Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Lehetek biciklisfutár iskola...

Lehetek biciklisfutár iskola mellett?

Figyelt kérdés
A netpincér oldalán azt írják, hogy részmunkaidőben is lehet csinálni. 2 hónap múlva leszek 18. Azt is írták, hogy kell egyéni vállalkozói engedély, pontosan mit takar ez? Utánanéztem de csak bonyolult leírást találtam

2021. aug. 21. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
18 éves korodig nem. Utána meg kénytelen leszel nekiveselkedni a bonyolult leírásnak. (Annyira azért nem bonyolult egy felnőttnek. [link] )
2021. aug. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%

Lehet, csak az a baj ha túl keveset dolgozol, akkor rossz csoportbesorolásba kerülsz, ami meg korlátozni fogja hogy mikor milyen műszakokat vehetsz fel.


Tehát lazán előfordulhat, hogy szinte csak olyan műszakok lesznek elérhetők, amik neked nem megfelelő időpontban lesznek, így azt a picit sem tudod ledolgozni, ami amúgy erre szántál volna...


Itt nem akkor dolgozol, amikor akarsz hanem amikor van szabad műszak vagy óriási nagy a túlterhelés és szükség van extra munkaerőre. Ilyenkor szoktak kiírni új műszakokat vagy éppen olyan futárokat behívni, akik elérhetővé teszik magukat.


DEE... ez nagyon ritka. Csak akkor furdul elő ha +20 perc lemaradásban van a zóna. Ezt nincs kedvem komolyabban kifejteni, de a lényeg, hogy valószínűleg soha sem használnád ki ezt a lehetőséget olyan ritka :D

2021. aug. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2esnek

Ebből a szempontból a Wolt jobb választásnak tűnik, úgy tudom ott szabadabb a munkarend

2021. aug. 22. 10:11
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

3# Igen, de ott is vannak időszakok amik pörögnek és amik egyátalán nem.


Pl.: Netpincérnél a műszakos kialakítás miatt szinte mindig pörgés van, így lazán elérhetsz 3000 forintos órabért, de nyílván azt is ha megfelelő időpontokra veszed fel a műszakot.


Pl.: Reggel van, hogy 1800 FT- volt az órabérem, mert egyszerűen kevés a cím, így ha ki kell vinni valamit lehet azt oda vissza menetellel számolva 5-10km lesz. Plusz várakozni kell az étteremnél és a végén arra jutsz hogy kb 1 vagy 2 címet vittél ki 8tól 9-ig. (1 óra alatt)


A Woltnál is pörög éjjel nappal, rengeteg olyan időszak van amikor szinte alig kapsz címet.


Suli miatt meg pont a legpörgősebb időszakokat lövöd ki.


Emellett számolj azzal,hogy 25 ezer kata + könyvelőnek is kell fizetned + önkormányzanak valami kis adót + kamaradíjat is.


Tehát ha netántán úgy jön össze a dolog, hogy nem a Netpincérnél hanem a Woltnál dolgozol, de mivel suliba jársz, így lemaradsz a legjobb időszakokról csak 1500-2000-res órabéred van, de még ebből le is jön havi +30 (kata + könyvelés) meg pár ezer a bicikli javítására.


Én egymás után most kaptam 4 defektet. Az 4 belső csere és úgy voltam vele, hogy a külsőt is lecserélem és nem a legrosszabb dolgokra és így tartok csak ebben a hónapban +25 körül a bicikli javításnál úgy hogy mindent én csináltam meg.


Meg nem sokára fékpofákat is cserélek stb...


Ez kicsit extrémebb példa a havi költségekre a bicikli fentartás terén, de csak egy realisztikus képet akarok adni.


Nehogy az legyen,hogy mivel keveset dolgozol meg rossz időszakokban, hogy olyan rosszra jönnön ki a béred, mintha mondjuk a McDonaldsba mentél volna diákmunkára.

2021. aug. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen körülmények között engedd el a Netpincér és Woltos melót, a korábbi válaszoló kifejtette.

Biztos van valami sima diákmunka a környéken.

2021. aug. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi még kihagytam hogy kell biztosítás.


Meg hogy ha komoly balesetet okozol vagy te vagy az áldozata ki fogsz esni több napra és ha te vagy a hibás rengeteget is fizethetsz vagy sokáig járhatsz pereskedni.


Ezek azért elég ritkák, de napi szinten több biciklis futár baleset van.


Szerintem ennek a kockázatát is érdemes bele venni minimális szinten.

2021. aug. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!