Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mikor lesz vége annak hogy a...

Mikor lesz vége annak hogy a kormány a koronavírusra hivatkozva bármikor létbizonytalanságba taszíthatja szakácsokat?

Figyelt kérdés

Nem merek váltani szakácsként mert jobban fizető helyeken is mondják ha októbertől újra indul a lezárósdi akkor nem lesz munka ezért rosszabb fizetéssel vagyok szakács ahol biztos nem küldenek el.

Legutóbb valaki elment 72 ember jelentkezett helyére.

Durva az hogy lassan 1,5 éve nem tudok váltani mert egy csetintésre tönkre tehet a politika a nátha elleni lezárosokkal



2021. jún. 5. 08:10
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

Van munkám állami biztos mert ugye kórházban/idősekotthonában járvány ideje alatt is főzni kell. De kevés a fizetés bruttó 265 ezer.

Versenyszférában meg nem válthatok mert szeptember után politikusok bármikor bezárhatnak,sok étterem szünt meg így most túlkinálat van munkaerőből hiába rendelnek többet otthonra. Esetleg ahol vállalják a megtartást boritékos nyomor oda meg nem megyek nyilván.

Ha elmegyek akkor nem jöhetek vissza.

Ez a létbizonytalanság ide vagyok kötve ha nem akarok politikanak kitéve lenni.

Csak egy szavukba kerül zéró kovid teszt akár 10 évig is lehet.

3-4 hónapból meg nem lehet megélni

2021. jún. 5. 09:58
 12/31 anonim ***** válasza:
63%

úgy bírom amikor jön egy kérdés, amiben valakinek tönkretették az életét a covidos őrjöngéssel, és erre menetrendszerűen megjelenik valaki, akinek elhunyt valakije az elmúlt másfél évben... tudom hogy halottról jót vagy semmit, de nehezen képzelek el annyira önző és nyomorult emberi lényt, aki a halálos ágyán azt kívánja, bár még több ember vesztette volna el a munkáját, bár még több család szegényedne el véglegesen, bár még több családot szakítottak volna szét az embertelen utazási tiltások, bár még több gyermek vesztette volna el a jogát az oktatáshoz (mert ugyebár újabban az is csak a gazdagoknak jár, akiknek külön szobájuk, internetük és új technológiájuk is van), bár még több ember halt volna bele abba, hogy egyesek munka helyett inkább a helyi bulvárlapnak teszik az agyukat... csak azért, hogy még pár nyomorúságos évet nyerjen magának itt lenn ebben a világban.

és akkor én még szerencsés vagyok, a szüleimnek sok megtakarítása van, csak két távoli rokont vesztettem el azon, hogy egyikkel se voltak hajlandóak foglalkozni, mert egy sima életmentésért nem jár kétoldalas bulvárcikk, és csak a szelét érzem annak, hogy anyám tanítványai nálunk ebédelnek/uzsonnáznak (mert véletlenül valahogy mindig túl sok étel készül), és már nem fizetnek, mert ha meglesz a nyelvvizsgája, elég pontot szerez, hogy bekerüljön egyetemre, és az ösztöndíjból megadja, amivel tartozik (anyám meg úgyse tudna már mást dolgozni, meg szereti is a kölyköket), és közben random fel-felajánlódnak nekik holmik a szekrényemből, amiket amúgy már nem hordok, de kölyöknek meg muszáj egy fehér ing a vizsgákra, és a sajátja már kicsi...

(de biztos mi provokálunk, mert megmondta a köztévé, hogy mi vagyunk a rossz emberek, ugye?)

2021. jún. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
40%

#12

9-es vagyok


Te mi a francról beszélsz?

Hol írtam én olyat, hogy a testvérem a halálos ágyán átkozódott?


Annyit merészeltem írni, hogy ugyan már ne minősítsünk le sima náthának egy VILÁGJÁRVÁNYT, amiben korra, nemre, vagyoni helyzetre való tekintet nélkül meghalnak emberek.

A korlátozások Európa szerte azonosak, nem a magyar kormány kizárólagos szellemi termékei.

És bocsáss meg, hogy mertem erre példát is hozni a családomból.


Azt sem értem, hogy hogy jön ide anyád és az, hogy mennyit főz, vagy te kinek adod oda a használt kacatjaidat?

Azért mert te megragadtad az alkalmat egy kis öntömjénezésre, ezért ne várj el babérkoszorút!

2021. jún. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
41%
Igen 12 igazad van.
2021. jún. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem is igaza van 12-esnek.
2021. jún. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
45%

#12

Szöveget értelmezni azt nem sikerült.

Egyrészt arra fel hozta példának az elhunyt családtagját a másik kommentelő, hogy a kérdező ostoba módon csak egy náthává próbálta redukálni a covidot.

Másrészről még csak szó sincs a kérdező életének tönkretételéről. Egyszerűen csak nem elég jó a munkája és a fizetése perpillanat.

2021. jún. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%
A volt főnökeidben volt a hiba, mert igen is túl lehet élni egy olyan típusú lezárást, mint amilyet átéltünk. Ehhez el kellett volna jutnia a volt főnököd agyáig, hogy a konyha full üzemen tartva gazdaságos. Az önkormányzatokon keresztül lehetettvolna szerződéseket aláírni, - amely alapján az önkormányzat fizetett volna azért, hogy nehéz helyzetbe került embereknek főzzetek, szállítsatok. A pincérek ebben a szituációban tökéletesen alkalmasak arra, hogy házhoz szállítsanak, - a lényeg, hogy nem üresben lebegtek volna és fizetést kaptak volna a házhoz szállításért is. És a legfontosabb: azt is meg kellett volna értenie a volt főnökeidnek - sok kollégával karültve, - hogy amit nem kapnak meg extraként egy étteremtől a fogyasztók úgy, mint amit vendégként megkaphattak volna, azért nem hajlandóak fizetni, - tehát a krízis idejére, a házhoz szállítások ideje alatt lejjebb kellett volna vinniük az árakat, mert csak az ételt és a házhoz szállítást kapták meg az emberek. -Nem volt nyugodt légkör, fenntartott asztal, teríték, kényelem, háttérzene, szakszerű felszolgálás, vendégeknek kijáró figyelem, - tehát ezt nem volt sportszerű behajtani azokon, akik rendeltek (volna). Akiknek ezek nem jutottak el az agyáig, azokat nem is kell sajnálni - már csak azért sem, mert egyszerűbb volt számukra zokogni és várni a mannát az állam bácsitól a semmire. Egyetlen könnycseppet nem ér az ilyenek "tragikus" története! Legalább egy ilyen helyzetben nem kellene ingre-gatyára vetkőztetni a fizető vendégeket!
2021. jún. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
65%

A lezárások idején miért nem főzhettél, nem voltak rendelések?

Különben ismerősi körben, akik a zárig étterembe jártak kajálni, azok ezután sem hagyták ezt abba: vagyis kaját rendeltek otthonra.

2021. jún. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
33%

Én (mióta kirúgtak életemben először) 2019 március óta menekülök a vendéglátás elől.

Jelenleg külföldön dolgozom, mert ha már sem demokrácia nincs otthon sem étel akkor menekülni kell!

Inkább BÁRMILYEN külföldi munka, ahhoz képest ami otthon van!

Ne kövezetek meg én imádom a hazám tiszta szívemből, ha tehetném ugyan azt az életet élném, mint a vírus előtt Magyarország szívében... Budapesten, de nem lehet!!!


Egy szakács.

2021. jún. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
68%

#19

És tessék mondani, a világ mely pontján tetszik lenni?

Mert Európában egységesek a korlátozások!

2021. jún. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!