Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Lehet valamit tenni ebben a...

Lehet valamit tenni ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Én a főnökömmel régen nagyon jól kijöttem, teljesen meg volt velem elégedve, mert nagyon lelkiismeretesen dolgozok. Azt mondta, úgy osztom be az időmet, ahogy akarom, mert mindig mindent megcsináltam, bízott bennem, minden rendben volt. Aztán fogalmam sincs mi történt, de elkezdett velem fura lenni. Én úgy veszem észre, hogy sok félreértés miatt történt ez. Pl. akárhányszor keresett, sosem voltam a helyemen, és ő ezt úgy vette lógok, miközben én vagy épp wc-n voltam, vagy épp ebédet mentem venni, vagy épp áthívtak munkaügyben a másik irodába, vagy épp munka ügyben házon kívül voltam, és még sorolhatnám. De ő csak azt látta, hogy már megint nem vagyok a helyemen, már megint.. egy másik példa, mindig pont akkor lépett be az irodába, mikor a telefonomat nyomkodtam. Ebből megint azt szűrte le, hogy megint nem dolgozok. Közben én vagy munkaügyben írtam épp valakinek, vagy vártam, hogy a gépen lefusson valami és megszokásból nyomtam rá a telefonra, más nem nagyon volt, mert nem szoktam a Facebookon lógni munkaidőben. Szóval sok ilyen félreérthető dolog történt, én biztos vagyok benne, hogy emiatt változott meg velem, és ez engem zavar, mert igazságtalan a dolog. Viszont ha esetleg felhozom, hogy úgy látom ezt gondolja rólam, akkor paranoiásnak állít be, hisz ő ezekre nem szólt soha semmit. Ez igaz is, nem szólt, viszont mostanában többször szokott ellenőrizni, hogy épp hol vagyok pl., tehát megszűnt benne a bizalom felém. Lehet, hogy bagatell dolgonak tűnik, de nekem rosszul esik ez, hisz nincs oka arra, hogy ellenőrizzen. Beszélni nem lehet erről vele, akkor mit tegyek? Fogadjam el, hogy a sok félreértés miatt megromlott a kapcsolatunk? Bocs hogy hosszú lett.
2021. júl. 8. 12:48
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ez amiatt is gáz, mert már én is ingerültebben reagálok, amikor megint azt érzem, ellenőriz. Tehát tényleg egyre rosszabb lesz csak. Már azon gondolkodom, hogy keressek más helyet? Rosszul érzem már magam nagyon itt.
2021. júl. 8. 12:49
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha rosszul érzed magad, akkor keress. Amúgy meg ha soha nem tesz megjegyzést, akkor miből gondolod, hogy azt szűrte le, hogy te soha nem dolgozol? Miből áll a kapcsolat megromlása?
2021. júl. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Te most komolyan azért akarsz ott hagyni egy munkahelyet, mert nem vagy már a főnök kis kedvence?

szerintem azért távolodott el inkább tőled ,mert csöpögős vagy és a viselkedés nem illik egy munkahelyre.

Betegesen beképzeled a dolgokat.

Máskor meg a helyesírásra légy szíves figyelj oda, mert borzalom volt olvasni az írásod ennyi helyesírási hibával. Szánalmas vagy!

2021. júl. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ellenőriz. Megkérdezi hol vagyok, és azt mondja oké, odajön. Ilyesmi dolgokra gondolok, valamint hűvösebb velem, régen rengeteget poénkodott, már nem. Valamint már nem mond olyasmit, amiket régen, hogy nyugodtan osszam be az időmet ahogy szeretném, stb. Érezni rajta, hogy gond van, de ha rákérdezek, nem csak tagad, de még úgy fogalmaz, hogy paranoiásnak tűnjek, így már inkább fel se hozom ezeket a dolgokat.
2021. júl. 8. 13:25
 5/13 A kérdező kommentje:
Hát 3mas, nem tudom te milyen helyen dolgozol, úgy látszik téged mindenki utál, én viszont szeretem, ha kedvelnek a munkahelyemen.
2021. júl. 8. 13:26
 6/13 A kérdező kommentje:
De meg is értem, hogy utálnak, ezzel a stílussal.. :D kis frusztrált.
2021. júl. 8. 13:27
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha elutasítja a témát is, akkor ne törődj vele, viszont ne mászkálj és ne telefonálj. Amúgy valószínűleg valaki bemószerolt.
2021. júl. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Engem szeretnek, mert én nem akarok nyalizni csak a munkámat végzem és nem rohangálok jobbra-balra.

Meg tudok helyesen írni!

2021. júl. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A normális válaszokat köszi:)
2021. júl. 8. 13:39
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem normál munkahelyen ez belefér egészen addig, amíg minden munkádat határidőre megcsinálod. Nekem is volt olyan, hogy kiugrottam kajáért és pont akkor hívott a főnököm, hogy hova tűntem. Elmondtam, hogy kiugrottam kajáért, majd jövök. Ettől még sosem orrolt meg rám, sőt... volt olyan hogy összefutottunk az Auchanban munkaidőben és neki ez cikibb volt, mert én csak céges kávét és tartozékait vásároltam, ő meg két rekesz sört. Összeröhögtünk, aztán ment mindenki a dolgára.

Tudja, hogy jó munkaerő vagyok, rám lehet bízni bármit. Ha nem is azonnal, de viszonylag gyorsan tolom le a feladatokat kis hibaszázalékkal. Ha emellett belefér a bevásárlás, akkor megyek és intézem, senkit nem érdekel. A saját beosztottjaimmal is így vagyok.

Szóval ha próbáltad vele ezt rendezni, de elzárkózik, akkor tegyél rá magasról. Csináld továbbra is jól a munkádat, hiszen azért vagy ott. Ha problémája van, majd szól.

Lehet teljesen más oka van az eltávolodásnak. Nyissál mindenki felé, aztán majd vagy megenyhül, vagy tenni kell rá magasról. A lényeg, hogy te tisztességesen csinálod a dolgodat.

Egyébként az én ex főnököm is ilyen volt. Évekig ajnározott, tolt maga előtt, vitt mindenhova, tanítgatott, nevelgetett. Aztán történt valami és teljesen átfordult. Nem lehetett véleményem, vagy ha volt az mindig sz*r volt. Mások előtt is földbe döngölte a szakmaiságom, a tudásom. Én most a megbeszélésen inkább ne szólaljak meg, én üljek a sarokban csendben. A végén már úgy voltam vele, hogy vagy ő megy, vagy én, de így nem lehet dolgozni. Végül kiderült, hogy már tudott a hírről, hogy visszahívják a posztjáról és engem léptetnek elő a helyére. Elképzelhető, hogy azt gondolta nekem ehhez van közöm, pedig nem volt. Megjegyzem nekem sem tetszene, ha évekig tanítanám be a beosztottam, majd egy pöccintéssel elküldenek és őt rakják a helyemre. Sajnálom, hogy nem sikerült tisztázni, mert sokat köszönhetek neki és ezt az ő szemébe is vállalom. Jó lett volna, ha megmarad a jó viszony, de ha nem, hát nem.

2021. júl. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!