Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi az oka annak, hogy kikezdenek?

Mi az oka annak, hogy kikezdenek?

Figyelt kérdés

Sziasztok:)


Megoldast szeretnek talalni a gondomra, nem lehurrogast mert azzal sokat nem ertek csak az idotoket pazaroljatok.


Altalanosan a munkahelyen/iskolaimban figyeltem meg ezt a “jelenseget”.


Eleg kozvetlen ember vagyok, de az esetek 99% en vonzom magamhoz az embereket mintsem en mennek hozzajuk.

Korabbi tapasztalataimbol kiindulva mar inkabb probalok kerulni mindenfele baratkozosabb kontaktot ilyen helyeken, mert rovid idon belul ellenem forditotta ha anno naivsagbol baratkozas celjabol kotetlenul beszelgettem az emberekkel.


Most legutobbi peldam nem is olyan regi, oktatas teljesen mas varos.

Egyedul mentem, egyedul a szallason is. Nem dohanyozok, “padtarsamnak” bemutatkoztam foleg ha kozos gyakorlataink soran ne idegenekkent uljunk egymas mellett.

Amint az oktatas veget ert en hazamentem nem tarsalogtam feleslegesen senkivel.


Masnap, a kozeli boltba nem peksutemenyt vettem, hanem vagytam valami foetelre ami a kozelben nincs, vettem mikrozhato etelt, es azt ettem.

Erre tobbet a terembol sertegetni kezdtek meg burzsulyoznak hogy de jol megy es hasonlo jelzok.

Ezt fel sem vettem, ugy gondolom szinten aluli barkinek az ebedelesi szokasaira beszologatni.

De itt kezdodott, masnap a sok “nagyszaju” emberke osszebaratkozott es beszelgettek egymas szexualis maganugyeit, es hogy ki hogy rugott be vagy hogy ollozgattak a szallason. Ez a kor az en padtarsaim korul volt ebben nem vettem reszt.


Aztan, a vizsganapjan, nekem nagyon gazos az utazas, a folyoson mikor kint volt mindenki kerdeztek hogy ki akar elsokors lenni a szobelin, es mivel senki nem jelentkezett, igy en mindtam h jobb tulesni rajta es 4.nek beszalltam.


Mire odakerult a sor mar mindenki az elejen tul skart volna esni rajta, es ez a csapat ugy gondolta a hangja megemelesevel igaza lesz, foleg ugy hogy az oktato is mondta azokat engedjek elore akik vonattal busszal jottek.

A nagyhanguak autoval jottek, es eljezdtek szemelyeskedni miert gondoltam meg magukat hogy elsok akarnak lenni.

Normalisan elmgyaraztam nekik hogy a maganjelleguek dolgaik az onproblemaik mindenkinek a sajat gondjai a legnagyobbak ezzel hiaba jon.



Es a vegen ez az egesz csapat osszekovacsolodott az “elsokoros” csapat ellen, es az egyik csaj mondta hogy o inkabb nem veszekszik atengedi a helyet.



Nem a tortenet maga a lenyeg, csak nem ertem az okat sok ember ilyen vagy 99% ilyen mentalitasu emberekre lehet szamitani a munkahelyeken is vagy ez inkabb beosztas fuggo?


Koszonom az ertelmes valaszokat es igen jelenleg ez a legnagyobb problemam mert a vizsgam elott szajkarateznom kellett azert hogy ne uljek 5 ora hosszat a vasutallomason, es jol felidegesitettek.

Korabbi munkahelyeimen is ezt tapasztaltam volt egy nagy allani ceg ahol az idosebbeket Edesapamrol ismertem, ott feltekenysegi priblema alakult ki stb.

Mi a megoldas? Levegonek tunni? Baratkozni? Nem tudom.


Koszonom


2021. aug. 6. 13:43
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Csak mondani kell hogy akkor ne csináljanak seg*et a szájukból, és tegyék a tennivalójukat ahelyett, hogy állandóan sipákolnak és problémáznak.

De nagy vonalakban kb. ez a híres "Ungarische Wirtscahft", ez van, itt élned halnod kell.

2021. aug. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!