Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan viselkedjek, miután a...

Hogyan viselkedjek, miután a kollégám durván rám üvöltött?

Figyelt kérdés

A takarítónőről van szó, és ez már a második alkalom volt, hogy megállított a folyosó közepén, amikor egyedül voltunk, és leüvöltötte a fejemet, de torkaszakadtából... (Már önmagában ezt sem értem, hogy engedheti ezt meg magának egy munkahelyen, üvöltözzön otthon a férjével...) Hogy én miért nem köszöntem ma neki. Aztán elmondtam neki, hogy azért nem, mert teljesen belefáradtam már abba, hogy folyton csak én köszönök előre, ő soha. Ráadásul, ha meglát, még direkt el is fordul, vagy elkezd matatni valamivel, bámulja a padlót, és a visszaköszönése is full flegma... Azt gondoltam, biztosan levegőnek akar inkább nézni. Erre kiderült, hogy azt várja, hogy mindig én köszönjek neki előre, mert én érek be később, és én vagyok a fiatalabb... Mondom, mi van? :D Szerintem ennek kölcsönösnek kellene lennie, mert ez a normális, erre szitkozódva elviharzott...

A legutóbbi esetnél ugyanez történt, és utána próbáltam megbeszélni, de megint ugyanezeket csinálta.


Ti mit gondoltok erről?

Mégis kinek képzeli magát? Még a nagy főnök is ha szembejön, tartja a szemkontaktust, és kölcsönösen köszönünk egymásnak, akinek előbb kijön a száján, ez soha senkinél nem volt még probléma. Ez a nő meg csak bámulja a földet, és várja, hogy köszönjek a nagyságos asszonynak...


Nem tudom, mégis hogyan kellene ezek után viselkednem vele. Ha köszönök, akkor is flegma, ha nem köszönök, akkor meg üvölt, tehát nem tudok simán nem foglalkozni vele...

Szerencsére rajta kívül mindenki nagyon kedves velem, kedvelnek.


2021. júl. 29. 15:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Köszönne neki ezek után a fene.


Nekem van pl. két olyan kolléganőm is, akik akár a nagymamáim is lehetnének, plusz jóval előttem érnek be. Mégsem várják el, hogy én köszönjek előbb (pláne nem ilyen hisztisen); köszön, aki előbb meglátja a másikat, és kész.



Én jelenteném a főnökségnek is, ha ez a probléma tartósan fennáll.

Nemtom mennyire szabályos, de készíthetsz stikában hangfelvételt is, ahogy üvöltözik veled.

2021. júl. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb üvölts rá, mikor először találkoztok.Jó hangosan, hogy jó napot !
2021. júl. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy: jó bunkó a takarítótok. Kettő: az illem úgy kívánja, hogy tényleg a később érkező köszönjön annak aki már ott van. Amennyiben cseszik visszaköszönni több alkalommal, letojnám mi tetszik az illetőnek, meg mi nem.
2021. júl. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen, de ez nem egy nagy közös helyiség, mindenkinek külön irodája van. Munkaidő sincs, mármint, mindenki máskor jön-megy.


Köszönöm a válaszokat!

2021. júl. 29. 16:16
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Megmondanám neki, hogy ha legközelebb meglátom, nem köszönni fogok neki, hanem leköpni. (Meg nem tenném ezt, de ezt mondanám.)


És ezek után tényleg levegőnek nézném. És ha szól hozzám, arra se reagálnék. Ha ordítana, akkor a hátamnak ordítana, amíg be nem érek a szobámba.


Mással is ilyen? Ha igen, akkor jelezzétek annak, aki őt alkalmazza, vagy aki a takarító céggel szerződést kötött.

2021. júl. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én is ezen gondolkodom. Meg amúgy sem tudok mit kezdeni azzal, ha csak ordítani tud, meg ajtót csapkodni.. Miért nem jön oda normálisan megbeszélni?
2021. júl. 29. 16:53
 7/9 anonim ***** válasza:
97%
Mondjuk ennyi miatt balhézni... Munkahelyen van, nem a cigánytelepen, tudjon már ennek megfelelően kommunikálni a "kedves" takarító
2021. júl. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
59%
Idősebbnek a fiatal köszön előbb, de ez még nem ők az ordibálásra.
2021. júl. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
"Kedves, vagy megtanul normális hangnemben viszonyulni másokhoz, vagy ne erőltessük a kommunikációt! Remélem, értve vagyok!"
2021. júl. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!