Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehetséges minden nap...

Hogy lehetséges minden nap motiválni ugyanarra a munkára magad heti 5 napban, 40 évig?

Figyelt kérdés

Szerintem ez átlag aggyal képtelenség és aki erre képes az vagy hazudik vagy OCD-je van vagy valami más betegsége…


Például az első két évben lelkesedtem a munkámért és élveztem mert újdonság volt és minden nap tanultam valami újat.


De 4 év után már fizikai fájdalmat érzek mert minden nap ugyanolyan, a reggeli készülődés, ugyanaz a munka, ugyanazok a pofák a munkahelyen mintha élettársak lennénk, ugyanaz a hazaút, kaja készítés és mire a kanapéba esek már este 7 és kiégett aggyal gondolkodhatok, hogy hogyan használjam ki a maradék 3 órámat hulla fáradtan, de a legtöbbször inkább csak nézek ki a fejemből valami sorozatra mert több energiám nincs.


Ettől kellene boldognak lennünk? Csak mert nem íjazni kell a dzsungelben és széthatjuk magunk a betondzsuggelben? Tényleg ez a boldogság forrása? Ez mitől jobb mint az íjazás?


2021. júl. 15. 10:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én hiszek benne, hogy lehet szeretni egy munkát annyira, hogy szívesen csinálja az ember 40 évig. Lehet szeretni a munkatársakat is. Ha pedig úgy mész dolgozni, hogy a hobbidat végzed a haverjaiddal...
2021. júl. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Attól függ mit csinálsz. De elég nehéz, én sok év után már magyon unom amit csinálok. Hogy akkor miért nem váltok? Mert sok pénzt keresek vele.
2021. júl. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1


Hát irigylem amikor valakinek a hobbija a munkája.


Az én elképzelésem szerint a hobbi az valami olyasmi mint biciklizés, korcsolyázás, mozi, sorozat stb.


Akinek ilyesmi munkája van az szerencsés. Bár mozizni sem moziznék heti 40 órát nem is bicikliznék annyit. Hamar megunnám. A hobbi az nálam heti 3-5 óra.

2021. júl. 15. 10:22
 4/11 A kérdező kommentje:

2


Ez az. Szerintem a többség pénzért csinálja mert másképp nem lehet megélni. Elég gáz, hogy életünk javát ledolgozzuk.

2021. júl. 15. 10:34
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hat igy ahogy leirtad valoban unalmas es monoton lehet. Nekem a kornyezetvaltas (uj munkahely) szokott segiteni a monotonitason. Elso munkahelyemet 4, masodikat 8 hagytam ott, harmadikat 17 honap utan fogom (pont igy jon ki a valtas, nem egy legbolkapott szam).


Szerintem ami fontosabb az az, hogy munka mellett mennyire tudunk elni. Nem azert elunk, hogy dolgozzunk, hanem azert dolgozzunk, hogy eljunk. Ha monotonok a hetkoznapjaid es nap vegere semmihez sincsen erod, akkor dobjad fel a hetvegeidet.

2021. júl. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Tűpontosan leírtad, amit átélek. Azért nem váltok, mert jól fizet, és nincs a környéken más cég, ami ennyire megfizetne. Persze nem minden a pénz, de ezerfelé vannak kiadásaim és mellé azért tudok félretenni.

Időnként aztán arra a következtetésre jutok, hogy igazából mindig csak hajszolok valamit, amire kell a pénz és az évek meg elszállnak észrevétlenül. Ez mindig elkeserít, de aztán folytatom.

2021. júl. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

6


Igen. Tegnap küldött a párom egy rövid 30 másodperces üzenet amelyben gitáron játszik és egy dal refrénét énekeli amely annyira illik a mi helyzetünkhöz. Tele érzelmekkel. El is érzékenyített rendesen, és ráeszméltem az igazán lényeges dolgok ingyen vannak és mennyire elhanyagolják az emberek. Pedig sokkal több is lehetne belőlük az életünkben ha nem hajszolnánk hülyeségeket.

2021. júl. 15. 11:08
 8/11 anonim ***** válasza:
Én azzal motiválom magamat, hogy mivel sem az ötöslottót nem nyertem meg, sem a gazdag nagybácsim nem hagyott rám mesés vagyont, kénytelen vagyok dolgozni, hogy éhen ne haljak és be tudjam fizetni a sárga csekkeket. Nem mondanám, hogy jó érzés, de működik.
2021. júl. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hasonlón gondolkodtam tegnap én is. Az emberek belefáradnak, hogy csak ez jutott...
2021. júl. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem tervezek 40 evig ugyanott dolgozni, szoval ezen nem szoktam gondolkodni. Nalunk altalaban jo a hangulat a munkahelyen, van kihivas a napban, es jol keresek. Vallalkozast szeretnek + vannak kisebb celjaim, ezert jarok jelenleg oda, ahova, de meg maximum 1-2 evig tervezek. Van amikor faradtan erek haza, de akkor sem szoktam azon szorongani, hogy keves az idom. Nem kell minden nap szetszorakozni / hobbizni az agyunkat, sorozatot bamulni egy tanyer vacsival faradtan is tudok, es az is jol esik. A hetvegeket pedig altalaban tartalmasabban toltjuk.

Egyebkent meg szeretem a rutint, a reggeli keszulodest, en orulok, hogy nem dzsungelben kell ijazgatnunk.

2021. júl. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!