Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van olyan húzása egy munkáltat...

Van olyan húzása egy munkáltatónak amit ha meglépne veletek kapcsolatban, azonnal felmondanátok ha lenne új állás a láthatáron, ha nem?

Figyelt kérdés

Az ember alapesetben azért ésszel mond fel, leginkább csak akkor ha megvan az új hely.

Nem akar senki nulla bevétellel otthon lenni, ennél még egy szar munkahely is jobb.


De ezzel együtt is, van olyan húzása, lehet olyan húzása egy cégnek-munkáltatónak, hogy azonnal felállnátok ha van új hely a láthatáron, ha nincs?


2021. jún. 15. 20:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%

Biztos van ilyen. Én pl egészségügyben dolgozom 2018-ban hagytam ott 5 év után az állami rendszert, azóta magánban dolgozom. Volt nemrég az új munkahelyemen egy kollégám, akit állandóan másik telephelyre küldtek és a töke kivolt már. A próbaidő lejárta előtt 2 nappal mondott fel.

Azért a szárnyaim alá vettem, adtam neki tippet, hogy hova adja be a jelentkezést, plusz bér igényben is adtam neki ötletet, de ez mind a felmondása után volt, mikor még neki se volt ötlete, hogy hova menjen.

2021. jún. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Anyu példáját tudom felhozni, tulajdonképpen azt akarta elérni a főnök, hogy ő mondjon fel. Felajánlott neki egy éjszakás 8 órás műszakot kb. 4 órás fizetésért és azt mondta, hogy ez van. Anyu erre inkább kilépett, szóval végülis elérte a célját.
2021. jún. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Persze, van. és egyszer volt is már így. nem bántam meg, hogy ott hagytam a semmire. Nem volt az én helyem, nem érte volna meg összességében a szenvedés... :)


Én azt mondom, hogy például az egészség ne menjen rá, ez egy ilyen ok. Az sokkal fontosabb, mint ha pl minden nap gyomorgörccsel kellene bemenni és tönkremenjek lelkileg, idegileg.


1 alkalommal mondtam csak fel a semmire, de mai napig a legjobb döntésnek tartom, mert ezután még 1-2 kitérő után, megtaláltam az igazi helyem.(innen most váltottam)


Biztos előfordulhat még, hogy a semmire mondjak fel, nekem a stressz forrás a legfőbb oka, én nagyon lelkiismeretesen dolgozok, ez van. De ilyen lehet például egy munkakör változás is, ilyet is ismerek.

2021. jún. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha mondjuk azt várnák, bogy dolgozzak heti hat vagy hét napot, amikor valaki megbetegszik vagy szabadságra megy. (Vendéglátóipar.)
2021. jún. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én azért mondtam fel a "semmire", mert bár a szerződésemben napi 8 óra volt, mégis azt várták tőlem, hogy heti hét nap szinte 24 órában rendelkezésre álljak. Volt, hogy bár papíron ötkor véget ért a munkaidőm, elvárták, hogy este 8-9-ig dolgozzak, mert a főnöknek akkor jutott eszébe valami, ami szerinte nem várhatott.
2021. jún. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
5: Milyen munkakör volt?
2021. jún. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Online kommunikáció/social media.
2021. jún. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
7: Home office azért más, mint ha azt várnák el, hogy bent a munkahelyen rohadj heti hét napban reggeltől estig. Bár nyilván nem kellemes az sem, ha azt akarják, hogy bármikor a gép elé ugraszható legyél.
2021. jún. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

8. Már bocsi, és mégis miben más?? (nem a válaszoló vagyok)


Hasonló területen dolgozok. A mi szakmánk nincs irodához kötve, de ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy instant 34 órát rá kéne húzni. Ahogy azt sem, hogy rendelkezésre kelljen állni hétvégéken. Van a munkaidő és van a pihenő idő. Csúnya dolog ilyen dolgokkal összemosni a kettőt.. (Pont ezek miatt égnek ki magam körül btw. A munka az a szerződésben foglalt munkaidőkeretben kell, hogy megvalósuljon, függetlenül attól, hogy otthon, az irodában, vagy akárhonnan, mert pl nem vagy épp véghez kötve..)

2021. jún. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
7-es vagyok: Home officeban a vírus alatt még rosszabb volt, mert akkor tényleg azt gondolták, hogy semmi más dolgunk nincs munkaidő előtt és után sem, csak dolgozni. Sajnos megtörtént velem, hogy amikor hétvégén nem válaszoltam a főnök Messenger üzenetére (ez is egy red flag, ha a privát Facebook profillal megy a céges levelezés), akkor jött a lebaszás.
2021. jún. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!