Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha a cég le akar csapni a még...

Ha a cég le akar csapni a még meg sem szerzett végzettségemre, nem kellene beszállni a képzési költségbe?

Figyelt kérdés

Egyetemi képzést végzek ráadásul fizetőset, kemény 300.000 /félév.

Nem a cég küldött, magamtól jöttem, a cég nem is tudta hogy elkezdtem jó ideig.

Amikor megtudták egyből felcsillant a szemük, hogy ezzel az új végzettségemmel X munkakört is vihetek, és akár át is tennének ebbe a munkakörbe még a képzés alatt.

Mondtam semmi gond, készen állok rá-HA beszállnak a képzési költségekbe. mondjuk állják a tandíj felét és akkor beszélhetünk.

Na egyből nem kellett az új munkakört betöltenem. Azonnal lekerült a napirendről.

De ezek komolyan gondolták hogy majd saját pénzből fizetem a képzést és ők meg nulla hozzájárulással élvezik ennek pozitív hozadékát?

Fizetni semmit de a haszon meg kéne?


Ja és a köv az lesz hogy még a jelenlegi munkakörömbe se kellek majd, mert mertem nemet mondani a főnöknek. Illetve nem mondtam nemet, csak feltételt szabtam. Az már úgy nem jó, hát feltételt csak ők szabhatnak...


2021. jún. 5. 12:44
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező te tényleg nagyon buta vagy...
2021. jún. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

"ha a cég fizeti a képzést"


na ettől is nem kell féljek. Hogy itt egy fillérrel is beszállnak na attól nem kell féljek.

2021. jún. 5. 13:05
 13/21 anonim ***** válasza:
93%

Ez nem így működik. Te amúgy is elvégezted volna a képzést, ők meg miután ezt megtudták, felajánlottak egy jobb pozíciót. Az nem reális elvárás, hogy tőlük várod, hogy kifizessék a tandíj felét, viszont magasabb fizetést kérhettél volna. Gondolom nehezebb, speciálisabb munkáról van szó, szóval ezt simán lehetett volna.

Olyan amúgy van sok helyen, hogy előre megbeszélitek, hogy fizetik a tandíjat, de cserébe aláírsz velük egy szerződést, hogy x évig náluk fogsz dolgozni. Ha mégsem, akkor meg vissza kell fizetni az árát. Utólag, főleg a szerződés nélkül ilyet senki nem vállalna be. Hülyeség is lenne, hiszen mi van ha te amint elvégezted a képzést, lelépsz és hiába fizettek neked, mégis más cég fog hasznosulni a tudásodból.


Úgy kellett volna csinálnod, hogy vagy megmondod a főnöknek, hogy köszönöd szépen, de nem érdekel az új pozíció vagy ha amúgy tetszene, akkor meg megbeszélitek a bérigényedet.

2021. jún. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
"ahova végzettség kell, de neked nincs.“ A felajánlott munkához szükséges végzettséged nincs. Erről írnak, de még ezt se érted meg. Ahelyett, hogy örülnél, hogy olyan pozíciót ajánlanak fel, amit sehol máshol nem végezhetnél mert nincs hozzá szükséges végzettséged és mire megszerzed a papírt, már lesz tapasztalatod benne és mehetsz máshova magasabb bérért, most jól kitoltál velük és mész munkanélkülinek amíg nem találsz másik munkát 140ért. Micsoda ész!
2021. jún. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Micimacko67 ***** válasza:
100%

Kérdező, nem unod még ezeket az idióta tenyésztett történeteidet?

Annyira egykaptafára készülnek, messziről megismerhetők benne az állandó szófordulataid, kifejezéseid...bocs, de tényleg látszik rajtuk, hogy ugyanaz a személy írja...

2021. jún. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
79%
alapítványi iskola ❤️❤️❤️
2021. jún. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül ugyanaz a kérdező. Nem csak egy hülye létezik. Mondjuk az eléggé nehezen hihető, hogy ennyi ésszel valaki két diplomát összehoz. Még akkor is ha eddig csak egyet sikerült és azt se tudni, hogy miféle és milyen eredménnyel.
2021. jún. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Micimacko67 ***** válasza:
100%

Hülyéből rengeteg van, ez tény! Ezt elismerem!

Viszont stilisztikai eszközök (amiről persze nem tudja, hogy mi is az), azok ugyanarra az idiótára utalnak...

2021. jún. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Képzést általában akkor szokták fizetni ha előre meg van beszélve és lepapírozva.

Érdemesebb lenne az új pozícióért több fizetést kérned.

2021. jún. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

" az új pozícióért több fizetést kérned."


már leírtam. tisztázva van, ők egy fillér többletet erre nem szánnak.

vigyem az új munkakört de a régi bérért.

hát vigye akinek 6 anyja volt.

2021. jún. 6. 09:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!