Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Rémálom állás interjú?

Rémálom állás interjú?

Figyelt kérdés

Interjúra hívtak egy recepciós állásra. Egy elég nívós helyre... bármilyen is az a hely, a munka mégis “csak” recepciós. Nincs köze az eddigi tanulmányaimhoz sem és a munka tapasztalatimhoz se. Főiskolai szakot végeztem és gazdasági területen dolgoztam, csak elvesztettem a munkámat a koronavírus miatt. Azóta találtam másik munkát, de nem álmaim munkája, így mellette keresgélek. Azért jelentkeztem erre az állásra, mert tervezek külföldre költözni a jövőben és ott nem fogok tudni rögtön a szakmámban elhelyezkedni és érdekelt volna, hogy mennyire tetszik nekem ez a munkakör a gyakorlatban. Azonban semmi jelét nem mutattam annak, hogy lenézném ezt a munkát, nem is nézem le.

Nem szóltak erről előzetesen, de 2-en interjúztunk egyszerre egy másik jelölttel.

Elkezdtem mesélni az eddigi tanulmányaimról, munkáimról és kb. 2-3 mondatom után közbe vágott a recepció vezető, hogy nagyon izgulok, ha így folytatom nem fogok megfelelni erre az állásra.

Folytattam nyugodtabban, még 2-3 mondatom után közbe vágott, hogy ez a kommunikáció ide lehet, hogy kevés lesz. (???:DDDD) Nem tudtam mire vélni.

A másik jelölt szimpinek tűnt és interjú után megkérdeztem tőle, hogy ő ezt hogy látja.

Azt mondta, hogy ő még sosem hallott ilyet, hogy valakinek a szavába vágnak ilyen véleményekkel. Megkérdeztem tőle, hogy az látszott-e rajtam, hogy nagyon izgulok. Azt mondta nem. Nem izgultam nagyon.

Mire véljem ezt az egészet? Annyira szürreális volt....

Aki interjúztatott miközben ő beszélt még ezeket mondta: “nem jut eszembe ez a szó” (amit mondani akart:DDD), “milyen jól hangzik ez a mondat” (amit ő mondott :DDD)


Minden esetre, nagyon elvette a kedvem az állás interjúzástól.



#Interjú, munka, recepció
2021. júl. 9. 16:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%
Bunkó fszok. Ez nem mindennapos. Majd máshol jobb lesz. Ezeket el kell felejteni.
2021. júl. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Mi a kérdés?

Igen, ez egy nagyon alja hely hely, alja emberekkel, örülj, ha nem kerülsz be.

Ezek a recepciós állások egyébként is elég furcsák...Nekem hétfőre lett volna egy interjúm egy helyre szintén recepciós állásra, de felhívott aznap reggel a főnök, hogy mégsem jó neki mai nap, a holnapi sem, majd keres. Nem keresett, felhívtam, a telefonteg nem veszi fel. Ennyit erről. Azóta találtam egy jobb helyet, szóval nem érdekel, csak kb ilyenekre számíts ebben a munkakörben.

2021. júl. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt nem egy fura allasinterjum. Megosztok kettot, mindketto telefonos:


1. Nyelvi teszt volt, masodik anyanyelvemen beszelem az adott nyelvet. Valakivel beszeltem, aztan valami fura pasas hivott vissza hogy nem beszelem jol a neylvet :DD Az egesz szurrealis volt, a pasas hadart, hetet-havat osszehordott.


2. Telefonban bertargyaltunk valami fejvadasszal. Megkerdezte mennyi szeretnek keresni. Mondtam x-et. Erre o elkezdett gagogoni hogy azt biztos nem kapok, aztan elorukkolt egy joval kevesebb osszeggel (kb. garantalt berminimummal... egy multi...). Nem ertettem hogy ha csak ennyit adnak akkor miert bohockodunk bertargyalassal. Ha meg nem vagyok szimpi akkor miert nem mondta rogton meg hogy ilyen alacsony a fizu.



Meg eszembe jutott egy, egy ismerosomnel interjuztam. Jol sikerult. Aztan irt egy emailt, hogy nem feleltem meg :D Persze o is indoklas nelkul.



Amugy egyik hely se votl nagy durr, sot. Ennel vegul jobbak jutottak. De azert fura volt mindegyik...

2021. júl. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Szokás volt egy időben a stresszinterjú, amikor mindenféle kínos helyzetbe hozták a jelentkezőt, hogy lássák, hogyan kezeli a feszültséget. Lehet, hogy ilyennek szánták ezt is. De attól még elég gáz.
2021. júl. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem ez egy stresszinterjú volt.

Arra voltak kíváncsiak, hogy hogyan reagálsz ilyen helyzetekben. Titkárnőként nem árt ha nem blokkolsz le ilyen helyzetekben. Pl ha felsővezető éppen elég stresszes és nem éppen barátságosan szól hozzád, akkor tudod-e kezelni stb.

2021. júl. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Amugy nem kell elore egyeztetniuk hogy stresszintjeru lesz?
2021. júl. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Azért ha jó a fizetés, vállald be.


Amúgy ez még nem is volt az a nagyon bunkó kategória.

2021. júl. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Ha stresszinterjú volt, akkor a másik jelöltet miért nem cseszegtették, miért csak én voltam a szerencsés?


Ha ez nem a nagyon bunkó kategória, akkor mi lenne az egy interjún?:D

2021. júl. 9. 17:13
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Interjún tényleg az, a való életben vannak ennél durvábbak is.
2021. júl. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
5-ös, egyrészt nem titkárnői, hanem recepciós állásról volt szó. Másrészt meg ha a felsővezető stresszhelyzetben bunkó paraszt, és annyira jó egyébként minden másban, hogy nem őt cserélik le, akkor eleve úgy kell az állást hirdetni, hogy bunkó paraszt vezető mellé keresünk titkárnőt.
2021. júl. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!