Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 60 kg alatti "férfi" sorstársa...

60 kg alatti "férfi" sorstársaim? Ti milyen végzettséggel és milyen munkakörben dolgoztok?

Figyelt kérdés

Nyilván baromi kevés ilyen vékony "férfi" él Magyarországon, de én pl. 28 vagyok, 51 kg és szerencsére diplomás irodai munkakörben dolgozom, de ez sem stabil és lehet egyszer váltani kényszerülök valami mást csinálni, új szakmát tanulni.


Vékony emberként pedig nem akarok olyan közegben dolgozni, ahol napi szinten lelki/fizikai abúzusnak lehetek kitéve. Ezért várnék válaszokat tőletek, hogy ti milyen végzettséggel, mit dolgoztok és milyen a munkahelyi légkör rátok nézve?



2021. júl. 18. 16:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak irodai munkaban dolgoznak vékony emberek és egyáltalán nem ritka. Ha csak a magyar zsoké szakmajuakat nézzük akkor maris tulszarnyalta Magyarorszag az elkepzelesedet. De nem csak zsoke szakmaban vannak vekonyak. Pl. Futarkodni is tudsz vagy szakacs, cukrasz, kertesz, lovasoktato figyi tobb szakmat tudnek felsorolni.
2021. júl. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Még sorolj már egy párat, mert engem is érdekelne!...
2021. júl. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem vagyok 60kg alatt, 67kg vagyok de a 186cmes magasságom miatt azt gondolom ilyen szempontból sorstársak vagyunk.


Átmenetileg most könnyű-közepes fizikai munkát végzek egy gyárban, de szeptembertől iskola padba ülök és mentősnek fogok tanulni.


De dolgoztam már kőműves segédnek is diákmunkásként, ahol belekóstolhattam a kézi, hagyományos betonkeverésbe is és a kézi bontó munkákba is. Nehéz volt, de ki lehetett bírni ilyen fizikummal is.


A munkahelyi légkör rám nézve nem szokatlan, nyilván megjegyezték már, hogy vékony vagyok, de nem ért ezzel kapcsolatban soha hátrányos megkülönböztetés. A kőműves akinek dolgoztam, ő is olyan gebe volt, hogy nem tudott kiegyenesedni rendesen és minden póló lógott rajta, ennek ellenére látod, hogy lehet ezt csinálni.


Nyilván a jelenség amitől tartasz létezik primitív munkások körében, de szerencsére én azt tapasztalom, hogy nem sok ilyen van. Konkrétan én még egyel sem találkoztam.

Igaz, csak 20 éves vagyok, nem sokat láttam még a világból, de meg vagyok győződve, hogy a munkahelyi kirekesztés egy átlagtól való "esztétikai eltérés" miatt nem igazán jellemző.


Abban biztos vagyok viszont, hogy elég sok vékony férfi él köztünk, főleg a 20-30-as korosztályból. Rendszeresen látok legalábbis magamnál is karcsúbb alkatokat.

Ez lehet genetikai adottságokból kifolyólag is, de akár belgyógyászati probléma is.


Egyébként milyen magas vagy?

2021. júl. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
71%
31 F 172 cm 52 kg, orvos vagyok, semmi hetegségem nincs. Megjegyzem a fizikai munka sem szokott problémát okozni, egyedül 20 kg felett nem szeretek emelni.
2021. júl. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
33%

Egy szakmát írt a 4-es is, de folytatom.


Agrármérnök, növényorvos, állatorvos, bár a gazdasági állatokhoz kell azért jó kondi pláne ellésnél, és tudni kell szarvak elől is futni, de pl. kisállatra szakosodott állatorvos, állatorvosi asszisztens, asszisztensi szakmák, pl. nemcsak egészségügyben, life coach vagy edző,bukméker :D, sport referens, sport nagykövet, kereskedő, üzletember, vállalkozó, zumba tréner, falmászó edző, úszó, focista, bolti eladó, árufeltöltő, őstermelő itt ne csak a bálák pakolására gondolj pl. termelhetsz gyógynövényeket is, kézműves, szoba-festő mázoló, festő művész, designer, lakberendező, lakásfelújító, bádogos, alpin technikával foglalkozó, természetőr és stb és stb.

2021. júl. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
Youtuber, vlogger, blogoló, streamer. Több nem jut eszembe.
2021. júl. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
47%
De van tovább is még. Csak nem jut most eszembe több szakma.
2021. júl. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
67%
Tudom, hogy 60 alatt a kérdés, de majdnem ütöm a lécet. 61 vagyok 39 évesen, a szociális területen dolgozom. Egyrészt alkati-, másrészt alapbetegségből adódik ez a soványság nálam. Nálunk sok a nő, csodálkoznak is rajta 1000-el: van, aki tudja, mi a szitu, van, aki nem, így elfogadták, hogy nem látna enni bent a munkahelyen.
2021. júl. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

#3: 169 mély vagyok.


#8: Milyen végzettséggel dolgozol szociális szférában?

2021. júl. 18. 18:48
 10/16 anonim ***** válasza:

Egyébként bocsánat hogy idepofátlankodtam nőkét most vettem észre hogy csak férfiaknak szól a kérdés. 😅


De ahogy írtam több szakma van amibe vékony alkatúak is dolgozhatnak. Soroltam két válaszomban többet is, de pl. tanár, tanító, óvóbácsi, bár pasiba nem láttam még dajkát, dajka, kaszkadőr, artista, színész, színész statiszta, modell, énekes, táncos, hipológus, dj, kulturális szervező, hang technikus, könyvtáros, illetve jól írták szociális szférában is simán dolgozhatsz. Igazából csak az a kérdés hogy milyen terület vonz mit tudsz elképzelni olyan szakmát amit hivatásként, de ugyanakkor hobbid a munkádként tudsz megélni.

2021. júl. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!