Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A HR egy teljesen felesleges...

A HR egy teljesen felesleges álszakma?

Figyelt kérdés

Nem látom, hogy mi a kézzelfogható szerepük egy cégnél.

Egy HR-es feladata röviden ugye az, hogy hozzáértő, motivált munkaerőt biztosítson a cég számára (nagyon komolynak hangzik). Első kérdésem az, hogy ezt miért ne tudná megoldani a helyi osztály- /részlegvezető annál is inkább, mert a HR-essel ellentétben ő ismeri a konkrét csapatot, maga is közöttük dolgozik? Hogyan választja ki pl. egy HR-es a munkaerőt az adott közösségre specializálva, ha nem is ismeri az ott dolgozó embereket?

Egy példa: én médiában, művészeti ágon dolgozom, sok nálunk a különc. Ki volt szervezve egy HR-es cégnek a munkaerőszerzés, akik olyanokkal utasították vissza a jelentkezőket, hogy pl. tetoválása volt végig a karján, meg azzal, hogy a fészbuk odalán fűvel kapcsolatos viccelődések vannak - jelzem, hogy ebben a szakmában az a ritkaság, ha valaki nem tolt még füvet vagy kokaint. Ezt kideríteni (megnézni egy fészbuk oldalt) amúgy nagyon nagy kutatómunka lehetett. A porfóliójukat ráadásul továbbküldték nekünk, jelezve, hogy ők nem értik a mi szakmánkat - ez rendben is van, de akkor mégis mihez ért? :)

Másrészt, amikor interjúztattak, mindig volt a HR-t követően magával a részlegvezetővel, vagy pár prominensebb jövőbeli kollégával is interjúm. Nincs kétségem affelől, hogy itt dőlt el valójában a felvételem, nem pedig a HR-es trükkösnek szánt kérdésein, mint pl. hogy a barátaim mit mondanának rólam...

Mit godnoltok, mi az, amit konkrétan egy HR-es jobban csinál, vagy egyáltalán megcsinál, mint ami nélkülük is megtörténne egy felvételiztetéskor? Mert én leginkább eddig csak akadálynak éreztem a rajtuk keresztül történő kommunikációt, ami a cégnek is csak többletproblémát okoz, mintsem bármiféle hasznot hajt.



#HR #álszakma
2021. máj. 12. 15:28
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
52%

Látom szeretsz olyan témában okoskodni, amihez nem értesz :) A toborzás a HR-es feladatainak kb a 10%-a, és akkor nagyon sokat mondtam. Minden más kérdésedre ott a Google.

[link]

[link]

[link]

2021. máj. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
71%
Igen
2021. máj. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Ja és ami a toborzést illeti - soha nem a HR-es választ, a döntés mindig kizárólag a főnöké.
2021. máj. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
46%

"ezt miért ne tudná megoldani a helyi osztály- /részlegvezető"


Azért, mert nem ez a dolga és hasznosabban is el tudja tölteni a munkaidejét.

2021. máj. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
54%
Régen is működtek a cégek hr nélkül
2021. máj. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
57%

De még kisebbek voltak, és egyszerűbbek.

Régen jól működött a lóvontatású faeke is, aztán valamiért mégse azt használjuk már.

A HR egy szakma, csak sajnos ritkán csinálják jól.

2021. máj. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
79%

Nézd, én csak azt tudom, hogy amilyen HR-es felvételiztetővel eddig találkoztam, az mind elég megalázóra sikerült, mintha arra menne ki a játék, hogy az addig csűrjék-csavarják az interjút, míg hibát nem találnak benned, amit persze mindig és mindenkiben lehet, csak hozzáállás kérdése.


Még fiatalon, néhány interjú alatt úgy megsemmisítettek a HR-es vizsgáztatók, hogy utána évekig nem volt semmi önbizalmam, és csak egy nagy rakás szerencsétlenségnek éreztem magamat, egy nagy nullának.


Végül beletörődtem, és gyakorlatilag betanított munkásként helyezkedtem el, gyakorlatilag a társadalom perifériáján mert már annyira nem tudtam hinni a képességeimben.


Aztán amikor sikerült értelmiségi, intellektuel emberekkel kapcsolatba lépnem a későbbiekben, ismeretség, barátság, munkakapcsolat során, mindig olyan visszajelzéseket kaptam, hogy nagyon intelligens, széles látókörű, művelt embernek jellemeztek, és aki nem tudta, milyen munkám van, alapértelmezetten értelmiséginek gondolt.


Tehát elmondható, hogy felszínesen ítélő HR-esek képesek zsákutcába vinni emberek életét, mert életszerűtlen tesztekben és sablon kérdéssorokban gondolkodnak, ahelyett, hogy az ember valódi, egyedi jellemét és intellektuális képességeit értékelnék.

Én nagyon nem tartom őket sokra.

2021. máj. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
88%
Régen is volt HR mindig, mindenhol. Úgyhívták személyzeti osztály. Kb azt csinálták, mint most. Amúgy a toborzáson kívűl sok mindennel foglalkoznak. Pl most a munkábajárási igazolás, mindenféle munkaügyi, munkajogi nyomor. De sokat kávéznak és marhára ráérnek és túl vannak fizetve. Nálunk.
2021. máj. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
54%
Speciel, egy az egyben megszüntetném ezt a "szakmát", - mert sokkal inkább szól arról, hogy emberi életeket tegyenek tönkre, embereket állítsanak szükségtelen kellemetlenségek elé, mint munkaerő keresésről, ill. kiválasztásról. A biztos megélhetés fátyola alól könnyű játszani a "sorsbírót", - élet-halál uraiként ítélkezni olyan emberekről, akiket életükben lehet, hogy csak egyszer látnak, ráadásul ezt is korlátozott ideig. Nem életszerű, hogy ilyen kekeckedő senkik szarjanak bele bárkinek is az életébe!
2021. máj. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

1: ez kevés lesz ide, hogy "nem értesz hozzá", várom az érveidet, halljam, miben vagyok hülye. A linkjeiddel meg töröld ki légyszi a s*gged. Az agressziódból lefogadom kóülönben, hogy érintett vagy, valami betalált.


6: ez egy lózung. Ha valamit csak nagyon kevesen csinálnak jól, akkor az nem azt jelenti, hogy magával a tevékenységgel valami probléma lehet, netán teljesen feledleges? A Holokauszt sem azért nem volt jó, mert nem csinálták elég jól.


7: köszi, hogy leírtad. Engem ugyan nem semmisítettek meg, viszont kb. mindig azt éreztem, hogy teljesen fogalmatlan, oda nem illő kérdésekkel bombáznak.

2021. máj. 12. 15:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!