt, hanem a túlóra elvárt követelmény - igaz, ezt kifizetik -, de ennek ellenére nem fenékig tejföl.


Mellesleg érdekelne, hogy szerinted hogy nézne ki MO társadalmi és gazdasági felépítese, ha mindenki olyan munkát végezne csak, mint te és olyan munkarendben. Mert hogy abból igen rövid diö alatt álllamcsöd lenne, az garantált.


(gépészmérnök vagyok)

2018. jan. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
73%

Egyetértek veled, Kérdező, ha lehetne, most zöld pacsit adnék.

Egyrészt a Viktátor ígért valamiféle 1 millió munkahelyet, ennek a töredékét se váltotta be (a közmunka viccmunkát ne keverjük ide).


Másrészt a cégek ott bsznak ki a munkavállalóval, ahol tudnak. Mivel kevés a munkahely, a munkáltatók megtehetik, hogy görények legyenek, és szó szerint rabszolgahajcsárként bánnak a beosztottjaikkal. 12 órában dolgoztatják őket, amiből 6-ot hajlandóak elkönyvelni (egy JÓSZÍVŰ munkáltató), gyere be ünnepnapon is, hétvégén is, és ha van pofád lebetegedni, ki vagy rúgva.

Az is rendszeres, hogy álláshirdetéseknél először mindig a csókosokat és a kenőpénzeseket veszik fel, azaz durván urambátyám rendszer van. Akkor is, ha az adott tag tökhülye. De mivel együtt bratyiztak óvoda-kiscsoportban a részlegigazgatóval, naná hogy őt vesszük fel.

Az alkalmazottak fizetése botrányos, sokhelyütt alig keresnek többet a létminimumnál, hiába 12 óráznak minden nap, még hétvégén is, a hájas seggű igazgató meg telefonálgatással és pasziánszozással ötször annyit visz haza.

És akkor megy a csodálkozás, hogy az emberek menekülnek külföldre, mint a patkányok a süllyedő hajóról, meg hogy nincs munkaerő. Nincs, mert senki nem akar gombokért belegebedni a munkába.

2018. jan. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Kedves gépész kolléga,


a gyártósori munkáknak nem adok 20 évet és teljesen megszűnik az,hogy emberi erőforrást használnak ilyen munkákra, ugyanis arra eléggé automatizált lesz.


A karbantartáshoz kell majd szakképzett szerelő, műszerész,programozó.


A kereskedelem szintén sokkal automatizáltabb lesz.


Mellesleg, nálunk is kell túlórázni.Viszont magunk osztjuk be az egész munkát, volt amikor 11 órát bent voltam, nem is egyszer.

De, alapjában véve nem csesztet senki, nem kontrollál,hogy a helyemen vagyok-e vagy a postán.

2018. jan. 26. 19:11
 8/17 anonim ***** válasza:
47%

Kérdező, ezt a hülyeséget mostanában egyre többet fújják, hogy minden automatizált lesz, meg robotokkal helyettesítünk mindent, de nem kell komolyan venni. Egyrészt a mi életszínvonalunk olyan mélyen van a béka segge alatt a kúrmány jóvoltából, hogy ilyen beruházás jó esetben 100 év múlva várható (de lehet hogy még később), másrészt egy ekkorára növelt gépparkkal leginkább a külföldi tőkenövekedést serkentenénk (a hazai pedig ugyanennyivel csökkenne), harmadrészt olyan bődületesen sok energia kéne hozzá, amennyihez 50 Paks is kevés lenne.

Szóval ez a robotizált future fuckballz jövővilág a sztárvárszban, sztár trekkben jól néz ki, de a valóságban nem működne.

2018. jan. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
62%

Egyrészt, ahol munkaidőben söröznek az minden csak nem normális munkahely.

Másrészt, nincs elég jó és normális munkavállaló, a többségnek még a diploma sincs a kezében de már vezető akar lenni, a többi hiányosságról nem is beszélve.

2018. jan. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

9#


Ez egy német cég.

A cégnél sok német dolgozott és dolgozik kiküldetésben, ők honosították meg ezt a szokást.

Kint ez teljesen normális, hogy megisznak egy sört munka közben.

Amit még szeretek, hogy az ügyvezető is német.



Szerintem kell is ilyesmi Magyarországra, én dolgoztam több helyen.

Szintén multicég, de a menedzsment már magyar volt, hasonló munkakörben dolgoztam, projektekkel foglalkoztam..A menedzsmentet leginkább a merevség, fásultság jellemezte meg belekötöttek az álló fába is.

Sőt képesek voltak dresszkódot is előírni, nyáron sem lehetett rövidnadrágot hordani.


Itt meg rövid gatya, papucsban csoszogás van.

2018. jan. 26. 21:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!