Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet tenni ilyen helyzetb...

Mit lehet tenni ilyen helyzetben? Csak a váltás segíthet?

Figyelt kérdés

A főnökömmel (ő az ügyvezető is, kvázi nincs felette álló személy) elég sokat kell együtt dolgoznom. Sokszor mellém ül az üres géphez az irodámban és onnan dolgozik. Egyrészt ez is idegesítő másrészt viszont nem ez zavar leginkább.


Még életemben nem voltam ennyire kellemetlen szituációban. Egyszerűen nem bírom elviselni mint embert. Ritka ez nálam de ha elő is fordult akkor szerencsére ott simán csak hanyagoltam az illetőt. De a főnökömet nem tudom hanyagolni...


Mind emberileg mind viselkedésben annyira nem vagyunk kompatibilisek. Túl nagy az arca, alázat nem sok van benne mindig mindent jobban tud és persze ő ért mindenhez is. Holott próbálod elmagyarázni hogy az az adott dolog nem igazán úgy van de ő csak hajtja a dolgot. Meg úgy alapvetően az sem tetszik ahogy nyilatkozik emberekről, és még sunyi is. Komplett projektek kapcsán is láttam hallottam miket hazudozik szóval nem egy egyenes korrekt ember és ez valahogy szembe megy azzal amilyen én vagyok és azzal amit én képviselek.


Néha már meglátom és elkap az ideg attól is... Nem igazán akarok most munkát váltani ebben a helyzetben. Illetve pár éven belül (3-4) szeretnék elmenni szülni is.


Mit tennétek? Bírjam ki addig és max utána nem jövök ide vissza vagy még most lépjek?


2021. febr. 25. 07:58
 1/2 anonim ***** válasza:
42%

Nálunk régen valami ilyesmi volt kiírva az irodában:


1.§ A főnöknek mindig igaza van.

2.§ Ha mégsem, akkor életbe lép az első paragrafus.

2021. febr. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Azt kell hogy mondjam, olykor minden vezető "sunyulásra" kényszerül ilyen vagy olyan okokból, vagy akár nem is feltétlenül úgy kezel mindig helyzeteket, ahogy kellene. Node jobb esetben ezt nem minden beosztottja szeme láttára teszi.

Ha alapvetően nem tudsz vele azonosulni és rosszul vagy, ha a közelébe kerülsz, akkor válts munkahelyet. 3-4 év még sok idő.

Egyszer voltam ilyen helyzetben. Akkor már kezdtem kinyitni a számat, szakmailag ellentmondani a főnökömnek. Az utolsó hónapokban már azt éreztem, hogy ez így hosszútávon nem működik, vagy én megyek, vagy ő. Nekem emberileg kevésbé volt bajom vele addig (elviselhető kategória), de amikor már a szakmában is két teljesen egymásnak ellentmondó irányt képviseltünk, akkor nem működött. Ilyen érzésekkel nem lehet sokáig dolgozni.

2021. febr. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!