Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit a legjobb tenni egy ilyen...

Mit a legjobb tenni egy ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 25F vagyok. Megpróbálok rövid lenni a helyzethez mérten.

Élelmiszer ipari mérnökit végeztem(minden ágát tanultuk kicsit, nem szakosodtunk semmire), 2 éve, hogy egy húsüzemben kaptam munkát, mint technikus és, ha ügyeskedek kitanulom a szakmát, akkor majd mérnök is lehetek, ebben állapodtunk meg az állásinterjúmon. Én eredetileg sose akartam húsüzemben dolgozni, de haza kerültem és mivel anyám az eladási részlegen főnök, így felvettek ide engem. Aztán mindenféle kurzusokon kellett résztvennem, szerencsére ingyen, amik valamilyen szinten még jók is voltak, akkor legalábbis jónak tűntek...A nagyfőnökökkel nem mondhatnám, hogy gond van, viszonylag rendesek, segítőkészek.

2 év alatt lassan minden részleget végig jártam és minden részleget megtanultam, bár szinte mindenhol voltak olyan dolgok, amiket nem teljesen értettem, de nagyjából megvan minden részleg...

A lényeg, hogy van 1-2 részlegvezető, akikkel nem igazán talál a szó, mindig úgy éreztem, hogy nem is bírnak engem és sokszor hülyét is próbálnak csinálni belőlem, ez sajnos össze is jött nekik párszor az elmúlt 2 évben. Volt, hogy a munkások is beszólogattak, volt, hogy vissza tudtam válaszolni nekik és volt, hogy nem. Sajnos az utóbbi időben ismét felerősödött a konfliktus az egyik részlegvezetővel és azthiszem minden rosszat terjeszt rólam a termelésbe, mert amióta elmondtam az egyik főmérnöknek, hogy ők nem tartják be egyes technológiákat, nagyon megharagudott, azt mondja én csak kémkedni vagyok lent(egyébként ez nem igaz, de nem érdekel annyira a véleménye) s, hogy már mástól is hallotta, hogy én milyen vagyok, stb, szóval szerintem alám áskál mások előtt, mert az utóbi időben a munkásoktól is kezdtem kapni az ívet, szinte napi rendszerességgel kapok egy gúnyos beszólást és sokszor nem tudok semmit csinálni ellene, ha olyantól kapom, akivel nem vagyok jóban egyszerűen teljesen váratlanul ér(akivel jóban vagyok sokszor olyantól is kapok, de annak poénosan vissza tudok vágni), nem tudok semmit reagálni rá. Én általában nem is szólok azokhoz akiktől ezeket kapom, csak egyszerűen kapom és olyan váratlanul szokott érni, hogy teljesen lefagyok, ráadásul ezek sokszor más munkások előtt történnek, olyanok előtt, akik amúgy normálisak s békén hagynak. Sokszor úgyérzem már nem bírom, nem tudom, hogy süllyedtem odáig, hogy mérnök végzettséggel a munkások beszólogassanak nekem. Ami a legrosszabb az egészben, hogy sokszor még az ellenkezőjét se tudom bebizonyítani, mert tényleg az van, hogy tapasztalt munkások, akik évek óta ott dolgoznak és azt amit csinálnak, azt jobban tudják, mint én. Bár minden részlegen dolgoztam, de egyiket se sajátítottam el mesteri szinten értelem szerűen...(pl. csontolás).

Az irodában ilyenekről hiába is panaszkodnék, mert teljesen fölösleges. Ismerem a főnökség mentalitását. Elküldhetném őket a qrva anyjukba vagy a f@szomba, de úgyérzem nem süllyedhetek le felettesként az ők szintjükre, vagy lehet ez még lennebb lenne...meg, ha aggresszíven válaszolnék is úgy állítanák be, mintha én kapnám fel a vizet fölöslegesen, meg alapból fura nekem, hogy 25 évesen 40-es melósoknak kellene a szájukat befogjam. Én egy ideje a felmondáson gondolkodom.

A beszólogatásokra példákat is hozhatnék, de ígyis nagyon hosszú lett, ha érdekel majd irok kommentben. Kösz a válaszokat.



2021. júl. 1. 18:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az irigy buta munkások ilyenek, mindenhol. Nálunk is azt hiszik, hogy csak ők értenek hozzá, igaz, hogy nem ők tervezik meg a receptet, bonyolítják le az ügyletet, rendelik az alapanyagokat jó áron, nem ők tervezik le a receptet a rendszerbe és a többi, mert ehhez ostobák. A gépet nyomkorásszák és azt hiszik, hogy ez a munka legnhezebb része, mert a termék ott keletkezik.


Le kell szrni, ostobák

2021. júl. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hát, ez egy igen kellemetlen helyzet, valami hasonlót én is átéltem, csak visszafogottabban, ileltve jobban tudtam kezelni. Én gépészmérnök vagyok, és 24 évesen kezdtem fél éve, egyetem után főállásban dolgozni egy közlekedési cégnél, járműfenntartásban, olyan területen, ami kiskorom óta érdekel, régi vágyam. Bizonyos szakmai vizsgák megszerzéséig beosztott mérnökként, kb gyakornoki munkakörben. Képzelheted, az ilyen 50-es, 60-as szerelőink hogy elkezdtek kóstolgatni, amikor oda kerültem. Pláne, hogy az az érdekes helyzet van, hogy nem vagyok a felettesük, de a mérnökök felügyelik műszakilag a járművek javítását és karbantartását, szóval amit mi mondunk, azt csináltatja meg velük a műhelyfőnök. Nálam az volt a taktika, hogy igyekeztem normálisan, nem leereszkedően, humorral állni hozzájuk, meg persze nem vagyok hülye, és tisztességesen csinálom a dolgomat, így a többség pár hónap után elfogadott, páran viccelődnek, de nem szívóznak, rendesek velem, elfogadták, hogy ez a helyzet. 1-2 ember volt, aki eldöntötte, hogy márpedig csakazértis hülyére fog venni. Hát, nem sikerült nekik, nem most jöttem le a falvédőről, észrevettem, mi a helyzet, és gondoskodtam róla, hogy utána (az egyébként is beleszarós , mert persze a leglinkebb embereknek nagy az arca általában) munkájukban legyen valami hiba, amivel kapcsolatban utána a hozzáállásuk miatt persze nem őket kértem meg, hogy ezt meg ezt légy szíves javítsd, mint a normálisabb munkásainknál teszem, hanem kapásból fénykép, és ment a műhelyfőnöknek. Azóta rájöttek, hogy lehet szarakodni azért, mert fiatal vagyok, csak éppen nem érdemes, mert sem neki, sem nekem nem lesz előnyös.

Szóval én azt javaslom, hogy merj visszaszólni, ha személyeskednek, mert az ilyenek általában úgy működnek, hogy aki hagyja magát, azt nagy lelkesedéssel szivítják, viszont ha látják, hogy kiáálsz magadért, meg nem a szél fújta össze a diplomádat, hanem tényleg értelmes vagy és igyekszel, akkor nagyon gyorsan leállnak. 24/F

2021. júl. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Örülj, hogy volt lehetőséged egyetemen tanulni. Az emberekkel meg ne foglalkozz
2021. júl. 2. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem csak annyit írj meg, hogy honnan ("kiktől") ne vegyünk húst, mert nem tartják be az előírt szabályokat... 😂 Bocsi, most csak ennyi jött le. :D


Amúgy meg irigy, tanulatlan okostónik. Ezek voltak azok, akik már általánosban lemaradoztak és csak ennyire vitték, tisztelet a kivételnek. Egyértelmű hogy irigyek és buták. Mondj fel, és kívánom h találd meg azt a helyet, ami méltó hozzad!!!

2021. júl. 21. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Amúgy még azóta is ott dolgozok, a helyzet igazából semmivel sem jobb, csak annyival, hogy olyan helyen/részlegen dolgozom...egyelőre, ahol nem basztatnak a kolegák és kb a dupláját keresem, mint egy éve...igaz, hogy azóta infláció meg minden a tököm is van, de akkoris, jobban keresek. Ha valaha is vissza akarnak tenni oda, ahol ezek a problémák velem történtek, akkor felmondok, így áll most a helyzet.
2022. aug. 10. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!