Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Igaz lehet ez? Akár be is...

Igaz lehet ez? Akár be is lehet kamuzni egy végzettséget? Milyen következménye lehet ennek?

Figyelt kérdés

Van egy nem túl közeli ismerősöm, aki software engineer Kanadában és a Gábor Dénes Főiskolán diplomázott...

Ez a harmadik munkahelye, de azt állítja hogy még sosem kérték el a diplomáját, hanem bemondásra elhiszik neki.


Tesztek azok voltak, melyeken átment...


És Ő nem hazudott, tényleg diplomás, de elgondolkodtam hogyha valaki autodidakta módon tanul meg programozni, esetleg ilyen bootcamp segítségével és így jelentkezik egy állásra, ahova diplomát is elvárnak lehet hogy be sem hívják...


De mi van akkor hogyha behazudja a munkatapasztalatot meg a diplomát, esetleg ezt nem ellenőrzik le és a teszten meg átmegy?


Mi lehet a legrosszabb ami történhet, hogyha például mégis hazugságon kapják, ott rögtön?


És mi történik akkor, ha csak néhány év után?


(Nem tervezek semmi ilyesmit, csak elgondolkodtatott hogy állítólag nem kérnek semmit, legalábbis Kanadában)



2021. máj. 6. 00:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%

Kirugnak.

Amugy meg IT-ban senkit nem erdekel milyen diplomad van. A google is publikalt mar arrol h semmi koze a teljesitmenynek az egyetemi diplomakhoz. En is diploma nelkul programozok budapesten. Nem erdemes kamu dolgot beleirni cv-be mert nem az alapjan vesznek fel dolgozni úgyse

2021. máj. 6. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%

Mivel a programozás, mint munka nem képesítéshez vagy engedélyhez kötött, állami részről pusztán emiatt nem fognak elővenni.

A cégnek természetesen joga van ilyen esetben akár azonnali hatállyal megszüntetni a munkaviszonyt, indokolt esetben a fizetésedet vagy a munkakörödet egyoldalúan módosítani. Ha határozatlan idejű szerződésed van, ez ellen felléphetsz azzal, hogy felmondasz, ha határozott, akkor kacifántosabb a helyzet.

Illetve utólag visszaperelhetik tőled azt a pénzt, amit a diplomások "pluszban" kapnak. Bár a legtöbb fent leírt dologgal kapcsolatban egy adott országban aktív munkajogi szakjogász tud pontosítást adni.

Alapvetően azt gondolom, hogy ha valahol ez fontos, akkor úgyis el fogják kérni legalább fénymásolva. Viszont a jól felfogott érdekedben semmilyen olyan papírt ne írj alá, ahol rád, mint felsőfokú végzettséggel rendelkező emberre hivatkoznak. Utána nehéz megmagyarázni, hogy ők csak félreértettek téged.

2021. máj. 6. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Én nem tervezek ilyesmit csinálni, de azzal hogy leírod hogy tudsz programozni és ilyen önálló projekteket linkelsz, még azt sem tudod elérni hogy behívjanak...

Ugyanakkor az egyetemi diploma számukra garantál egy olyan fokú tudást, hogy legalább a teszt elvégzésére adjanak egy esélyt...

Ha azon átmész, méghozzá jól, akkor már tényleg mindegy hogy mondjuk GDF-es vagy MIT diplomád van... Azt veszik fel, akinek jobb lett az eredménye a teszten.

De ha nincs diplomád, akkor nem igazán adnak arra sem esélyt, hogy bizonyíthasd a tudásod...

2021. máj. 6. 10:53
 4/15 anonim ***** válasza:
79%
Tolem pl kertek a diplomaimat bescannelve. Multi.
2021. máj. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
27%
cv-ben még lehet füllenteni, hogy felhívd magadra a figyelmet , de interjún már légy őszinte.
2021. máj. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben semmi, max kirúgnak, de ha házat próbálsz tervezni képesítés nélkül akkor mehetsz a sittre.

Ebből is látszik a szakok közti különbség. Van amit be lehet kamuzni van amit nem.

2021. máj. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
önéletrajzban lehet és kell is kamuzni.
2021. máj. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
53%
ezért nem találtok ti sokan állást. HA csak az őszintét írod le meg a sablon dolgokat senki nem fo visszahívni. Nem azt kell hazudni hogy orvos vagy ha nincs közöd hozzá hanem pár hónap extra tapasztalatot simán lehet. Aztán a hr ha szimpatikusnak talél és értesz is ahhoz ahová jelentkeztél úgyis felvesznek. Ésszel kell csinálni természetesen, de el kell tudni adni magad.
2021. máj. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem meg azok hazudoznak akik baromi nagy nullák, mert aki ért az adott területhez, annak nem kell hazudnia.

Én beleírom milyen projektekben miket terveztem, el tud menni, meg tudja nézni, nem kell kamuzni.

2021. máj. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
ezért nem taláélnak sokan munkát. nekem van és nem egyszer találtam már így.Interjún légy őszinte , de önéletrajzba kell a egy kis extra.
2021. máj. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!