Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Sztetek egy ilyen kis hülyeség...

Sztetek egy ilyen kis hülyeség miatt ki fognak rúgni?

Figyelt kérdés

Egy bárban dolgozom. Mindennap van egy előadónk, és a mai gúnyt űzött az egyik kollégámból. Nem ismerem a részleteket, de szegény nagyon ki volt akadva.

Miután az énekes végzett, odajött a bárhoz, és kért egy limonádét (ingyen). Erre a kollégám azt mondta, hogy húzzon el a f@szba - mire én megismételtem. Azt mondta beszélni fog erről a főnökömmel. Ezután egyből írtam a főnökömnek, hogy tőlem tudja meg legelőbb. Ő azt mondta, hogy jól tettem. Nem sokra rá elküldte nekem, hogy a hapsi mit írt neki. A pali egyáltalán nem tartotta magát hibásnak és fel volt háborodva amiért nem szolgáltuk ki (állítólag fizetett volna érte..., de azt tudni kell, hogy minden alkalommal amikor ő van kap egy ingyen korsó piát) és csúnyán beszéltünk vele. Ezután az üzenet után a főkököm még annyit írt, hogy tudni akarja az igazságot, akár rossz, akár nem.

Én kb ugyanazt megint elmondtam neki, hogy a csávó goromba volt, és hogy biztos vagyok benne, hogy a kollégám okkal borult ki, és okkal küldtük el őt a fenébe.

Ezt nem nézte meg eddig a főnököm, gondolom mire megírtam lefeküdt. Vagy csak személyesen akarja átbeszélni.


Egyáltalán nem vagyok az a káromkodós vagy agresszív fajta. Még soha nem káromkodtam a munkahelyemen senki előtt. Egy vendégnek soha nem mondanék semmit. Úgy gondolom mivel csak egy heti előadóról van szó, ezért ez nem volt egy hűde nagy dolog. Bánom, hogy azt mondtam neki, és ha tehetném visszacsinálnám - de szerintem akkor sem akkora nagy ügy.

Évek óta dolgozom itt, igaz követtem már el kisebb hülyeségeket, gondatlanságokat, de mindig bocsánatot kértem, és többé nem fordult elő az adott hiba.

Szerintetek ezért most ki fognak csapni?



2021. jún. 8. 02:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Jezusisten, legalabb az jonne le, mi a pcsa volt goromba, hol uzott gunyt? Most ez is trollkerdes, vagy csak a sztori lenyege lemaradt.
2021. jún. 8. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
"Nem ismerem a részleteket"
2021. jún. 8. 03:34
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

A mostohaapám mondta, hogy vendéglátósként azt tanulta meg, hogy "a vendégnek mindig igaza van".


Illetve, gondolj bele, ha bemész az OTP-be és egyszerre csak azt hallod a szomszédos ablaknál, hogy az ügyintéző elküldi a ku.va anyjába az ügyfelet, neked is leesne az állad.


Ha a telefonos ügyfélszolgálaton meghallja a főnök, hogy belekármkodik a telefonba az ügyintéző, abból is botrány lesz.


Van egy olyan, amit nálunk soft skill-nek hívnak, amiben benne van az, hogy a vendéggel, ügyféllel hogyan kommunikálunk és mit mondunk akkor, ha megsértett minket vagy egy kollégát.


Ez így működik, ha az, aki miatt kapjuk a fizetést bunkó velünk, le kell nyelni, ha elviselhetetlenül bunkó, ami már sért minket, akkor bizonyos szabályokat betartva ezt lehet jelezni és a szabályokat akkor is be kell tartani, ha az ügyfél vagy a vendég káromkodik, direkt provokál.

2021. jún. 8. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja és nem hiszem, hogy ki fognak csapni, inkább egy figyelmeztetéssel megúszod.
2021. jún. 8. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem sem fognak kirúgni, az pedig, hogy a vendégnek mindig igaza van egyáltalán nem igaz, vannak olyan szituációk, amikor a vendéglátós nem köteles tűrni...
2021. jún. 8. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%

Hármas hszt túlzásnak érzem, nem kell mindent lenyelni, mert vendeglétásban vagy. Ha nő vagy, hagynod kell, hogy megfogjak a segged? Nem.


Nem fognak kirúgni, ha amúgy semmi panasz rád, akkor én főnökként azt mondanám, hogy biztos nagyon ki lehetettetek akadva a pultban, ha eddig fajult a dolog. Az énekest megkérném, hogy máskor ne szekálja a beosztottakat, vagy holnaptól zenélhet máshol.

2021. jún. 8. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Hát nekem itt az jött le, hogy az énekes semmi rosszat nem tett, ti meg nagyon faragatlanul viselkedtetek. Vagy nem írtad le jól a sztorit vagy veletek van itt a gond.
2021. jún. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%
Azért, ha megaláznak mindenki előtt, akkor akkor bennem is felszaladna a pumpa. Ráadásul az énekes nem is annyira vendég, valahol a dolgozó és a vendég határán van. Főninek elmondjátok a sztorit, meg hogy pöts volt a csávó. Attól, hogy az ember kiszolgáló személyzet még nem köteles mindent eltűrni. Lehet, ha ott van a főnök maga küldi el melegebb éghajlatra.
2021. jún. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
De én továbbra is tartom magam ahhoz, hogy, ha valaki otrombán viselkedik, akkor lehet finoman is megkérni, hogy fejezze be, lehet szólni a főnöknek, lehet ezer más alternatívát találni, lehet ezt professzionálisan is kezelni.
2021. jún. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igazad van, szépen kellett volna beszélnem vele. Ez többször is előfordult már, hogy megsértett vagy engem vagy korábbi kollégámat. Azt hiszem ez egy épülő dolog volt, ami kiszaladt belőlem. Estefelé kezdek, nagyon félek mit fog mondani a főnökasszony. Alig aludtam 3 órát lol
2021. jún. 8. 10:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!