Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felesleges zsarolni, hogy ha...

Felesleges zsarolni, hogy ha x-et nem rúgják ki, felmondok, hanem csak mondjak fel?

Figyelt kérdés

Illető idősebb, mint én, és nagyon rossz munkát végez. Nem tudom elviselni. A főnököt nem zavarja. Nem fogom említeni, mert jó ok arra, hogy felmondjak. Fiatalon könnyebb lesz új munkát keresnem, mint neki.

Inkább hagyjam magamban, hogy egy embertől függ, maradok-e, és lépjek le?


2021. jún. 16. 15:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
Mondj fel inkább. Nem értem miért kellene más pénz tárcájával játszani.
2021. jún. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogják kitenni miattad. Már csak azért sem, mert akkor ha valami nem tetszik, egyből eljátszhatod ezt újra. Ezt senki sem szereti.
2021. jún. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha a főnököt nem zavarja, akkor nincs mire ilyesmit bedobnod. Odaadod a felmondásod, ha ér annyit a munkád, akkor felajánlhat valamit alku képpen, ha ez fel sem merül akkor felesleges köröket futsz.
2021. jún. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom. Amúgy gyáva is vagyok megmondani akár neki, akár a főnöknek. Az egyebeket nem részleteztem, annyira nem fontos, meg akkor csak még tisztább lenne a kép.
2021. jún. 16. 15:51
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez sok dologtól függ. Én pl eléggé nélkülözhetetlen vagyok a munkahelyemen, jól vegzem a munkám és bármikor lehetett rám számítani (munkaidő után is).


Éppen ezért amikor szóltam a főnökömnek, hogy az új alkalmazott 8 órából 6-ot a dohányzóban tölt és nekem kell elvégeznem az ő munkáját is, akkor elküldte.

2021. jún. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Puszta árulkodásra senkit sem fognak kirúgni, nem óvoda ez. Bizonyítanod kellene, hogy kárt okoz a cégnek vagy neked a viselkedésével, nem megfelelő munkavégzésével.
2021. jún. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Nem lenne árulkodás. Más egységekben aki rosszul végzi a dolgát, kirúgják, csak nálunk nem. És tényleg az van, hogy az anyagi életét kockáztatnám, ahogy az 1. kommentelő írta.

A gond ott van, hogy hiányosságai az állásinterjún ki kellett volna derülni. Ez nem történt meg, pedig a főnök interjúztatta. Mindegy.

2021. jún. 16. 16:15
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha bizonyítani tudod, hogy nem végzi jól a munkáját, akkor panaszold be. Ha a főnök nem reagálja le, akkor add be a felmondásod, már, ha ez annyira zavar.

De alap esetben nem neked kellene új állást keresni azért, mert a munkatársad nem végzi jól a feladatát.

2021. jún. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért ha a főnök megkérdezi, miért mondasz fel, megemlítheted, hogy nem tudsz az illetővel együtt dolgozni, így pedig te sem tudsz teljesíteni.
2021. jún. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Aha. És akkor a hónapok (évek...) óta tervezett felmondást 1 nap alatt meg tudja változtatni, ha mégis kirúgja? :D :D
2021. jún. 16. 18:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!