Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért irritálom a kollégámat...

Miért irritálom a kollégámat ennyire?

Figyelt kérdés

Nem régen jöttem el egy üzembe dolgozni ahol kisegítői munkakörbe, szakképzettség nélkül alkalmaznak. Annyi a lényeg, hogy van egy kollégám aki minden reggel beszól valamit/ negatív megjegyzést tesz a munkavégzésemre. Hozzáteszem, ő egész nap alig dolgozik valamit, szinte kisfőnöknek képzeli magát, közben ugyanabban a munkakörben van mint én annyi különbséggel, hogy ő már 3 éve és van egy olyan végzettsége aminek semmi köze ahhoz amit csinál.


Az a legrosszabb az egészbe, hogy egyedül nekem szólogat be. Amikor rám néz, szinte le tudom olvasni az arcáról az utálatot és a "legszívesebben felkötném magam ha meglátlak" mentalitást.

Mindenki mással egyébként jó pofizik.


Ma reggel is épp, hogy beérek dolgozni, körbejárom az üzemet, hogy váltsak pár szót a kollégákkal erre jön és megszólal, hogy ne csak kóvájogjak mint gólyafos a levegőben hanem dolgozzak, ott a munka, csináljam. De mondom van munkatervem, és az előző nap félbehagyott munkával szeretnék kezdeni. Erre megemeli a hangját és elkezdi elmagyarázni minősíthetetlen hangnemben, hogy miért előnyösebb azzal kezdeni amit ő mondott.


Nem hinném egyébként, hogy velem van a baj mert, ahogy ő is, úgy én is minden más kollégával jóban vagyok, ráadásul két héten belül negyedjére dicsért meg a főnök, hogy nagyon jó munkát végzek.


Mit gondoltok? Mi váltja ki akkor ezt az irritációt nála amely saját meglátásom szerint csak felém irányul? Sose szóltam be neki semmiért, bár ha így folytatja nálam is el fog csattanni az ostor mert aztán én nekem sincsenek kötélből az idegeim, mindenesetre amennyire tudom, igyekszem kerülni a konfliktust.



2021. jún. 8. 23:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen mondd el a főnöködnek ezt,nem kötelességed elviselni,hogy így bánjanak veled.
2021. jún. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Először neki mondd el még diplomatikusan, beszéld meg vele, hogy legyen szíves ezt befejezni..stb
2021. jún. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb ha beszól, hogy kóvályogsz vagy rosszul dolgozol akkor mondd azt neki, hogy "Én csak téged utánozlak, mert te is pont ugyanígy, ugyanezt csinálod". Vagy ha azt mondja hogy valamit rosszul csinálsz akkor mondd azt nek hogy "Szerencsére van aki még rosszabbul dolgozik mint én és ezt már a nagyfőnök is megjegyezte".
2021. jún. 9. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen embernek az fáj a legjobban, ha telibe szarják a magának beképzelt "státuszát", - lényegében azt adod a tudtára ezzel, hogy az ott eltöltött ideje nem több, mint egy állapot, tehát nem érdem és nem dicsőség x ideje hemperegni valahol, mint ahogyan ő beképzeli ezt magának. Egyszerűen át kell nézni rajta, amikor tiszteletlen hangnemben tűrögeti az ingujját. Idővel okafogyottá válik a kicsi műsora, mert senki nem lesz, aki közönség legyen. Ha a kollégák érdeklődnek, hogy miért nem teszel semmit a próbálkozásai ellen, akkor egyszerű az érv: ha tényező lenne, reagálnék, de ő számomra nem az.
2021. jún. 9. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat
2021. jún. 9. 17:10
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha ugyanabba a munkakörbe vettek fel téged, amit ő is végez, csak te jobban végzed a feladatod, akkor gyanítom félti az állását. Miért foglalkoztatná barki, ha van aki jobban is el tudja végezni, azt amit ő nem? Ezesetben két választása van:

a) Mostantól tisztességgel dolgozik, ahogy eddig is kellett volna, ami azért ugye elég fárasztó lenne...

b) Addig szivat, míg le nem lépsz magadtól

Ezt kb addig tudja folytatni, míg fel nem nyomod a főnöködnél.

Ha már letettél annyit az asztalra, hogy jobbanértékelnek nála, akkor nyilván tesz valamit a főnök, hogy segìtsen rajtad.

2021. jún. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Megoldódott a probléma?
2021. jún. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Megszabadultam tőle :)
2021. jún. 28. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!