Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Márciusban dolgoztam 3 hetet,...

Márciusban dolgoztam 3 hetet, de kirúgtak. Egy állásinterjún azt mondtam, hogy január óta nem dolgoztam, de most felvennének. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Márciusban dolgoztam 3 hetet, de kirúgtak, mert a kollégák az elejétől kezdve nem bírtak, áskálódtak és fúrtak, ahol csak tudtak.

A héten voltam egy állásinterjún, ahol azt mondtam, hogy januárban végeztem az egyetemen, előtte decemberig dolgoztam gyakornokként, azóta nem volt állásom. Az ügyvezető is interjúztatott (egy kisebb cég), ahol rákérdeztek, hogy mit nem szeretek egy munkahelyen. Elmondtam, hogy azt, ha a munkatársak egymás ellen vannak és ellenséges a hangulat, itt gondoltam felvezetem, hogy márciusban dolgoztam és emiatt kellett otthagynom, de mielőtt erre rátértem volna, az ügyvezető félbeszakított meglepődve, hogy nem is hallott még ilyen munkahelyről. A HR-es csak bólogatott, ezután már nem mertem elmondani, hogy engem utáltak ki a munkatársak az előző helyen, azt mondtam ez egy ismerősömmel történt. Most felvennének ide dolgozni, de a tb könyvekben, na meg az előző munkahelyi papírok között ott szerepel az a 3 hét.

Azon is gondolkodom, hogy ezek után visszamondom az állásajánlatot, hisz ezt nem tudom kimagyarázni.

Esetleg olyan eszembe jutott, hogy azt mondhatnám az is szakmai gyakorlat volt, de nem tartottam fontosnak elmondani vagy hasonló, de az interjún egyértelműen úgy adtam elő, mintha nem dolgoztam volna január óta.

Igazából elég komoly munka lenne, így nem is gondoltam, hogy felvesznek szinte pályakezdőként.

Esetleg valakinek van valami jó ötlete a helyzet megoldására?


2017. ápr. 28. 23:51
 1/5 anonim válasza:
57%
De hasonló állás volt az előző is, vagy köze nincs az új állásnak a régi munkakörhöz képest??
2017. ápr. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hasonló volt, ezért is vagyok gondban. Utólag nagyon bánom, hogy nem voltam őszinte, de ott adott pillanatban és helyzetben úgy éreztem, ha elmondom, hogy kiutáltak a kollégák, akkor esélyem sincs. Hisz az ügyvezető eleve kételkedett abban, hogy egyáltalán ilyen létezik, na meg nem vall túl jó személyiségre, ha valakit emiatt kirúgnak. Pedig abszolút nem tettem semmit, az elejétől kezdve utáltak, talán féltették a helyüket, a mai napig nem értem.
2017. ápr. 29. 00:27
 3/5 anonim ***** válasza:
80%
kutyát se fogja érdekelni, mi van a rózsaszín könyvedben
2017. ápr. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%

Senkit nem fog érdekelni, hogy mi van a tb. kiskönyvedben, és az előzmény iratokban.


Állást megnyerted, ha mégis valaki - véletlenül - rákérdezne, akkor azt mondod, nem volt olyan hosszú lélegzetvételű munka, amely érdemes lett volna arra, hogy megemlítsd. :)


Sok sikert!

2017. ápr. 29. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a segítséget mindenkinek, akkor megpróbálom! :)
2017. ápr. 29. 09:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!