Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért kell egy munkahelyen...

Miért kell egy munkahelyen annyi hülyeségét a főnöknek lenyelni?

Figyelt kérdés

Miért nem lehet egyszerűen elküldeni az anyjába ha már átlépett egy bizonyos határt? Nem egészséges annyi mindent magunkban elfojtani.


Ez a modern rabszolgaság, hogy meg kell alázkodni a főnöknek, eltűrni a hülyeségeit, mert ha visszaszólsz ki is rúghat. Ha ezt megteszed 3 munkahelyen 3 főnökkel akkor pedig már munkát sem kapsz, mert megkérdezik, hogy lehet ilyen gyakran váltasz munkahelyet, biztosan veled van a baj mert nem tudsz alkalmazkodni. Holott ez a szó, hogy alkalmazkodás, lényegében a megalázkodást jelenti ilyenkor.


2020. ápr. 3. 13:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%

Nem kell. Keress másik munkahelyet.

Legyél vállalkozó.

2020. ápr. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Mert sokan gyávák ahhoz, hogy kockáztassák a biztos megélhetésüket, másoknak pedig nem sok lehetősége van válogatni. Az utóbbiakat sajnálom, az előbbieket nem. Én eddig mindig leléptem olyan munkahelyekről, ahol rossz főnököm volt vagy ahol megalázóan bántak velem, de még azelőtt is, hogy leléptem, simán nemet mondtam igazságtalan vagy jogtalan utasításokra.
2020. ápr. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Mert itt a munka szent, akkor is, ha beledöglesz. Természetesen egy fecske nem csinál nyarat... de ha mondjuk mától az alkalmazottak 80%-a kicsit öntudatosabban viselkedne, pár hónap, és óriási változások lennének.
2020. ápr. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

3


Ez az, a beszariság. Meg ha valaki kicsit is kikezd a főnökkel, a többi birka alkalmazott még őt szólja meg, hogy kinek képzeli magát, meg ki biztosít neki kenyeret az asztalra.

2020. ápr. 3. 13:46
 5/16 A kérdező kommentje:

2


Így van. Általában nincs sok választása az embernek. Gyakran egy jobbnak nevezhető munkahely megszerzéséért is hónapokat, éveket kell várni, így az ember fél felmondani, ami érthető. Valahogy kényszerhelyzetben is vagyunk, ezért használtam a modern rabszolgaság jelzőt, mivel tökéletesen leírja a helyzetet.

2020. ápr. 3. 13:48
 6/16 anonim ***** válasza:
80%
Tanulni kellett volna.
2020. ápr. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

6


Igazából ez független a végzettségtől, bárhol esélyed van ezt megtapasztalni.

2020. ápr. 3. 14:58
 8/16 A kérdező kommentje:
Mellesleg van két diplomám, csak ezt direkt nem említettem meg, mert nem gondoltam, hogy releváns lenne.
2020. ápr. 3. 14:59
 9/16 anonim ***** válasza:
Most szerintem mindenkinek nehéz, nézd az ő oldalát is.
2020. ápr. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Ja, nem a mostani időkről beszéltem, úgy általánosan.


Most nyilván még rosszabb mint alapból.

2020. ápr. 3. 15:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!