Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Már nagyon várják, hogy...

Már nagyon várják, hogy autóval járjak be dolgozni, de már nics pénzem rá?

Figyelt kérdés

Munkahelyemen állandó probléma, hogy reggel fél 8-kor már bent kell lennie mindenkinek. Rajtam kívül mindenki abban a városban lakik, ahol a munkahely van, egyedül én járok be 2 várossal távolabbról. Jobb híján buszozok, viszont reggel 3 busz van csak. Egy, ami nagyon korán indul és fél 7-re van bent, és kettő, ami 20 perc különbséggel megy, de az első kerülőúton megy, így végülis mindkettő fél 8 után ér be. Most meg, hogy megint kinyitották az iskolákat, a sok iskolás gyerek miatt 10 perceket késik a busz, tehát jobb esetben háromnegyed 8-ra beesek, és minden reggel össze vagyok szidva. A boltvezető ma már a szekrényemre is kiragasztotta, hogy munkahelyre beérkezés 7:30 előtt, a munkakezdés 7:30-tól van...

Számtalanszor mondtam már, hogy nem megy úgy busz, nem tudok beérni, fél 7-re meg semmi kedvem bemenni, hogy egy órát üljek az ajtóban, mert nincs az üzlethez kulcsom.


Közben csinálom a jogsit, a vírus miatt már több, mint egy éve, eleinte a terv az volt, hogy amit az évek alatt összeszedtem pénz, abból elvégzem a tanfolyamot meg veszek kocsit, és azzal járok be. De tavaly ahogy jött a vírus, a főnök elküldött 3 hónap fizetetlen szabira, utána részmunkaidőben vett csak fel, úgyhogy kaptam havi 50-60 ezret, és szépen feléltem a kocsira félretett pénzemet. Most vett vissza rendesen egy hónapja, de annyit sem kapok, mint a vírus előtt, így még mindig nem jövök ki a fizumból, nem vállalhatom be a kocsit.

Lassan forgalmi vizsgára mehetek, a kollégáim meg a főnők meg már alig várják, hogy meglegyen a jogsim és kocsival járjak dolgozni, szinte minden nap megkérdezik, hogy mikor végzek már.


Az utóbbi hónapokban több tényező miatt is gondolkodtam a felmondáson, de nem lenne hova mennem máshova, és ha én elmegyek, akkor a cég is kap egy nagy pofont, tehát kirúgni tuti nem fognak, de biztos, hogy mégnagyobb lesz a feszkó, ha kiderül, hogy már nem tudok kocsit venni magamnak.


Esetleg beadjam a főnöknek, hogy ha több fizetést kapnék, és nem a tartalékaimból kéne most is élnem, akkor lehet szó kocsiról?

Vagy hagyjam a fenébe, menjek el onnan, ha nem tűröm már a piszkálódást?



2021. jún. 4. 20:50
 1/9 anonim ***** válasza:
36%

Nem tűröd a piszkálódást???

Ember, ha be kell érni fél 8-ra, akkor be kell érni, nehogy már még neked álljon feljebb, old meg. A főnök helyében már kirúgtalak volna réges rég, örülj, hogy elnéznek neked ennyit is.

2021. jún. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Eleve mikor még állásinterjún voltam, szóba került, hogy busszal fogok tudni bejárni, és néztük a menetrendet, eleinte még nem problémáztak emiatt.

Aztán az egyik pénztárosból boltvezető lett, azóta ő hisztizik mindig, hogy be kell érni fél 8 előtt.


Leírtam, én rajta vagyok/voltam, hogy megoldjam az időben beérkezést, kocsival be tudnék érni amikor akarok, de mivel egy éve alig volt fizetésem, és szinte az összes félretett pénzemet elköltöttem, így még egy pár évig nem kell kocsit venni.

2021. jún. 4. 21:08
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem meg keress más munkahelyet! Tudom könnyű itt irkálni, de ha ilyen keveset adnak akkor nincs értelme ott maradni. Pénzből él az ember!

Sajnálom! Minden jót! Kitartást!

2021. jún. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
Elkezdenék más munka után nézni. Hiába magyarázod nekik, az lesz a vége hogy kirúgnak. Pattanj meg inkább előbb. Ha lesz jogsi meg autó utána megint könnyebben/rugalmasabban nézelődhetsz messzebbre.
2021. jún. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Gondolom a munkaköri leírásodban benne van, hogy 7.30tól kezdődik a munkaidő, illetve a főnök is figyelmeztetett, innentől fogva bármikor kirúghat, csak örülhetsz, hogy eddig tűrték neked, hogy ezt csináld, vagy a fizetésedből nem vonták le, illetve délután nem kellett bent maradnod tovább. Ha annyira nincs pénzed autóra próbálj hitelt felvenni, vagy keress egy másik helyet, ahova be tudsz érni időben. Nem csoda, ha a többi kollégának is nyílik a bicska a zsebében, ennyi erővel mindenki ráérne fél órával később kelni.
2021. jún. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

3 éve vagyok ott, kb egy éve szól meg ezért a boltvezető (nem a cégvezető főnök), de az utóbbi hetekben kezd eldurvulni a helyzet.

Kirúgni tuti nem fognak, mert kis cég, és rajtam kívül mindenki lelépett már, most van egy csomó új kolléga, akiket nekem kell betanítani, és jó darabig nem lehet őket otthagyni, mert sok mindent nem tudnak még, állandó betanításra és segítségre szorulnak. Ha én nem lennék ott, elég nagy fejetlenség lenne.


Egyébként minden nap bent vagyok egy órával tovább, most a betanítás miatt is, és mert hamarabb nem megy busz hazafelé, úgyhogy addig bent szoktam maradni, nincs jobb dolgom. Ezt nem fizeti a főnök.


Hitelt nem akartam volna kocsira felvenni, mert házat/lakást is szerettem volna párommal hitelre, mivel albérletet sehol nem találtunk a közelben, ahova vihettem volna a kutyáimat is.

2021. jún. 4. 21:24
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha bent maradsz tovább, akkor viszont nem értem a problémàt, az oké, hogy nem fizetik ki, ne is fizessék, de így meg sok értelme nincs szólongatni. Esetleg, ha tovább csinálja keresd meg a nagyfőnököt és vele beszéld meg a helyzetet, elmondod, hogy mi van, meg hogy bent maradsz tovább, aztán szóljon a kisfőnöknek is, hogy mi van, ne írkálgasson neked.
2021. jún. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
57%
Ha te 15 perc alatt leszamolod a kasszad es nyitasra kesz vagy mindennel akkor nem ertem a problemazast....
2021. jún. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Normális helyen ha megbeszéled a főnökkel, akkor adhatnak igazolást, hogy te a gyér buszok miatt késve érsz be dolgozni. Vagy módosítják a munkaszerződésedet, hogy később kezdődjön a munkaidöd, esetleg rövidebb legyen azzal a fél órával. Ha nem akkor meg nincs más választásod ; nézel másik munkát, vagy bemész a hamarabbival, mivel a munkaidőd 7:30-kor kezdődik.
2021. jún. 5. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!