Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha oda telefonalok hogy, nem...

Ha oda telefonalok hogy, nem tudok be menni leszámolni mert nem tartozkodok otthon, akkor mit tudnak csinálni?

Figyelt kérdés

Gyárban dolgoztam viszont megmondom oszinten nem akarok soha tobbet oda be menni, nincs erom be menni oda leszamolni, legszovesebben maradnek el fogom magam sirni de nincs mas valasztasom mint eljonni onnan.

Ha felhivom a muszakvezetot hogy nem tartozkodok otthon de le szeretnek szamolni csak nem tudok be menni mert mar masik munkahelyem van pl Balatonon akkor ok mit fognak csinalni?

Leszamoltatnak igaz? Csak azt nem tudom ilyenkor mit irnak a papirra

Szerintetetk?


2021. júl. 4. 13:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt írják szerintem a papírra hogy felmondtál,nem kell ezt túlbonyolítani.

Egyszer biztosan be kell menned a papírok miatt és az aláírás miatt.

2021. júl. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha nem mész be akkor nem biztos hogy azt írják a papirra hogy közös megegyezéssel váltok el. Ami nem feltétlenül lesz jó a későbbiekben....

Viszont igen, kell az aláírásod, ott van náluk a kiskönyved stb amit ők vissza adnak neked

2021. júl. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Adni fognak másik időpontot. Kell az aláírásod.
2021. júl. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Egyszer regen mar dolgoztam gyarban akkor meg csak 18 eves voltam es be sem mentem leszamolni egyaltalan nem is szoltam senkinek hogy en tobbe nem akarok otr dolgozni

Utana talan 1 honap mulva jott a postan minden a kiskonyv meg a leszamolasi papir

Viszont itt ezt nem merem megtenni sokaig dolgoztam itt nem akarok csunyan lelepni hiszen tobb mint valoszinu hogy kesobb vissza terek

2021. júl. 4. 14:03
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Felmondási időt már letöltötted?
2021. júl. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 qkker1 ***** válasza:
100%
Kb.fél éve már kiírtad ezt!
2021. júl. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha felmondási idő letöltése előtt teszel így, vagy ez a terved , mint felmondás, akkor xarul jasrz: beperelhetnek és minimum egy havi fizetésedet plusz a perköltséget meg hasonlókat fizethetsz
2021. júl. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
58%

#2 Ha én mondtam hogy fel szeretnék mondani és nem szeretném le tölteni a felmondási időt akkor miért lesz baj később?

Végül még egy hetet dolgoztam.

Azt írták a papírra hogy én mondtam fel,ez valamelyik cégnél hátrányosan érnit?

2021. júl. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A munkaruhát,és egyéb tárgyakat levonják az utolsó fizetésedből.

Valahogy juttasd ezeket vissza,akár más által.

2021. júl. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan nem a második vagyok, de:


"Ha én mondtam hogy fel szeretnék mondani és nem szeretném le tölteni a felmondási időt akkor miért lesz baj később?"


Mert a felmondási idő azért van, hogy védje a munkavállalót és a munkáltatót is. Általában nem megy egyik napról a másikra se a munka, se a munkaerő megtalálása, ezért van a felmondasi idő. Ha nem töltöd le, az addigi sima felmondásodat simán rendkívülire változtatják és ez munkaugyinpert illetve nem kevés büntetést von maga után.


"Azt írták a papírra hogy én mondtam fel,ez valamelyik cégnél hátrányosan érnit?"


Nem. A rend kívüli felmondás viszont igen.

2021. júl. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!