Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Akinek van szabadideje munka...

Akinek van szabadideje munka mellett, az hogyan csinálja?

Figyelt kérdés

5 éve dolgozom és magamon is, máson is azt látom, hogy lényegében a munka mellett semmire sincs idő. Akik gyerekesek, konkrétan úgy szoktak panaszkodni, mint a vízfolyás és meg is értem őket.


Jelenleg tanulok, de ugyebár nyári szünet van.

Felkelek reggel, mostanában nálam is relatív gyors készülődés, a reggelit már bent a gép előtt szoktam megenni. Az út bicajjal 40 perc plusz zuhany, tömegközlekedés átlag 50-55 perc.

Beérek 9 körül, rugalmas munkaidőnk van. Ha 9-re értem be, 17:40-ig kell bent lenni (hogy nullára jöjjön ki az ember), de egyfelől gyakori a túlóra, másfelől a suli mínuszát nyáron tudom elégetni. Tehát átlag 18-ig bent vagyok.

Hazaérek 19-re vagy 19 előtt pár perccel.

Kis házimunka. Ha bicajoztam, sokszor hátizomra, karra edzek kicsit, ha tömegközlekedtem, akkor olykor komplexebben edzek. Előkészületek másnapra, vacsorakészítés.

Mire leülök, 20:30-21:00 van. Ekkor eszem meg a vacsorát és annyira kimerült vagyok lelkileg, idegileg, hogy össze-vissza szörfölök csak a neten, esetleg háttérzajnak megy egy nagyon színvonaltalan magyar sorozat manapság. Hobbim lenne a rajzolás, színezés, horgolás, de ezekre semmi erőm.

Home office-os napokon nem 2-2,5 órával, hanem csak 1 órával kevesebbet alszom az igényemnél. Általában home office-os napokon megyek uszodába, többek között mert közelebb van hazulról a kedvenc uszodám.

Emberekkel általában hétvégente találkozom és akkor igyekszem élményeket szerezni, nem minden hétvégén, mert az leszívna, de sokszor.


Emellett a lakás szalad, sokszor a szárítóról öltözködöm, a robotporszívó takarít, de ennyi. Online vásárolok, ritkán főzök, pedig egészségügyi okokból nem ártana.


A sulit eddig a távoktatás miatt bírtam valamennyire, multitasking, nem olyan fontos órák ellógása, igen némi csalás és elmondhatatlanul sok sírás, idegeskedés, depressziós hangulat...


A nyárra jellemző időhiányomat pedig tökátlagosnak érzem. A szomszédaim ha megállítanak, már előre tudom, hogy arról lesz szó, hogy éjfélig a dolgaikat csinálják, ahogy gyerekes keresztanyámból is csak dől a panasz, hogy regényt olvasni sincs ideje esténként, volt kollégám pedig lefekvés után hallgatott hangoskönyvet, mert akkor tudott rá időt szakítani.



HOGYAN csinálja az, akinek van ideje a dolgokra?


2021. aug. 6. 19:59
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
36%
Felnőttek a gyerekeik és nyugdíjasok. Vagy egyedülálló nyugdíjasok.
2021. aug. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Hát én hivatali munkarendben dolgozom, nyolctól négyig.

Bicajjal 10 percre lakom a munkahelytől, ez megfizethetetlen. A napi bevásárlást ebédidőben intézem el, a heti nagybevasarlást kocsival hétvégente.

Két naponta főzök.

Lakásban lakunk, kert nincs, direkt nem is akartam, mert szüleim példáján láttam, hogy ez mekkora teher. Nekem nem hiányzik. Egy ilyen kis lakást rendben tartani is könnyebb. Két éve van robot porszívó, nekem az óriási segítség.

Rendszeresen járok futni, nyári időben van, hogy munka előtt reggel, amíg hűvösebb van. Hidegebb időben munka után, amikor nem kell főzni. Férjem velem tart, sportol ő is.

Én úgy érzem, kifejezetten sok szabadidőm van. A hétvége kompletten az enyém.

Nyilván ha majd lesz gyerek, akkor ez fel fog egy kicsit fordulni.

2021. aug. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
91%
A kérdezőnek amin egy kicsit talán elcsuszik a dolog, az a sok úton töltött idő. Napi másfél óra.
2021. aug. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 Metionin ***** válasza:
100%
7-16 óráig dolgozom, utána 18-20 edzek, éjfél előtt fekszem, szóval nekem este van szabadidőm, lefekvés előtt rajzolok még vagy olvasok, párommal megbeszéljük a napunkat stb. Hétköznap csak ilyen max fél óra alatt elkészülő kajákat csinálok, párom rendel. Hétvége szabad, vasárnap délelőtt takarítunk, a többiben hobbizunk, pihenünk meg főzünk. Gyerek nélkül ha nem kell sokat utazni a munkahelyre, simán jut szabadidő. Aki meg gyereket vállal, gondolom tudja előre hogy mit vállal, senki sem kötelezte rá.
2021. aug. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

2


Ebédidő a munkaidő része?

Én fél-állami cégeknél dolgoztam, mindkettőnél le kellett dolgozni az ebédidőt. Sőt, igazából mindenhol, kis magyarnál, multinál, diákmunkáknál is.


3


Van az az közel 2 óra is, de ezt is átlagosnak érzem.

2021. aug. 6. 20:28
 6/31 anonim ***** válasza:
51%

Munkatársaim többsége építésvezető.


5-kor kel, 6-kor indul, 7-re bent van és eligazítja az embereket. Hazafelé 17-kor indul 18-19 mire hazaér.


És így munka mellett épített a házhoz plusz egy szobát, csinált egy szerelőműhelyt, össze rakott egy terepjárót, megcsinálta a régi autóját a fiának. De van úgy, hogy este még kiül pár órát vadászni, vagy csak néz egy filmet.


Másik munkatársam szintén 17-kor ment haza, de mindig volt estére programja, foci, haverokkal valami, barátnőzés, stb.


Szóval kevés időből is lehet gazdálkodni.

2021. aug. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
98%

Nálunk benne van a 8 órában a 30 perc munkaidő.

Állami, hivatali szerv.

Úgy szoktam, hogy 12 után kiszaladok a boltba, majd utána az irodában eszek.

2021. aug. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
98%
Amúgy meg én azt látom, egy csomó ember dolgozik fél állásban, vagy sima 8 órás munkaidőben. 16-kor elmegy haza, 17-re otthon van, 18-ra le van fürdöve, meg van kajálva és onnantól marad közel 4-6 órája szabadon este.
2021. aug. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
30%

Amúgy szerintem valahol ez a "semmi erőm" a legegyszerűbb kifogás, mert bármikor, bármire ráhúzható. Hiszen ha az ember tényleg tenni akar valamit akkor azt meg fogja tenni és lesz rá ereje.


Persze van amikor tényleg hulla, de az esetek nagy részében ez csak kifogás.

2021. aug. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
73%
Én hattól kettőig dolgozom, kisvárosban, negyed óra alatt otthon vagyok. Nekem megéri a korán kelést, hogy szabad a fél nap.
2021. aug. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!