Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy nap két állásinterjút...

Egy nap két állásinterjút hogy lehet megoldani? Mit csináljak ha mondjuk azonnal felvennének?

Figyelt kérdés

Egy hete küldtem el a önéletrajzom két helyre is, és most mind a két helyről hívtak, hogy holnap menjek be elbeszélgetésre. Az egyik délelött 10:00, a másik délután 14:00-ra lett megbeszélve. Nem így szerettem volna, de mind a két helynek a holnapi nap volt az alkalmas.

Azon kattogok, hogy mi van akkor, ha mondjuk a délelötti végén azt mondják, hogy felvesznek? Mondjak rá egyből igent úgy, hogy a másik helyen nem is jártam?

Oda is el akarok menni, látatlanba nem szeretném visszautasítani egyiket sem.


Mit kellene tennem, mi lenne a jó megoldás?

Előre is köszönöm a segítséget!



2021. júl. 1. 10:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Menj el a másikra is, aztán ha a 2. tetszik jobban, hívd fel az elsőt, hogy sajnos máshova mész. Amúgy én még nem hallottam ilyenről, hogy rögtön az interjú végén mondják, hogy felvesznek-e, általában azt mondják, majd értesítenek és pár napon belül hívnak, hogy rád esett a választás, vagy e-mailben közlik, hogy nem téged választottak.
2021. júl. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Megmondod őszintén, hogy több helyre is beadtad, több interjún is voltál, és szeretnél még egy kis időt kérni, hogy te is dönthess.
2021. júl. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudom, milyen munka ez, de azért elég ritka, hogy azonnal ajánlatot kapsz, amire azonnal válaszolnod kell. Még ha ott rögtön azt is mondják, hogy felvennének, megköszönöd, és mondod, hogy másnap reggel visszajelzel. Az ember általában végiggondolja, megbeszéli a családjával stb az ilyen döntéseket, nem csak úgy rábólint.

De még ha igent is mondasz, akár az első napodon is felmondhatsz, ha a másik helyre is felvesznek és inkább oda mennél.

2021. júl. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Kaptam én már azonnal ajánlatot, de az olyan volt, hogy azonnal kellett az ember, azonnali kezdéssel. Ha később kell kezdened, ajánlatot is később kapsz, mert hozzájuk is valószínűleg többen jelentkeztek, mindenkit meghallgatlak és utána döntenek. Szóval lesz időd a másikra.
2021. júl. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Mond a két helyre úgy küldtem el az önéletrajzomat, hogy konkrétan nem hirdetek állást. Én kerestem fel őket e-maien.


Nem tudom szabad e azt mondanom mind a két interjún, hogy rajta kívül még egy helyen lesz/ volt interjú, és eldönteném rövid időn belül.

2021. júl. 1. 11:00
 6/8 A kérdező kommentje:
*Mind a két helyre
2021. júl. 1. 11:05
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell feltárnod a lelked titkait a munkaadódnak :) Nem kell tudniuk, hogy másfelé is tapogatózol, ez egy üzleti helyzet. Meghallgatod a lehetőségeket, megköszönöd és döntesz. Még jó is, hogy egy napon van a kettő, így hamarabb lepörög a sztori.
2021. júl. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt egy ugyanilyen helyzetem pár éve.

Délelőtt voltam az egyik helyen, délután a másikon.


A délelőttin meg is mondták, hogy nagyon szimpatikus voltam, hétfőn papirozhatunk is.

Én megmondtam, hogy oké.

Ettől függetlenül délután elmentem a másik helyre is, ahova szintén felvettek.


Gyors telefon, elnézést kértem az első helytől, megmondtam hogy kaptam egy más munkát, ami közelebb van a lakóhelyemhez.

Mondták, hogy sajnálják hogy így döntöttem, de megértik és köszönik hogy időben jeleztem még.


Ennyi, ne aggódd túl.

2021. júl. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!